Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
  3. Závěsná světla
17 produktů
-20%

MARKET SET Singapour XL závěsné šedá/antracit

Závěsné svítidlo Singapour XL s dvouvrstvým stínidlem z textilu a vídeňského proutíZávěsné svítidlo Singapour s přirozeností a domácím charismatem inspiruje v soukromých i veřejných/komerčních interiérech. Dávkovač světla francouzské designové značky MARET SET má lehce asijský nádech a vyznačuje se vzhledem stínidla. Stínidlo se skládá z vnitřní vrstvy z ratanu a vnější vrstvy z textilu. Ten je rozdělen na dvě části z lněné textilie v kontrastních barvách. Černé okraje slouží jako moderní stylistický prostředek ke zvýraznění jednotlivých prvků. Závěsné svítidlo doplňuje černý závěs s textilním kabelem a kovovým vrchlíkem.

11 261 Kč
-15%

Forestier Carrie S závěsné světlo

Designové závěsné svítidlo Carrie S s elegantním bavlněným stínidlem a kabelem ze lnu Carrie je nová řada svítidel od známého francouzského výrobce Forestier, kterou navrhla Jette Scheib. Nejpůsobivějším prvkem svítidla Carrie je jeho válcovité stínidlo, které je vyrobeno z nejjemnější bavlny. Lampa je zavěšena na stropě pomocí dvou lan z elegantního lnu. Ve spodní části stínidla je ušlechtilý kovový lem, který dotváří harmonický design. Carrie je obzvláště účinná, když je zavěšena v moderním obývacím pokoji. Díky stínítku otevíranému směrem dolů umožňuje Carrie přímé osvětlení, které vytváří velmi útulný světelný efekt. Jette Scheib se ve svém designérském jazyce inspiruje přírodou i lidmi. Proto mají její návrhy svou vlastní osobnost, kterou může vnímat i divák. Výrobu Carrie má na starosti francouzský výrobce Forestier, jehož výrobky vynikají především udržitelností, luxusem a jedinečným řemeslným zpracováním.

13 002 Kč
-15%

Forestier Carrie XS závěsné světlo

Designová závěsná lampa Carrie se stínidlem z vysoce kvalitní bavlny Novou řadu lamp Carrie francouzského výrobce Forestier vyvinula známá designérka Jette Scheib. Carrie se vyznačuje především půvabným bavlněným stínidlem ve tvaru válce. Lampa je zavěšena na stropě pomocí dvou lan z elegantního lnu. Kovový okraj ve spodní části lampy působí celistvě a dotváří její design. Carrie se tak stane atraktivním prvkem v každém designově laděném obytném prostoru. Stínidlo je ve spodní části otevřené, což umožňuje přímé osvětlení a v kombinaci se strukturou stínidla vytváří stejně příjemný světelný efekt. Jette Scheibová se při tvorbě svého designového jazyka inspiruje přírodou i lidmi. Proto mají její návrhy svou vlastní osobnost, kterou vnímá i divák. Výrobu Carrie má na starosti francouzský výrobce Forestier, jehož výrobky vynikají především udržitelností, luxusem a jedinečným řemeslným zpracováním.

10 380 Kč
-10%

Buster + Punch Hooked 1.0 large šedá/bronze

Závěsné svítidlo Hooked 1.0 large z kovu s variabilně umístitelným závěsným háčkem Charakteristickými rysy závěsného svítidla Hooked 1.0 large jsou kovové stínidlo navržené jako zkosený kužel, které je uzavřeno čtyřmi viditelnými šrouby, objímka s příčným rýhováním, která je umístěna uvnitř a mírně vyčnívá z horní části, a samostatný závěsný háček, pomocí kterého lze flexibilně volit umístění svítidla. Ten lze namontovat na stříšku nebo samostatně přišroubovat do stropu (závit M5). V kuchyni, jídelně nebo obývacím pokoji může být osvětlení ideálně umístěno nad stolem nebo pultem, i když se přípojka napájení nenachází přímo nad ním. Série Hooek je designem mladé londýnské společnosti Buster Punch, která nabízí nejen svítidla, ale také funkční kování a zařizovací předměty z masivních kovů. Inspirován londýnskou módní, hudební a lifestylovou scénou vytváří nezávislé a rafinované produkty.

