Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
161 produktů
-12%

Artemide Vine Light Table LED stolní lampa

LED stolní lampa Vine Light Table by ArtemideVine Light je série lamp, která inspiruje svým čistým a vyváženým designem a díky dvěma kloubům umožňuje velkou volnost pohybu. Umožňuje uživateli svobodně definovat vlastní světlo pomocí jednoduchých gest.Skupina Bjarke Ingels Group (BIG) dlouhodobě udržuje silné partnerství se společností Artemide a jedním z nejnovějších výsledků této spolupráce je řada svítidel Vine Light, která svou sofistikovanou funkčností a odvážným designem navazuje na ikony společnosti Artemide, jako jsou Tolomeo, Demetra nebo Tizio, a zároveň představuje zcela novou generaci pracovního světla svým minimalistickým vzhledem a mistrovským provedením.Hlava a základna svítidla jsou navrženy jako ne zcela uzavřené kruhy o stejném průměru, přičemž základna slouží jako statická protiváha, zatímco hlava z lehké hořčíkové slitiny zajišťuje dobrou stabilitu.Protože se materiál hlavy svítidla téměř nezahřívá, lze ji kdykoli během provozu jednoduchým pohybem ruky otočit. Stolní lampa LED Vine Light Table vytváří svým rozptýleným světlem příjemnou atmosféru v každém obývacím pokoji.

11 179 Kč
-12%

Artemide Vine Light Fixed LED stolní lampa

LED stolní lampa Vine Light Fixed s nastavitelnou hlavouVine Light Fixed patří do řady lamp, které inspirují svým čistým a vyváženým designem a díky dvěma kloubům umožňují velkou volnost pohybu. Svítidlo Vine Light Fixed nabízí uživateli svobodu definovat vlastní světlo jednoduchými gesty prostřednictvím možností nastavení.Svítidlo Vine Light Fixed je vybaveno malou nožičkou pro upevnění na desku stolu nebo také na stěnu. Z této patky mírně šikmo vystupuje rameno, na jehož konci je připevněna hlava svítidla, navržená jako téměř uzavřený kruh. Ta je tvořena hořčíkovou slitinou, materiálem, který se téměř nezahřívá, takže je možné hlavici kdykoli nastavit, a to i za provozu.Design svítidel řady Vine Light pochází od skupiny Bjarke Ingels Group (BIG), skupiny architektů, designérů a vývojářů, která dlouhodobě udržuje silné partnerství se společností Artemide. Jedním z nejnovějších výsledků této spolupráce je řada svítidel Vine Light, která svou sofistikovanou funkčností a odvážným designem navazuje na ikony Artemide, jako jsou Tolomeo, Demetra nebo Tizio, a zároveň svým minimalistickým vzhledem a mistrovským provedením představuje zcela novou generaci světla.

10 723 Kč
-12%

Artemide Vine Light Pure Integralis stolní lampa

Stolní LED lampa Vine Light Pure Integralis s dezinfekčním účinkemTato moderní, funkční a flexibilně navržená stolní LED lampa Vine Light Pure Integralis® nejenže vyzařuje variabilně nastavitelné světlo, ale díky speciální technologii Integralis® od společnosti Artemide také dezinfikuje osvětlené plochy, například povrch stolu, speciálním světlem. Toto světlo, které je pro lidi a zvířata neviditelné, dezinfikuje povrchy a zajišťuje prostředí bez bakterií.Svítidlo navržené skupinou Bjarke Ingels Group pro Artemide představuje syntézu jednoduchosti, přesnosti pohybu, technologické složitosti a svobody. Stínidlo svítidla ve tvaru téměř uzavřeného kruhu je vyrobeno z hořčíkové slitiny, která se vlivem světla téměř nezahřívá, takže ji lze v provozu nastavit i jednoduchými gesty.

