Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
  3. Závěsná světla
21 produktů
-20%

FLOS Skynest Motion LED závěsné světlo

Vybaveno zástrčkou: teplá bílá svítící závěsná LED lampa Skynest, integrovaný stmívačZávěsná LED lampa Skynest je napájena prostřednictvím zásuvky. Kabel, který je celkem šest metrů dlouhý, je veden přes zeď nebo volně po místnosti a poté přes 180 cm dlouhou lištu do místnosti. Konzoly na podlaze a uprostřed na stropě drží konstrukci tak, aby se důmyslně navržené stínidlo mohlo spustit na konci lišty. Ta je vyrobena z hliníku potaženého recyklovaným polyesterem. Stabilitu zajišťuje kroužek na spodní straně, do kterého jsou zasunuty jednotlivé vzpěry. Díky tomu Skynest nepotřebuje vůbec žádné lepidlo. Vzpěry jsou střídavě zcela zakryté a vzpěry, na jejichž vnitřní straně je integrován teplobílý LED pásek. LED diody vyzařují světlo výhradně do vnitřní strany a z vnější strany jsou rovněž pokryty polyesterem. Intenzitu světla lze plynule ztlumit pomocí nožního spínače integrovaného v kabelu, takže lze vždy dosáhnout požadované světelné nálady. o zvláštní světelný efekt a vysoce kontrastní vzhled se zasloužil nizozemský designér Marcel Wanders. Ten vytvořil sérii Skynest pro společnost FLOS lighting, která toto moderní a exkluzivní závěsné svítidlo vyrábí v Itálii.

87 109 Kč
-10%

Luceplan Koinè LED závěsné světlo 927 Ø110cm modrá

Elegantní závěsné LED svítidlo Koinè s teplým bílým světlem – použitelné v soukromých i komerčních prostorách Závěsné LED svítidlo Koinè má minimalistický styl a zaujme svou elegancí a harmonickým designem, díky němuž se dá začlenit do téměř každého stylu bydlení. Ať už v moderním, klasickém nebo vintage stylu – závěsné svítidlo Koinè slouží jako moderní pointa nadčasové estetiky a umí obohatit převládající styl bydlení o okouzlující nádech. Integrovaný zdroj světla je připevněn na spodní straně kulatého stínidla a tvoří jej na zakázku vyrobená minerální čočka, která zajišťuje rovnoměrné osvětlení bez oslnění. Závěsná lampa s teplým bílým světlem vytváří příjemnou atmosféru a atmosférické osvětlení. Světlo je stmívatelné a lze jej kdykoli přizpůsobit individuálním potřebám pomocí externího fázového stmívače. Svítidlo LED lze použít v soukromých i komerčních prostorách. Svítidlo je ideální jako zdroj světla nad stolem v kuchyni, v soukromém obývacím a jídelním prostoru nebo v gastronomii a hotelnictví. Svítidlo navrhli kreativní tvůrci ze studia Mandalaki. Studio Mandalaki je produktová a poradenská společnost, kterou v roce 2012 založili Enrico De Lotto, George Kolliopoulos a Giovanni Senin. Tři zakladatelé, kteří mají různé zkušenosti s produktovým designem, obchodem a uměním, se ve své práci skvěle doplňují. Výtvory studia Mandalaki jsou všestranné. Návrhy a konstrukce sahají od modulárních mikrodomků až po elektromobily a světelné instalace. V každé koncepci je kladen důraz na podstatu, funkčnost, udržitelnost a výkon.

31 237 Kč
-10%

HAY Bonbon závěsné světlo Ø 50 cm modré odstíny

Ručně vyráběná závěsná lampa Bonbon U závěsné lampy Bonbon je kovový rám ručně protkán přízí, která je většinou vyrobena z bavlny. Designérka Ana Kraš vytvořila zajímavý světelný zdroj Bonbon, který se skvěle hodí i jako dekorativní prvek nábytku. Chytrý doplněk: ve stříšce je zabudován magnet pro snadnou montáž.

