Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
  3. Závěsná světla
14 produktů
-20%

FLOS Skynest Motion LED závěsné světlo

Vybaveno zástrčkou: teplá bílá svítící závěsná LED lampa Skynest, integrovaný stmívačZávěsná LED lampa Skynest je napájena prostřednictvím zásuvky. Kabel, který je celkem šest metrů dlouhý, je veden přes zeď nebo volně po místnosti a poté přes 180 cm dlouhou lištu do místnosti. Konzoly na podlaze a uprostřed na stropě drží konstrukci tak, aby se důmyslně navržené stínidlo mohlo spustit na konci lišty. Ta je vyrobena z hliníku potaženého recyklovaným polyesterem. Stabilitu zajišťuje kroužek na spodní straně, do kterého jsou zasunuty jednotlivé vzpěry. Díky tomu Skynest nepotřebuje vůbec žádné lepidlo. Vzpěry jsou střídavě zcela zakryté a vzpěry, na jejichž vnitřní straně je integrován teplobílý LED pásek. LED diody vyzařují světlo výhradně do vnitřní strany a z vnější strany jsou rovněž pokryty polyesterem. Intenzitu světla lze plynule ztlumit pomocí nožního spínače integrovaného v kabelu, takže lze vždy dosáhnout požadované světelné nálady. o zvláštní světelný efekt a vysoce kontrastní vzhled se zasloužil nizozemský designér Marcel Wanders. Ten vytvořil sérii Skynest pro společnost FLOS lighting, která toto moderní a exkluzivní závěsné svítidlo vyrábí v Itálii.

87 109 Kč
-10%

Luceplan Koinè LED závěsné 927 Ø110cm červená

Elegantní závěsné LED svítidlo Koinè s teplým bílým světlem – použitelné v soukromých i komerčních prostorách Závěsné LED svítidlo Koinè má minimalistický styl a zaujme svou elegancí a harmonickým designem, díky němuž se dá začlenit do téměř každého stylu bydlení. Ať už v moderním, klasickém nebo vintage stylu – závěsné svítidlo Koinè slouží jako moderní pointa nadčasové estetiky a umí obohatit převládající styl bydlení o okouzlující nádech. Integrovaný zdroj světla je připevněn na spodní straně kulatého stínidla a tvoří jej na zakázku vyrobená minerální čočka, která zajišťuje rovnoměrné osvětlení bez oslnění. Závěsná lampa s teplým bílým světlem vytváří příjemnou atmosféru a atmosférické osvětlení. Světlo je stmívatelné a lze jej kdykoli přizpůsobit individuálním potřebám pomocí externího fázového stmívače. Svítidlo LED lze použít v soukromých i komerčních prostorách. Svítidlo je ideální jako zdroj světla nad stolem v kuchyni, v soukromém obývacím a jídelním prostoru nebo v gastronomii a hotelnictví. Svítidlo navrhli kreativní tvůrci ze studia Mandalaki. Studio Mandalaki je produktová a poradenská společnost, kterou v roce 2012 založili Enrico De Lotto, George Kolliopoulos a Giovanni Senin. Tři zakladatelé, kteří mají různé zkušenosti s produktovým designem, obchodem a uměním, se ve své práci skvěle doplňují. Výtvory studia Mandalaki jsou všestranné. Návrhy a konstrukce sahají od modulárních mikrodomků až po elektromobily a světelné instalace. V každé koncepci je kladen důraz na podstatu, funkčnost, udržitelnost a výkon.

31 237 Kč
-20%

FLOS Skynest LED závěsné světlo

Vysoce kontrastní zvýraznění: závěsné svítidlo Skynest LED se síťovou strukturou, Ra90, teplá bíláStínidlo navržené ve stylu koše dodává závěsnému svítidlu Skynest LED zvláštní charakter. Od středu v horní části kopule se vzpěry rozbíhají příčně dolů, kde jsou zakončeny opláštěným prstencem z hliníku. Samotné vzpěry jsou rovněž potaženy textilií z recyklovaného polyesteru, mezi nimiž probíhají speciální vzpěry, z nichž každá má integrovaný světelný pásek LED. Světlo směřuje výhradně dovnitř, zatímco vnější strana je rovněž pokryta polyesterovou tkaninou. Vzniká tak výrazný kontrast mezi tmavými a osvětlenými prvky uvnitř kopule. vysoce kvalitní LED diody jsou integrovány zevnitř a vyzařují teplé bílé světlo. Vestavěná elektronika je vhodná pro externí stmívání pomocí různých systémů – 0-10V, 1-10V, DALI i PUSH-Dim. Ovladač pro technologii Push-DIM je již také nainstalován, takže stmívání je možné přímo pomocí stávajícího tlačítka. stříška je navíc lakována tak, aby odpovídala barvě stínidla. Speciální systém v zavěšení stínidla navíc zajišťuje potřebné vyvážení. Stínidlo Skynest vytvořil pro společnost FLOS nizozemský designér Marcel Wanders a přitahuje pozornost i ve vypnutém stavu. poznámka: Pro stmívání je nutné připojení provést pomocí pětižilového kabelu. V případě připojení pomocí 3 vodičů je možné pouze zapnutí a vypnutí.