12 320 Kč
-12%

Artemide Tempio LED stolní lampa v tmavém bronzu

Dole svítící designová stolní lampa Tempio v tmavě bronzové barvě Tempio je stolní LED lampa od italského výrobce designových svítidel Artemide, která je vyrobena z hliníku a oceli a vybavena LED diodami, jejichž teplé bílé světlo je vyzařováno směrem dolů na povrch stolu. Jeho design pochází z designérského studia Atelier Oï, které bylo založeno ve Švýcarsku v roce 1991 a navrhuje nejrůznější předměty pro mnoho renomovaných firem. Design stolní lampy Tempio byl inspirován japonskými chrámy s jejich filozofií klidu a charakteristickými tvary. Společnost Artemide, výrobce této stolní lampy LED, je celosvětově známá a úspěšná jako výrobce designových svítidel. Od svého založení v roce 1960 se společnost neustále rozvíjela a nyní provozuje vlastní výrobní závody, sklárny a výzkumné centrum. – Vybaveno dotykovým stmívačem na základně

14 715 Kč
-12%

Artemide Itka stolní lampa stínidlo ze skla Ø 20cm

Designová stolní lampa Itka s ručně foukaným skleněným stínidlem Stolní lampa Itka, kterou pro Artemide vytvořil japonský designér Naoto Fukasawa, vyzařuje své světlo po celém povrchu bílého ručně foukaného skleněného stínítka. Je navržen ve tvaru čočky a je podporován viditelnou ocelovou základnou. Stolní lampu lze velmi všestranně použít pro akcentní a náladové osvětlení, na příborník v obývacím pokoji, na nočním stolku nebo v kavárně. Naoto Fukasawa studoval produktový design na Tama Art University a poté byl zodpovědný za pokročilý vývoj v Seiko Epson. V letech 1989 až 1996 žil a pracoval v USA. Po návratu do své japonské vlasti založil a vedl kancelář IDEO v Tokiu. V roce 2003 založil vlastní studio „Naoto Fukasawa Design“. Navrhuje produkty pro známé společnosti po celém světě, včetně italského výrobce osvětlení Artemide. Společnost, kterou v roce 1960 založil Ernesto Gismondi, je celosvětově oceňována za vynikající kvalitu svých produktů.

5 131 Kč
-12%

Artemide Onfale medio stolní lampa ze skla

Skleněná stolní lampa Onfale ve tvaru houby se dvěma světelnými zdroji Design a podoba stolní lampy Onfale jsou nadčasové, což se odráží ve skutečnosti, že lampa byla navržena a poprvé sériově vyrobena už v roce 1978. I dnes však působí stejně moderně a z hlediska stylu přesvědčivě jako tenkrát. Její klasická krása pramení z velké části jak z materiálu, tak z formy. Neorámovaná a navržená v minimalistickém tvaru houby, zůstává neustále moderní a může obohatit mnoho různých stylů bytového zařízení. Tato stolní lampa může z hlediska nadčasovosti zabodovat i výběrem materiálu, kterým je sklo. Jak její základna, tak stínidlo jsou vyrobeny z ručně foukaného opálového skla. Pouze na okraji polokulovitého stínidla se nachází tenký kruh z čirého skla. Světlo dodávají dva světelné zdroje, jeden ve stínidlu a druhý v základně. Oba světelné zdroje mohou svítit samostatně. Luciano Vistosi, autor této lampy, se narodil v Benátkách a vyrostl na ostrově Murano, kde jeho rodina vlastnila sklárny. Sklárny byly po předčasné smrti otce, strýce a bratra prodány. Luciano Vistosi nadále pracoval jako designér a umělec se sklem. Pro italského výrobce osvětlení Artemide navrhl stolní lampy Onfale ve třech velikostech.

15 742 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Pure Integralis LED stolní lampa

Artemide Tolomeo Pure Integralis – klasická stolní lampa s dezinfekčním světelným efektem Jako stolní lampa je Tolomeo skutečnou klasikou. Původní návrh Michele De Lucchiho a Giancarla Fassiny z roku 1987 se v průběhu let stával stále oblíbenějším, vždy se dále vyvíjel a dodnes neztratil nic ze svého původního kouzla. Model Tolomeo Pure Integralis nabízí kromě estetiky nadčasového designu a funkčnosti pohyblivých kloubů s pružinovým vyvažovacím systémem nyní také speciální dezinfekční účinek. Díky inovativní technologii Integralis® lze účinně redukovat zárodky na osvětleném povrchu, a to pouze pomocí světla

11 405 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Midi stolní lampa LED