22 120 Kč
-10%

Luceplan Diade závěsné světlo horizont 120cm modrá

Závěsná lampa Diade s funkcí pohlcování zvuku – světelné prvky zarovnané vodorovně Závěsná lampa Diade od Moniky Armani je nejen vrcholem z hlediska světelné technologie, ale také zasahuje značku z hlediska designu, který se vyznačuje přímými liniemi a perfektně se integruje do architektonicky inspirovaného stylu vybavení. Stínidlo se skládá ze dvou tvarovaných, tj. Za tepla tvarovaných plastových dílů ve vodorovné poloze, a je pokryto strukturovanou textilií, jejíž čárový vzor podtrhuje faktický účinek. Díky efektu pohlcování zvuku jsou podhledy zbytečné. Závěsná lampa s fenomenálním světelným efektem, která vybaví pracovní prostory optimálními světelnými podmínkami. – stmívatelné (push / DALI)

53 431 Kč
-10%

HAY Bonbon závěsné světlo Ø 50 cm zemní odstíny

Ručně vyráběná závěsná lampa Bonbon U závěsné lampy Bonbon je kovový rám ručně protkán přízí, která je většinou vyrobena z bavlny. Designérka Ana Kraš vytvořila zajímavý světelný zdroj Bonbon, který se skvěle hodí i jako dekorativní prvek nábytku. Chytrý doplněk: ve stříšce je zabudován magnet pro snadnou montáž.

22 120 Kč
-10%

Louis Poulsen PH 5

Zcela neoslňující závěsné světlo PH 5 – klasik od Poula Henningsena Skvělý světelný zážitek nabízí designové závěsné světlo PH 5: tři části stínidla na lampu z taženého hliníku vedou světlo dolů, zatímco horní stínidlo na lampu ve tvaru trumpety směřuje světlo ke stranám, takže zapnuté svítidlo osvětlí samo sebe i prostor kolem sebe, a to bez nežádoucího oslnění. Třídílné stínidlo na lampu, kterým je vybavené závěsné světlo, vychází z návrhů známého dánského designéra Poula Henningsena, který vytvářel výrobky pro společnost Louis Poulsen od roku 1925 až do své smrti v roce 1967. Louis Poulsen je tradiční dánský podnik, který vyrábí designová svítidla vyvinutý podle zásady „tvar sleduje funkci“. Již více než 100 let produkuje Louis Poulsen typicky skandinávská řešení osvětlení, některé modely jsou k dostání již desítky let a vyrábí se v dalších nových edicích. Na rok 2018 připadá 60. výročí uvedení světla PH 5 na trh. K této příležitosti byly připraveny nové barevné kombinace tohoto klasika.

23 216 Kč
-12%

Artemide Flexia LED závěsné světlo

Závěsné LED svítidlo Flexia s efektem pohlcování zvukuInspirován papyroflexií, technikou ohýbání papyru, vytvořil designér Mario Cucinella sérii svítidel Flexia, která vizuálně připomíná japonské umění origami.Série svítidel vznikla spojením technického know-how společnosti Artemide v oblasti osvětlení a zkušeností Maria Cucinelly v oblasti udržitelného designu, který se ve své práci neustále zabývá otázkami udržitelnosti. Společná vize zlepšit kvalitu každodenního života a zároveň respektovat lidi a životní prostředí se odráží v sérii svítidel, která v sobě spojují smysl pro detail, jednoduchost principů a péči o pohodu lidí v jejich okolí.Závěsné svítidlo Flexia je vyrobeno částečně z recyklovaných PET lahví a částečně z jiných recyklovaných plastů a je vybaveno akustickým panelem, který pohlcuje zvukové vlny odrážející se v místnosti. Průhledný vyzařovací povrch patentované technologie Discovery je naopak zodpovědný za rovnoměrné, příjemné a rozptýlené vyzařování světla. Flexibilní křídla svítidla s otočným mechanismem umožňují náklony a polohy, které lze upravovat v závislosti na prostředí. Závěsné svítidlo splňuje normy UGR pro použití v pracovním prostředí, a proto se ideálně hodí pro použití v kancelářích nebo zasedacích místnostech.Důležitá poznámka: K provozu svítidla je nutná napájecí jednotka. To je nutné objednat jako příslušenství. Pomocí jednotky Power Unit lze svítidlo zapínat a vypínat jak klasicky pomocí vypínače, tak chytře pomocí aplikace Artemide. Ta je zdarma k dispozici v App Store pro Apple a iOS.