10 264 Kč
-20%

Northern Acorn závěsné světlo

Designová závěsná lampa Acorn: harmonický skandinávský styl a prostorné osvětlení Stylová, moderní a špičková kvalita osvětlení – to je závěsná lampa Acorn, kterou Atle Tveit vytvořil v roce 2012. Od té doby nadčasově krásný žalud neztratil nic ze svého kouzla. Dekorativní stínidlo z lakovaného hliníku poskytuje díky své šířce velkoplošné osvětlení, například stolu. Vnitřní strana stínidla je bíle lakovaná pro optimální odraz světla. Zvláštní detail: na závěsu je umístěn ozdobný dřevěný prvek, který lze vyměnit a optimálně tak přizpůsobit vzhled zbytku nábytku. Dodává se dřevěný dekor v barvě světlého buku a tmavého ořechu.

13 046 Kč
-19%

Siru Klasické závěsné světlo SULTANO

Ušlechtilá závěsná lampa SULTANO z průhledného muránského skla v hravém designuPřátelé italského sklářského umění si zamilují tuto závěsnou lampu ze série SULTANO. Jednoduše vypadající, ústy foukané muránské sklo, které drží jemné vzpěry z nerezové oceli, se jemně prohýbá směrem ven. Zaoblené ozdoby na horní a spodní straně odhalují hravý design připomínající tradiční arabské olejové lampy. Osvětlovací těleso je vidět skrz průhledný povrch, takže světlo nerušeně svítí ven a jasně osvětluje místnost. SULTANO – ušlechtilá závěsná lampa, která dekorativně a stylově zvýrazní nejrůznější místnosti a styly zařízení. lampy tohoto výrobce jsou ručně vyráběny z nerezové oceli a skla v Itálii. Každý výrobek je jedinečný a má svůj individuální charakter. Mírné barevné odchylky materiálu jsou proto známkou nejvyšší kvality řemeslného zpracování.

12 957 Kč
-20%

Slamp Clizia závěsné světlo Ø 78 cm

Designová závěsná lampa Clizia – umělecké dílo vyrobené z průhledných listů Závěsná lampa Clizia se skládá z kulatého stínítka složeného z nespočetných nepravidelně uspořádaných listů z průhledného plastu. V kombinaci s lampami, které mají být umístěny uvnitř, zajišťují atmosférické efekty světla a stínu. Jedná se o hledanou součást konceptu Adriana Racheleho, který chce s Clizií realizovat přirozenou hru stíněného a lomeného slunečního světla. Závěsná lampa připomíná korunu stromu nebo mrak osvětlený sluncem. Kromě precizního řemeslného zpracování s bezchybným vzhledem a nezávislého kreativního konceptu Slamp italský výrobce Slamp zvláštní důležitost použití materiálů a technik vyvinutých sami. Clizia Slamp proprietární plasty a vlastní držák MagneticSystem® společnosti Slamp.

14 562 Kč
-20%

Northern Say my name skleněné závěsné světlo šedé

Italské skleněné stínidlo, norský design: závěsná lampa Say my nameKdyž se skandinávský design setká s italským řemeslným zpracováním, vznikne produkt, jako je závěsná lampa Say my name norského výrobce designových svítidel Northern. Za design svítidla Say my name jsou zodpovědní dva designéři Morten & Jonas z Bergenu, kteří pro výrobu skleněného stínidla využili benátské skláře. Matné a formálně puristické stínidlo dodává světlu jemný a domácký nádech. Za matným sklem lze zdroj světla jen tušit, ale není zcela skrytý. Každé svítidlo „Say my name“ je jedinečné, protože se vyrábí ručně. Přestože musí splňovat určité standardy z hlediska tvaru a barvy, nikdy není stoprocentně stejné jako jiné svítidlo ze stejné série.