Elegantní klasika – Tolomeo Midi Každý fanoušek designové klasiky by měl mít Tolomeo ve svém domě. Tento úspěšný model od firmy Artemide již více než 30 let zdobí kanceláře, hotelová lobby, výstavní prostory a soukromé rezidence. Je to také velmi populární rekvizita ve filmu a televizi. Mezitím se Tolomeo rozrostl na velkou, úspěšnou rodinu svítidel a kromě toho, že je stolní lampa, je také k dostání jako stojací lampa nebo nástěnné světlo. Tolomeo Midi, vybavený moderní technologií LED, vydává příjemné, teplé bílé světlo. Jeho hlava a ramena jsou mimořádně flexibilní. Díky sofistikovanému lankovému mechanismu lze plynule pohybovat klouby na jeho těle. Zvláštní pružinový vyrovnávací systém pak zajišťuje, aby ramena zůstala na místě. Seřiditelná je i hlava, která se může otáčet všemi směry. To umožňuje optimální a neoslňující osvětlení. Za tímto účelem je vypínač připevněn přímo k hlavě, což velmi usnadňuje plynulé ztlumení lampy Tolomeo.

8 759 Kč
-12%

Artemide Tolomeo stolní lampa

Stolní lampa LED Tolomeo – design z pera Michela De Lucchiho a Giancarla Fassiny Stolní lampa LED Tolomeo se skládá z ramena z lesklého hliníku, které lze libovolně upravit podle vašich potřeb, a z hliníkového stínidla s matným povrchem. Světlo je navíc vybaveno pružinovým vyrovnávacím systémem. Je do něj zabudován i tzv. senzor přítomnosti, což znamená, že světlo zůstane rozsvíceno pouze po dobu, kdy je někdo v místnosti. Design světla Tolomeo pochází od Michela De Lucchiho a Giancarla Fassiny. Již v roce 1989 jim byla za design Tolomea udělena cena Compasso d’Oro. Svítidla italského výrobce Artemide jsou v celém světě považována za ikony současného designu a jsou vystavena například v muzeu MoMA v New Yorku, ve Victoria and Albert Museum v Londýně, jakož i na mnoha dalších prestižních výstavách.

10 723 Kč
-12%

Artemide Tolomeo – LED stolní lampa

Klasika mezi stolními lampami – nyní s technologií LED: Tolomeo Již v 80. letech byl vytvořen návrh stále populární a mimořádně moderně působící lampy Tolomeo na psací stůl. Dva designéři Michele de Lucchi a Giancarlo Fassina vytvořili tehdy nadčasovou klasiku. Nyní byla tato klasika mezi svítidly vybavena moderními LED a kromě nadčasového a funkčního designu přesvědčuje moderní a efektivní technologií LED. Tělo lampy Tolomeo na psací stůl je vyrobeno z vysoce kvalitního hliníku. Nastavitelná ramena a pohyblivé stínidlo dělají z lampy praktického společníka na psací stůl. Pomocí vypínače na hlavě lampy lze pohodlně nastavit jas a plynule ztlumit světlo. Řadu svítidel Tolomeo vytvořil v 80. letech architekt Michele de Lucchi společně s Giancarlem Fassinou. Nejprve chtěl de Lucchi navrhnout světlo pro svůj vlastní psací stůl. U rybářů v Apulii viděl mechanismus, který se nyní stal inspirací pro tvar jeho lampy. Když však první prototypy v praxi nefungovaly, byl to nakonec Fassina, kdo lampu přepracoval a oživil.

10 038 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mini stolní lampa s nohou 2700K

Klasická stolní lampa Tolomeo Mini LED Stolní lampa, která je dodnes populární, byla navržena již v roce 1987. Návrháři Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina tehdy vytvořili nadčasovou designovou klasiku. Tato stolní lampa byla nyní vylepšena o moderní LED. Díky flexibilním spojům lze malé stínidlo stolní lampy Tolomeo snadno upravit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Díky nastavitelným ramenům je lampa extrémně flexibilní a vybavená pro jakékoli použití v moderní domácí kanceláři nebo jako lampa na čtení na bočním stole. Pomocí integrovaného přepínače přímo na hlavě svítidla lze jas kdykoli pohodlně plynule nastavit a ztlumit. Designér a architekt Michele De Lucchi před třiceti lety vyvinul řadu osvětlení Tolomeo společně s Giancarlem Fassinou. De Lucchi použil mechanismus, který viděl mezi rybáři v Apulii jako inspiraci pro pozdější tvar a funkčnost lampy. Ale když první prototypy v praxi nefungovaly, nakonec to byl Giancarlo Fassina, kdo vytvořil svítidlo vhodné pro každodenní použití.