55 896 Kč
-20%

FLOS Skynest LED závěsné světlo

Vysoce kontrastní zvýraznění: závěsné svítidlo Skynest LED se síťovou strukturou, Ra90, teplá bíláStínidlo navržené ve stylu koše dodává závěsnému svítidlu Skynest LED zvláštní charakter. Od středu v horní části kopule se vzpěry rozbíhají příčně dolů, kde jsou zakončeny opláštěným prstencem z hliníku. Samotné vzpěry jsou rovněž potaženy textilií z recyklovaného polyesteru, mezi nimiž probíhají speciální vzpěry, z nichž každá má integrovaný světelný pásek LED. Světlo směřuje výhradně dovnitř, zatímco vnější strana je rovněž pokryta polyesterovou tkaninou. Vzniká tak výrazný kontrast mezi tmavými a osvětlenými prvky uvnitř kopule. vysoce kvalitní LED diody jsou integrovány zevnitř a vyzařují teplé bílé světlo. Vestavěná elektronika je vhodná pro externí stmívání různými systémy – 0-10V, 1-10V, DALI i PUSH-Dim. odpovídající barvě stínidla je odpovídajícím způsobem lakována i stříška. Speciální systém v zavěšení stínidla navíc zajišťuje potřebné vyvážení. Stínidlo Skynest vytvořil pro společnost FLOS nizozemský designér Marcel Wanders a přitahuje pozornost i ve vypnutém stavu. poznámka: Pro stmívání je třeba provést připojení pomocí pětižilového kabelu. V případě připojení pomocí 3 vodičů je možné pouze zapnutí a vypnutí.

66 369 Kč
-20%

FLOS Almendra Arch LED závěsné světlo krátké modrá

Závěsné svítidlo LED Almendra Arch se dvěma světelnými prvky Závěsné svítidlo LED Almendra Arch se skládá z filigránské, mírně ohnuté tyče a dvou světelných zdrojů, které jsou umístěny na koncích rámu. Mají připomínat otevřené mandlové skořápky a každou z nich lze otočit o 60°. To umožňuje nasměrovat teplé světlo požadovaným směrem. Závěsné svítidlo je ideální například pro osvětlení obývacího pokoje nebo jídelního stolu. Lze jej však použít i ve veřejných prostorách, jako jsou restaurace nebo hotely. Pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr) lze regulovat jas světla podle individuálních potřeb.Řadu Almendra navrhla designérka a architektka Patricia Urquiola. Téma udržitelnosti hraje v její práci významnou roli, a proto byl pro Almendru použit speciální, udržitelný plast a bylo upuštěno od použití lepidla. Svítidlo lze proto později rozebrat a jednotlivé prvky recyklovat podle jejich materiálu.

53 925 Kč
-20%

FLOS Almendra Arch LED závěsné světlo dlouhé modrá

Závěsné svítidlo LED Almendra Arch se dvěma světelnými prvky Závěsné svítidlo LED Almendra Arch se skládá z filigránské, mírně ohnuté tyče a dvou světelných zdrojů, které jsou umístěny na koncích rámu. Mají připomínat otevřené mandlové skořápky a každou z nich lze otočit o 60°. To umožňuje nasměrovat teplé světlo požadovaným směrem. Závěsné svítidlo je ideální například pro osvětlení obývacího pokoje nebo jídelního stolu. Lze jej však použít i ve veřejných prostorách, jako jsou restaurace nebo hotely. Pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr) lze regulovat jas světla podle individuálních potřeb.Řadu Almendra navrhla designérka a architektka Patricia Urquiola. Téma udržitelnosti hraje v její práci významnou roli, a proto byl pro Almendru použit speciální, udržitelný plast a bylo upuštěno od použití lepidla. Svítidlo lze proto později rozebrat a jednotlivé prvky recyklovat podle jejich materiálu.

54 962 Kč
-20%

FLOS Almendra Organic závěsné 2zdroje krátké modrá

Závěsné svítidlo LED Almendra Organic se dvěma žárovkami a otočnými světelnými prvky Závěsné svítidlo LED Almendra Organic se skládá z úzké tyče, která se uprostřed dělí na dva prameny, z nichž každý má na konci světelný prvek. Ty lze otočit o 60° tak, aby světlo směřovalo požadovaným směrem. Jas svítidla je možné nastavit také pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr). V místnosti tak lze kdykoli vytvořit optimální světelné podmínky. Díky svému designu Almendra Organic upoutá pozornost v obytných prostorech, ale lze ji použít i v hotelech nebo restauracích. Závěsnou lampu navrhla španělská designérka Patricia Urquiola, která ve své tvorbě klade velký důraz na udržitelnost. Pro sérii Almendra byl vyvinut udržitelný plast, navíc bylo upuštěno od použití lepidla. Díky tomu je možné lampu později rozebrat a jednotlivé prvky recyklovat podle materiálu.