10 368 Kč
-8%

Maytoni Závěsné světlo Balbo v kouřově šedé

Snová skleněná závěsná lampa Balbo v designu hroznu Tato závěsná lampa zaujme designem, který nejenže vyjadřuje určitou hravost, ale přináší také určitou eleganci a originalitu, protože stínidlo není jako obvykle složeno z jednoho prvku, ale je tvořeno mnoha jednotlivými skleněnými stínidly, která jsou uspořádána do tvaru hroznu kolem středu. Tato struktura je osvětlena celkem osmi žárovkami G9, které lze objednat jako příslušenství. Díky speciálnímu tvaru a barvě skla je svítidlo nejen vizuálním, ale i světelným vrcholem, protože při rozptylu světla přes jednotlivé „skleněné hrozny“ vzniká v místnosti zvláštní světelná atmosféra. Svítidlo je vybaveno stmívatelnými světelnými zdroji G9, jejichž jas lze prostřednictvím domovní přípojky přizpůsobit situaci.

12 999 Kč
-10%

Louis Poulsen Cirque – šedé závěsné světlo

Cirque: designové závěsné světlo se vzorem šedobílých blokových pruhů Stínidlo na lampu závěsného světla Cirque ve tvaru cibule natřené lakem v různých šedých odstínech se skládá z taženého hliníku a jeho tvar je inspirovaný cibulovitými věžemi v zahradě Tivoli v Kodani. Tento zdroj inspirace není překvapivý, když zvážíme, že designérka Clara von Zweigbergk navrhuje světla pro dánského výrobce Louis Poulsen a briefing pro tuto sérii svítidel se svého času konal v Tivoli, známém zábavním parku v srdci Kodaně. Stínidlo na lampu je na vnitřní straně natřené bílým lakem, čímž je zaručené optimální odrážení světla, které je vedeno dolů a navíc neoslňuje. Po dokončení svých studií grafického designu pracovala stockholmská návrhářka Clara von Zweigbergk pro reklamní agentury a designová studia ve Stockholmu, Los Angeles a Miláně. Dnes je majitelkou vlastního studia. Byla jí již udělena cena Wallpaper Design Award a Swedish Design Award.

11 316 Kč
-10%

Louis Poulsen Doo-Wop – závěsné světlo tmavošedé

Závěsné světlo Doo-Wop s atraktivním dvojitým stínidlem na lampu Závěsné světlo Doo-Wop je designový klasik 50. let 20. století, který byl tehdy vyvinut ve spolupráci firmy Louis Poulsen se správou budov Dánského námořnictva a hojně se používal především v kantýnách a kancelářích. Obdrželo tak také název závěsné světlo Navy. Jeho skvělé vlastnosti osvětlení se světlem směřujícím jak nahoru, tak i dolů a jeho neoslňující vyzařování z něj učinily zvlášť oblíbený zdroj světla, který společnost Louis Poulsen prodávala ještě v 80. letech 20. století. Vnitřní kuželovité stínidlo na lampu vyzařuje světlo přímo dolů, zatímco vnější stínidlo na lampu směřuje světlo nahoru a dolů a vytváří jemnou světelnou atmosféru. Stejně jako na začátku úspěšného příběhu jsou také dnes ještě stínidla na lampu Doo-Wop vyráběna ručně a jsou vybavena jemně válcovanou hranou, která dodává stínidlům na lampu zvláštní objem. Není pochyb o tom, že nová verze Doo-Wop v barevném provedení mosaz (2012) a měď a nerezavějící ocel (2017) rovněž zanechá trvalý dojem.

12 133 Kč
-20%

Karman 24 Karati závěsné světlo osmihranné šedá

Skleněný přívěsek ve tvaru krystalu 24 karati – italská řemeslná výroba Se svým výtvorem 24 Karati vytvořil designér Matteo Ugolini lampu, která si pohrává s tvarem a vzhledem krystalického dekorativního prvku. Ručně foukané skleněné stínítko má tvar nadměrného osmibokého křišťálu a připomíná známé křišťálové kameny, které slouží jako šumivé závěsy pro křišťálová světla. Aby zdůraznil exkluzivitu své tvorby lamp, Ugolini použil měrnou jednotku k určení čistoty zlata, když jej pojmenoval: karát. Skleněné stínítko závěsné lampy ve tvaru křišťálu je osvětleno zevnitř a představuje více než jen světelný prvek jako střed místnosti.24 Karati je nábytek, který esteticky obohacuje obytný prostor. 24 Karati je produkt Karman. Designérské kousky od italského výrobce osvětlení jsou vyráběny výhradně v Itálii. Návrháři svými výtvory přitahují nejen oko diváka, ale také své emoce.