66 369 Kč
-15%

david trubridge Coral závěsné světlo Ø 80cm bambus

Závěsná lampa Coral z bambusu – přírodní vzhled, vyrobeno na Novém Zélandu Závěsná lampa Coral se skládá z mnoha jednotlivých prvků z bambusové dýhy, které dohromady vytvářejí nádherné stínidlo. Dodávka se skládá z jednotlivých dílů, podrobný návod k montáži je přiložen. Je to záměrně s ohledem na malé přepravní rozměry v plochých baleních, které tvoří pouze 3 % objemu smontovaného svítidla. Ekologická stopa je tak záměrně malá. David Trubridge, autor tohoto krásného díla, byl původně stavitelem lodí. V roce 1981 prodal veškerý svůj majetek, koupil si plachetnici a s rodinou se vydal na cestu přes Karibik do Tichého oceánu na Nový Zéland. Inspirován svými zážitky a zkušenostmi z cest začal navrhovat nábytek. Jeho objekty vyjadřují jeho pohled na přírodu a hledání originálních materiálů, které odrážejí jednoduchost lidské existence. V roce 2001 představil David Trubridge na milánském veletrhu módy houpací lehátko Body Raft, jehož design zajistilo designérské studio Cappellini a pomohlo tak Davidu Trubridgovi prorazit. Dnes Trubridge žije na Novém Zélandu a vede vlastní designérské studio. Jako jeden z nejvýznamnějších představitelů eko-designu a slow designu navíc od roku 2006 přednáší po celém světě a působí jako hostující profesor na univerzitách. Závěsné svítidlo Coral se výborně hodí pro ambientní a plošné osvětlení. Vzhledem k tomu, že použitý zdroj světla zůstává viditelný skrze otvory ve stínítku, doporučujeme použít například žárovku, která ještě více zvýrazní dekorativní vzhled. Vhodná svítidla lze zakoupit v příslušenství. Použitá bambusová překližka je druhotným produktem z bavlníkových plantáží, loupe se z kmene pomocí nožů, takže vzniká jen málo odpadu. Překližka je lepena lepidlem bez obsahu formaldehydu.

22 916 Kč
-15%

david trubridge Navicula závěsné 144 cm červená

LED závěsné světlo Navicula s tvarovaným bambusovým stínidlem Tato závěsná lampa pochází ze sbírky známého designéra Davida Trubridge, který se proslavil jako zastánce ekologického a pomalého designu. S lodí Navicula vytvořil tento vyškolený stavitel lodí další výjimečný designový model. Stínidlo závěsné lampy se skládá z jednotlivých dílů bambusové dýhy, jejíž tvar je okopírován z mikroskopického diatomu, protože David Trubridge, který žije a pracuje na Novém Zélandu, vždy čerpá inspiraci z přírody. Bambusové dřevo pochází z trvale udržitelného hospodaření se dřevem. Aby byla spotřeba CO2 při přepravě co nejnižší, dodává se lampa do domu jako stavebnice s přesným návodem k montáži. To znamená, že přepravní objem je pouze zlomkem objemu přepravovaného smontovaného svítidla. Stínidlo je vybaveno řadou LED diod, které vyzařují měkké světlo směrem vzhůru a poskytují velmi příjemné a neoslňující okolní osvětlení se zajímavou hrou stínů. Navicula se díky svému vlnovitému odstínu téměř vznáší v místnosti. Výborně se hodí například jako osvětlení jídelního stolu.

103 570 Kč
-15%

david trubridge Snowflake závěs Ø 80cm červená

Závěsná lampa Snowflake: detailní bambusová lampa od Davida Trubridgeho Nápad na tuto fantastickou závěsnou lampu dostal designér nábytku a svítidel David Trubridge, který pochází z Anglie a nyní žije na Novém Zélandu, během cesty do Antarktidy, kam byl pozván jako hostující umělec. Stínidlo je tvořeno opakujícími se geometrickými vzory ve tvaru sněhové vločky. Princip konstrukce lampy je stejný jako u Trubridgeova klasického designu Coral. Tuto tenkou bambusovou dýhu použil také pro Coral, čímž při sestavování stínidla vytvořil měkké zakřivení. David Trubridge klade velký důraz na udržitelnost nejen při výběru materiálů pro své výtvory, ale chce také zajistit co nejnižší spotřebu CO2 při přepravě svých výrobků. Závěsné svítidlo Snowflake se proto dodává také po jednotlivých částech. Součástí balení jsou přesné pokyny pro snadnou montáž. Estetická sněhová vločka přitahuje při zapnutí i vypnutí všechny pohledy. Výborně se hodí například jako atmosférické stolní osvětlení, ale skvěle funguje i jako celkové nebo plošné osvětlení.