10 447 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional 930 senzor šedá

Demetra Profesionální stolní lampa s pohyblivým rámem a detektorem pohybu Stolní lampa Demetra Professional přesvědčí svým štíhlým designem inspirovaným průmyslem a je ideální pro použití v pracovně. Je dvojnásobně nastavitelná pomocí stahovacího mechanismu a umožňuje přizpůsobit výšku a výstupek osobním potřebám. Její pevné LED diody vytvářejí příjemné, teplé bílé osvětlení a lze je stmívat pomocí dotykového stmívače. Stolní lampa Demetra Professional je navíc vybavena praktickým detektorem pohybu. Stolní lampa Demetra Professional byla vytvořena podle návrhů Naota Fukasawy. Designér vystudoval v roce 1980 Tama Art University a v roce 2003 založil společnost Naoto Fukasawa Design. Dnes navrhuje pro celou řadu předních značek po celém světě.

13 917 Kč
-12%

Artemide Tolomeo stolní lampa E27

Klasická designová stolní lampa Tolomeo Designová stolní lampa Tolomeo je nepostradatelným doplňkem každého pracovního stolu. Důmyslný a oceňovaný design přesvědčí jedinečným pružinovým vyvažovacím systémem s pružnými klouby, které umožňují individuální nastavení svítidla. Stínítko lze také individuálně nastavit. Kromě toho má malou rukojeť, pomocí které lze světlo pohodlně vést. Původní podobu lampy Tolomeo navrhl a vytvořil Michele De Lucci již v roce 1968. Od té doby společnost Artemide tento přesvědčivý koncept dále rozvíjí a přináší stále nové formy

7 985 Kč
-12%

Artemide Demetra – stolní lampa LED 3 000K

Jednoduchý design s dokonalými funkcemi pro pracoviště Je to poměrně jednoduchý a minimalistický design, vytvořený japonským designérem Naotem Fukasawou pro Artemide. Právě tato jednoduchost však stojí za tajemstvím stolní lampy LED Demetra. Skvěle se vejde na každé pracoviště, je nenápadná, splývá s pozadím a díky pohyblivým ramenům může být přizpůsobena libovolnému a potřebnému místu. Technické vlastnosti jsou velmi působivé: Otočná a sklopná hlava je vybavena vysoce účinným LED, kterou lze snadno zapnout a vypnout tlačítkem na hlavě a také ztlumit. Naoto Fukasawa, který v roce 2012 vytvořil tento návrh pro společnost Artemide, je mezinárodně uznávaným japonským průmyslovým designérem. Jeho přístup k produktovému designu je „bez myšlenek“, což jednoduše znamená, že design by neměl být o tvaru výrobku, ale spíše o kontextu, ve kterém se používá. A v této stolní lampě LED Demetra byl velmi úspěšný. Zde stojí v popředí použití, forma přitom zůstává důrazně prostá.

10 812 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mini stolní lampa s nohou 3000K

Klasická stolní lampa Tolomeo Mini LED Stolní lampa, která je dodnes populární, byla navržena již v roce 1987. Návrháři Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina tehdy vytvořili nadčasovou designovou klasiku. Tato stolní lampa byla nyní vylepšena o moderní LED. Díky flexibilním spojům lze malé stínidlo stolní lampy Tolomeo snadno upravit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Díky nastavitelným ramenům je lampa extrémně flexibilní a vybavená pro jakékoli použití v moderní domácí kanceláři nebo jako lampa na čtení na bočním stole. Pomocí integrovaného přepínače přímo na hlavě svítidla lze jas kdykoli pohodlně plynule nastavit a ztlumit. Designér a architekt Michele De Lucchi před třiceti lety vyvinul řadu osvětlení Tolomeo společně s Giancarlem Fassinou. De Lucchi použil mechanismus, který viděl mezi rybáři v Apulii jako inspiraci pro pozdější tvar a funkčnost lampy. Ale když první prototypy v praxi nefungovaly, nakonec to byl Giancarlo Fassina, kdo vytvořil svítidlo vhodné pro každodenní použití.