14 068 Kč
-25%

Kundalini New York závěsné světlo

Americká závěsná lampa New York Britský designér Peter Jamieson přišel s nápadem na tuto závěsnou lampu během pobytu v New Yorku. Okouzlující lesk závěsného světla zabírá velkorysé využití lakovaných povrchů v americkém stylu. Pokud jde o materiály, používá Kundalini moderní materiály. Obrazovka je vyrobena z vícevrstvého technopolymeru; vnějšek má jemný diamantový vzor, zatímco bílý vnitřek je zdoben červeným pruhem. Světlo propadá difuzorem z prizmatického metakrylátu, který zajišťuje rovnoměrné osvětlení pomocí lomu světla. New York se nabízí jako vysoce kvalitní přímý zdroj světla, zejména nad stoly v moderních soukromých pokojích a veřejných saloncích, jako jsou restaurace.

11 870 Kč
-15%

Forestier Anemos L závěsné světlo

Bambusová závěsná lampa Anemos L od Arika Levyho Závěsná lampa Anemos byla vyvinuta Arikem Levym pro výrobce lamp Forestier . Kromě toho, že je Levy designér, je také fotograf, video umělec a technik. Již vyvinul produkty pro známé společnosti, jako jsou Samsung, Swarovski a Baccarat. Pokud jde o světelnou technologii, pracuje hlavně pro francouzskou značku Forestier a španělského designového výrobce osvětlení Vibia. Pro modely lamp Anemos, jejichž název vychází z řeckého slova pro vítr, zvolila Levy kombinaci světla a tmy, kovu a dřeva. Tmavá kupole, která obsahuje objímku lampy, je na dolním konci doplněna košovým stínidlem ze světlého bambusového dřeva.

12 238 Kč
-15%

Forestier Anemos M závěsné světlo

Designová závěsná lampa Anemos M s bambusovým stínidlem Návrhář Arik Levy spojil světlo bambusového dřeva s tmavým kovem pro závěsnou lampu Anemos a vytvořil lampu, která ztělesňuje jak lehkost, tak určitou váhu a přítomnost. Deštník vyrobený z bambusových pásků je navržen jako druh klece nebo koše. Světelný zdroj stále není viditelný, protože je umístěn ve velké tmavě šedé kopuli. Arik Levy je nejen světelný designér (mimo jiné pro Forestier a Vibia), ale také umělec, fotograf a technik. Pracoval jako designér pro společnosti jako Samsung, Swarovski a Baccarat.

11 254 Kč
-20%

FLOS Tatou S2 závěsné světlo

Závěsné svítidlo Tatou – moderní design a světlem naplněné prostředí Svítidla řady Tatou s plastovým stínidlem, které se vyznačuje nespočtem světelných vývodů, jež v kombinaci s vyzařujícím světlem vytvářejí efektivní efekt, navrhla Patricia Urquiola a vyrábí je známá italská společnost FLOS. Při zapnutí světla je působivě zvýrazněn i vnitřní difuzor nad objímkou žárovky. Pokud jde o osvětlení, velmi zvláštní atmosféra vzniká, když světlo prochází vzorovanými výřezy ve vnějším stínítku a jemně osvětluje okolí.

11 822 Kč
-20%

FLOS KTribe S3 závěsné světlo

Designové závěsné svítidlo KTribe v módním dvojitém vzhledu Závěsné svítidlo KTribe, které zaujme už svým velkým průměrem stínidla, je naprostou ozdobou. Je součástí celé řady závěsných, nástěnných, stolních a stojacích svítidel, které navrhl Philippe Starck pro italskou společnost FLOS. Svítidlo KTribe je vybaveno vnějším stínidlem z PMMA, které po zapnutí odhalí i vnitřní život v podobě druhého plastového difuzoru. Vnitřní stínidlo je bílé a má tvar poháru, takže dokáže homogenně rozptýlit světlo do okolí. Světelný zdroj pro mnoho aplikací. Philippe Starck vytvořil sérii svítidel KTribe pro známou italskou společnost FLOS, která se proslavila designovými výrobky nejvyšší kvality.

14 726 Kč