49 801 Kč
-20%

FLOS Smithfield S LED závěsné světlo

Závěsné svítidlo Smithfield S LED od společnosti FLOS – dokonalé osvětlení stolu Závěsné svítidlo Smithfield S LED vyzařuje jasné a příjemné světlo směrem dolů a bodově osvětluje prostor pod ním. Lze jej tedy namontovat nad jídelní stůl nebo i na pult v baru či hotelu. Svítidlo přesvědčí svým jasným tvarovým projevem a elegantním designem. Kulaté stínidlo je vyrobeno z hliníku a lakováno ve skvělé barvě, takže okamžitě upoutá pozornost pozorovatele. Svítidlo Smithfield S slouží jako zdroj světla i dekorativní prvek vybavení nejen v soukromých prostorách, ale i ve veřejných budovách. Pomocí černého ocelového závěsu a pětipólového elektrického kabelu s dvojitou teflonovou izolací je svítidlo připevněno ke stropu. Společnost FLOS existuje již více než 50 let a její světelné objekty jsou stejně funkční jako elegantní. Mezinárodně uznávaný designér Jasper Morrison navrhl sérii Smithfield z exkluzivních materiálů. Britský designér získal za své práce mimo jiné ocenění Red Dot Design Award a Design Award Spolkové republiky Německo.

24 888 Kč
-15%

david trubridge Maru závěsné světlo 110cm červená

david trubridge Maru závěsné světlo 110cm červená, Obývací pokoj / jídelna, bambus, hliník, nylon, nerezová ocel, 2.6W, K: 20cm

103 570 Kč
-15%

david trubridge Kina závěsné světlo Ø 80cm červená

david trubridge Kina závěsné světlo Ø 80cm červená, Obývací pokoj / jídelna, bambus, E27, 60W, K: 37cm

29 968 Kč
-15%

david trubridge Kina závěsné světlo Ø 60cm červená

david trubridge Kina závěsné světlo Ø 60cm červená, Obývací pokoj / jídelna, bambus, E27, 60W, K: 28cm

22 475 Kč
-15%

david trubridge Koura závěsné světlo 75 cm červená

david trubridge Koura závěsné světlo 75 cm červená, Obývací pokoj / jídelna, bambus, E27, 60W, K: 75cm

24 899 Kč
-15%

david trubridge Floral závěsné Ø80cm červená

david trubridge Floral závěsné Ø80cm červená, Obývací pokoj / jídelna, bambus, E27, 60W

22 916 Kč
-10%

Louis Poulsen PH 3 1/2-3 závěsné měď/červená

Závěsná svítilna PH 3 1/2 – 3 – designová ikona s nepřímým světlem Tato závěsná lampa je skutečným veteránem mezi designovými lampami. Návrh dánského designéra, architekta, novináře, autora a kritika Poula Henningsena, jehož iniciály zdobí název lampy, pochází z let 1925/26. 42letá spolupráce společnosti Henningsen s respektovaným dánským výrobcem Louis Poulsen přinesla řadu světel, která jsou dnes stejně důležitá jako tehdy. Jejich společným motivem jsou klenuté stínicí prvky, které vytvářejí nepřímé světlo bez oslnění. PH 3 1/2 – 3 má třícestné rozdělené síto vyrobené z taženého hliníku. Horní prvek je téměř plochý, střední klenutý jako kopule a spodní se opírá o válcový tvar. Prostřednictvím tří sekcí prochází centrální otvor, takže světlo se odráží od bíle lakované spodní strany prvku na práškově potaženou horní stranu níže uvedené sekce. Jako držák slouží čepice se šrouby z mosazi potažené tmavou mědí. Je zavěšen na vrchlíku a napájení je zajištěno kabelem s bílou textilní bundou.

27 183 Kč
-10%

Louis Poulsen PH 5

Zcela neoslňující závěsné světlo PH 5 – klasik od Poula Henningsena Skvělý světelný zážitek nabízí designové závěsné světlo PH 5: tři části stínidla na lampu z taženého hliníku vedou světlo dolů, zatímco horní stínidlo na lampu ve tvaru trumpety směřuje světlo ke stranám, takže zapnuté svítidlo osvětlí samo sebe i prostor kolem sebe, a to bez nežádoucího oslnění. Třídílné stínidlo na lampu, kterým je vybavené závěsné světlo, vychází z návrhů známého dánského designéra Poula Henningsena, který vytvářel výrobky pro společnost Louis Poulsen od roku 1925 až do své smrti v roce 1967. Louis Poulsen je tradiční dánský podnik, který vyrábí designová svítidla vyvinutý podle zásady „tvar sleduje funkci“. Již více než 100 let produkuje Louis Poulsen typicky skandinávská řešení osvětlení, některé modely jsou k dostání již desítky let a vyrábí se v dalších nových edicích. Na rok 2018 připadá 60. výročí uvedení světla PH 5 na trh. K této příležitosti byly připraveny nové barevné kombinace tohoto klasika.

23 216 Kč