66 369 Kč
-20%

FLOS Almendra Organic závěsné 2zdroje dlouhé modrá

Závěsné svítidlo LED Almendra Organic se dvěma žárovkami a otočnými světelnými prvky Závěsné svítidlo LED Almendra Organic se skládá z úzké tyče, která se uprostřed dělí na dva prameny, z nichž každý má na konci světelný prvek. Ty lze otočit o 60° tak, aby světlo směřovalo požadovaným směrem. Jas svítidla je možné nastavit také pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr). V místnosti tak lze kdykoli vytvořit optimální světelné podmínky. Díky svému designu Almendra Organic upoutá pozornost v obytných prostorech, ale lze ji použít i v hotelech nebo restauracích. Závěsnou lampu navrhla španělská designérka Patricia Urquiola, která ve své tvorbě klade velký důraz na udržitelnost. Pro sérii Almendra byl vyvinut udržitelný plast, navíc bylo upuštěno od použití lepidla. Díky tomu je možné lampu později rozebrat a jednotlivé prvky recyklovat podle materiálu.

67 406 Kč
-20%

FLOS Almendra Linear LED závěsné 4 zdroje

Závěsné svítidlo LED Almendra Linear se čtyřmi otočnými osvětlovacími prvky Závěsné svítidlo LED Almendra Linear je ideální pro osvětlení stolu v obývacím pokoji nebo jídelně, ale lze jej stejně dobře použít i v restauracích nebo hotelech. Je vyroben z vysoce kvalitního hliníku a skládá se z úzké trubkové konstrukce, ke které jsou připevněny čtyři osvětlovací prvky. Každý z nich lze otočit o 60°, takže světlo lze nasměrovat individuálně. Kromě toho je možné regulovat jas pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr). Svítidlo navíc přesvědčí vysokým podáním barev (CRI 95), které se mimořádně blíží přirozenému světlu. Návrhářka Patricia Urquiola vytvořila sérii Almendra a tématu udržitelnosti přikládá velký význam. Díky nové technologii byl pro výrobu lampy vyroben plast z kapaliny, která přirozeně uniká při výrobě papíru. Kromě toho bylo upuštěno od lepidla, aby bylo možné recyklovat jednotlivé části svítidla odděleně podle jejich materiálu. Díla Patricie Urquioly jsou vystavena v muzeích umění a designu po celém světě. Španěl je také držitelem několika mezinárodních cen a ocenění.

87 109 Kč
-20%

FLOS Almendra Organic závěsné 3zdroje krátké modrá

Závěsné LED svítidlo Almendra Organic se třemi otočnými světelnými tělesy Díky svému neobvyklému designu je závěsné LED svítidlo Almendra Organic výjimečným zdrojem světla pro obývací pokoj nebo jídelnu. Lze ji však používat i ve veřejných prostorách. Závěsné svítidlo se skládá z úzkého rámu, který je přibližně uprostřed rozdělen a na jehož každém konci je připevněn osvětlovací modul. Tyto moduly lze otočit o 60° tak, aby světlo směřovalo požadovaným směrem. Pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr) lze také regulovat jas svítidla. Almendra je dílem designérky a architektky Patricie Urquioly, která své projekty a práce vždy spojuje s lidmi. Španěl navíc klade velký důraz na udržitelnost, což se projevuje i na závěsné lampě. Použitý plast je vedlejší produkt získaný při výrobě papíru. Almendra byla navíc sestavena bez použití lepidla, takže výrobek lze později rozebrat a recyklovat v závislosti na materiálu. Patricia Urquiola získala několik mezinárodních ocenění.

80 887 Kč
-20%

FLOS Almendra Organic závěsné 3zdroje dlouhé modrá

Závěsné LED svítidlo Almendra Organic se třemi otočnými světelnými tělesy Díky svému neobvyklému designu je závěsné LED svítidlo Almendra Organic výjimečným zdrojem světla pro obývací pokoj nebo jídelnu. Lze ji však používat i ve veřejných prostorách. Závěsné svítidlo se skládá z úzkého rámu, který je přibližně uprostřed rozdělen a na jehož každém konci je připevněn osvětlovací modul. Tyto moduly lze otočit o 60° tak, aby světlo směřovalo požadovaným směrem. Pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr) lze také regulovat jas svítidla. Almendra je dílem designérky a architektky Patricie Urquioly, která své projekty a práce vždy spojuje s lidmi. Španěl navíc klade velký důraz na udržitelnost, což se projevuje i na závěsné lampě. Použitý plast je vedlejší produkt získaný při výrobě papíru. Almendra byla navíc sestavena bez použití lepidla, takže výrobek lze později rozebrat a recyklovat v závislosti na materiálu. Patricia Urquiola získala několik mezinárodních ocenění.

81 924 Kč
-20%

FLOS Almendra Linear LED závěsné světlo 3x

Závěsné svítidlo LED Almendra Linear se třemi lampami a otočnými osvětlovacími jednotkami Tvar závěsného svítidla LED Almendra Linear prý připomíná skořápky otevřené mandle, které jsou spojeny úzkou trubkovou konstrukcí. Odtud do místnosti vyzařuje příjemně teplé světlo, které se rovnoměrně rozptyluje. Závěsné svítidlo je vyrobeno z hliníku a je vhodné například pro osvětlení obývacího pokoje nebo jídelního stolu. Jednotlivé moduly je možné natočit o 60° a změnit tak směr světla. Kromě toho lze jas regulovat pomocí externího stmívacího systému (1-10V, DALI, Push-Dim, potenciometr). Závěsnou lampu navrhla španělská designérka Patricia Urquiola. Své projekty vždy začíná navázáním empatického vztahu s uživatelem a propojením objektů s lidmi. Patricia Urquiola navíc klade velký důraz na udržitelnost. Také u řady Almendra byl použit plast, který se získává z vedlejšího produktu při výrobě papíru. Kromě toho odpadá lepidlo, takže LED diody může výrobce snadno vyměnit a jednotlivé prvky lze v závislosti na materiálu recyklovat.

72 591 Kč
-12%

Artemide Gople závěsné světlo

Barevně průhledná skleněná závěsná lampa Gople od Artemide Závěsné svítidlo Gople s esteticky zpracovaným skleněným stínidlem upoutá pozornost, i když je vypnuté. Ručně vyráběné sklo má nádherný barevný gradient, který vzniká kombinací skla a křišťálového skla s odpovídající barevnou úpravou při zpracování a je obzvláště efektní při zapnutém osvětlení. Světlo je vyzařováno jak směrem dolů, tak i do okolí skrze sklo. Svítidlo, které lze skvěle použít jako ambientní osvětlení i jako zdroj světla nad stolem pro navození zvláštní atmosféry. Řada svítidel Gople zahrnuje stropní, závěsná, podlahová a stolní svítidla, jejichž dekorativní design pochází z dílny BIG, skupiny Bjarke Ingels Group. BIG je skupina architektů a designérů, kteří v kancelářích v Kodani a New Yorku pracují na technicky inovativních projektech, jako je komplex 750 bytů na Manhattanu, West 57th. Již jejich první projekt z roku 2003, přeměna zchátralého areálu v kodaňském přístavu na moderní rekreační prostor – Kodaňské přístavní lázně, byl zcela úspěšný. Závěsné svítidlo Gople vyrábí společnost Artemide, jeden z nejznámějších výrobců designových produktů na světě.

21 446 Kč
-12%

Artemide Nur Acoustic LED závěsné světlo modrá

Závěsné svítidlo LED Pouze akustické s funkcí pohlcování zvuku Svítidla výrobce Artemide jsou známá svým stylovým, sofistikovaným designem a navíc kombinují nejmodernější osvětlovací technologie s vysokou kvalitou. Sérií svítidel Nur vytvořil designér a zakladatel společnosti Artemide Ernesto Germondi kultovní produkt kolekce Artemide. Svítidla se těší velké oblibě a nyní jsou doplněna o akustickou verzi. Stínidlo je zvonovitého tvaru a bylo vyrobeno z plastu. Tento materiál je navržen tak, aby pohlcoval zvukové vlny a také zajišťoval minimalizaci doby dozvuku. Konstrukce tělesa svítidla dále podporuje vlastnosti materiálu tím, že zachycuje a také pohlcuje zvuk. Pomocí externího fázového ovladače nebo sekčního stmívače je možné měnit jas závěsného svítidla a přizpůsobit jej individuálním potřebám. Díky svým rozměrům a vysokému světelnému výkonu je Nur Acoustic vhodný zejména pro osvětlení větších místností, jako jsou prodejní haly, sály pro pořádání akcí nebo otevřené kanceláře. Alternativně jej lze použít i pro velké soukromé interiéry, jako jsou kuchyně, obývací pokoje nebo jídelny.

63 310 Kč
-20%

Slamp Avia Edition M Blue závěsné světlo

Exkluzivní závěsná lampa Avia Edition M Blue v limitované edici Závěsná lampa Avia Edition M Blue vypadá, jako by vycházela z hlubin oceánu. Modrý odstín lampy se skládá z materiálů Cristalflex® a Lentiflex®, speciálních plastů, které byly navrženy a patentovány výrobcem Slamp . Plynulé, dynamické tvary jsou vytvořeny složením žárovky z nesčetných jednotlivých prvků a vytvářejí fantastický efekt světla, které je uvnitř žárovky generováno třemi žárovkami E27 (LED vlákno) a bodem E27 LED a je vyzařováno jednotlivými prvky . Žárovky nejsou součástí dodávky. Speciální edice závěsné lampy Avia Edition M Blue se vyrábí v limitované edici 99 kusů. Design této závěsné lampy pochází od architektky Zahy Hadid. Architektka Hadid již získala řadu ocenění za svou mimořádnou architekturu, například za interaktivní dobrodružné muzeum Phaeno ve Wolfsburgu nebo London Aquatics Center. Tvar závěsné lampy Avia připomíná architektonickou budovu a zároveň má městský styl. Nespočet vrstev jednotlivých prvků z materiálu Cristalflex®, speciálního plastu vyvinutého společností Slamp , bylo zkombinováno do zajímavého zkrouceného tvaru, kterým zdroje světla poskytují jedinečné osvětlení. S jedinečnou závěsnou lampou Avia lze vkusně osvětlit každý obývací prostor. Avia nejen vytváří velmi zvláštní prostředí, ale také vizuálně zvýrazňuje místnost.

44 426 Kč
-10%

Louis Poulsen PH 5 závěsné světlo chrom modrá

Designová závěsná lampa PH 5 v moderní monochromatické optice poskytuje rozptýlené světlo Klasicky charakteristický design slavného závěsného světla PH 5 je doplněn monochromatickými barvami a matně lakovanými odstíny se současným vzhledem. Díky zajímavému systému se třemi obrazovkami se světlo znovu a znovu odráží.Většina generovaného světla je vyzařována směrem dolů, emise je zcela bez oslnění a ponoří místnost do útulné atmosféry. Světelné paprsky vyzařované do strany zajišťují, že celá místnost je diskrétně osvětlena a že samotné svítidlo začne svítit. Jemné ojnice vyrobené z válcovaného hliníku dodávají lampě zvláštní nádech a podtrhují rozmanitost tvarů PH 5, které se navzájem dokonale doplňují a jsou doplněny rovnoměrným barevným schématem. Tato závěsná lampa je skutečným doplňkem osvětlení, zejména v obývacím a jídelním prostoru, který kromě atraktivního vzhledu zajišťuje dobré základní osvětlení. Závěsná lampa PH 5 byla navržena v roce 1958 dánským designérem Poulem Henningsenem. Přitom reaguje na neustále se měnící tvary a velikosti žárovek. Za svůj název vděčí velikosti hlavní obrazovky, která má průměr 50 cm. Návrhář žil v letech 1894 až 1967 a vytvořil řadu designových světel pro tradiční dánskou společnost Louis Poulsen , která vyrábí designová světla již více než 100 let.

23 216 Kč
-12%

Artemide Gople závěsné světlo modrá/stříbrná

Designová závěsná lampa Gople – barevně průhledné umělecké dílo ze skla Skleněné stínidlo závěsné lampy Gople je vyrobeno ručně podle staré benátské techniky. Během foukání se bílé sklo postupně mění na křišťálové, takže každá lampa je jedinečná. Barevná povrchová úprava je vyrobena inovativním procesem vakuového nanášení kovů. Povrchová úprava skla byla navržena tak, aby byl na jedné straně odstíněn zdroj světla – použitý světelný zdroj – a na druhé straně bylo díky průhlednosti maximalizováno přímé vyzařování světla. Gople je designové svítidlo od BIG (Bjarke Ingels Group), sdružení designérů, architektů a myslitelů působících v oblasti architektury, urbanismu, výzkumu a vývoje s kancelářemi v Kodani a New Yorku. Skupina se proslavila inovativní prací šetrnou ke zdrojům a projekty, jako jsou Dánské námořní muzeum (2013), 8 House (2010) a Kodaňské přístavní lázně. Mezi aktuální projekty patří Vancouver House Tower, LEGO Brand House v Dánsku a West 57th, obytný komplex o 750 jednotkách na Manhattanu. Výrobek společnosti Artemide ručně vyrobený v Itálii. Závěsné svítidlo Gople – ocenění MUUZ International Awards (2018) a Interior Design’s Best Year Awards (2018).

21 674 Kč