10 447 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Micro stolní lampa

Malá, klasická a kompaktní Další vrchol z řady svítidel Tolomeo od Artemide: stolní lampa Tolomeo Micro je menší a kompaktnější než klasická verze lampy na psací stůl. Díky svým úsporným rozměrům se vejde na jakýkoli malý psací stůl nebo přídavný stolek. Výška lampy v normální pracovní poloze je 37 cm, hloubka 45 cm. Tolomeo Micro přitom přesvědčuje stejnými vlastnostmi jako jeho velký bratr: pružné klouby umožňují individuální nastavení stínidla, a tedy přesné osvětlení podle potřeby. Stolní lampa Tolomeo byla oceněna různými mezinárodními cenami za design, mimo jiné cenou Compasso d’Oro (1989) nebo Observeur du design (2001). Designér a architekt Michele de Lucchi vyvinul řadu svítidel Tolomeo před více než 30 lety společně s architektem Giancarlem Fassinou. Jako inspirace pro pozdější formu lampy Tolomeo na psací stůl, kterou si zpočátku chtěl vytvořit pro své vlastní pracoviště, posloužil mechanismus, který de Lucchi viděl u rybářů v Apulii. Zakladatel společnosti Artemide, Ernesto Gismondi, byl okamžitě návrhy nadšen, ale první prototypy nefungovaly. Až po zásahu Giancarla Fassiny bylo možné problém odstranit a Tolomeo uvést na trh.

6 274 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional stolní 930 bílá

Designová stolní lampa Demetra Professional s industriálním vzhledem Stolní lampa Demetra kombinuje výrazný design s flexibilně nastavitelným tělem. Skvěle se hodí pro pracovnu a šíří zde svou velmi zvláštní atmosféru. Svítidlo lze nastavit do dvou poloh pomocí tahového mechanismu, takže výšku a dosah lze přizpůsobit osobním potřebám. Její trvale instalované LED diody vytvářejí teplé bílé osvětlení a lze je snadno stmívat pomocí dotykového stmívače na hlavě. Naoto Fukasawa absolvoval v roce 1980 studium produktového designu na Tama Art University. V roce 2003 založil společnost Naoto Fukasawa Design a dnes navrhuje pro celou řadu předních světových značek. Jeho návrhy představují vznešenou krásu prodchnutou silou ticha.

12 776 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional stolní 930 černá

Designová stolní lampa Demetra Professional s industriálním vzhledem Stolní lampa Demetra kombinuje výrazný design s flexibilně nastavitelným tělem. Skvěle se hodí pro pracovnu a šíří zde svou velmi zvláštní atmosféru. Svítidlo lze nastavit do dvou poloh pomocí tahového mechanismu, takže výšku a dosah lze přizpůsobit osobním potřebám. Její trvale instalované LED diody vytvářejí teplé bílé osvětlení a lze je snadno stmívat pomocí dotykového stmívače na hlavě. Naoto Fukasawa absolvoval v roce 1980 studium produktového designu na Tama Art University. V roce 2003 založil společnost Naoto Fukasawa Design a dnes navrhuje pro celou řadu předních světových značek. Jeho návrhy představují vznešenou krásu prodchnutou silou ticha.

12 776 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional 930 senzor černá

Demetra Profesionální stolní lampa s pohyblivým rámem a detektorem pohybu Stolní lampa Demetra Professional přesvědčí svým štíhlým designem inspirovaným průmyslem a je ideální pro použití v pracovně. Je dvojnásobně nastavitelná pomocí stahovacího mechanismu a umožňuje přizpůsobit výšku a výstupek osobním potřebám. Její pevné LED diody vytvářejí příjemné, teplé bílé osvětlení a lze je stmívat pomocí dotykového stmívače. Stolní lampa Demetra Professional je navíc vybavena praktickým detektorem pohybu. Stolní lampa Demetra Professional byla vytvořena podle návrhů Naota Fukasawy. Designér vystudoval v roce 1980 Tama Art University a v roce 2003 založil společnost Naoto Fukasawa Design. Dnes navrhuje pro celou řadu předních značek po celém světě.

13 917 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional 930 senzor bílá

Demetra Profesionální stolní lampa s pohyblivým rámem a detektorem pohybu Stolní lampa Demetra Professional přesvědčí svým štíhlým designem inspirovaným průmyslem a je ideální pro použití v pracovně. Je dvojnásobně nastavitelná pomocí stahovacího mechanismu a umožňuje přizpůsobit výšku a výstupek osobním potřebám. Její pevné LED diody vytvářejí příjemné, teplé bílé osvětlení a lze je stmívat pomocí dotykového stmívače. Stolní lampa Demetra Professional je navíc vybavena praktickým detektorem pohybu. Stolní lampa Demetra Professional byla vytvořena podle návrhů Naota Fukasawy. Designér vystudoval v roce 1980 Tama Art University a v roce 2003 založil společnost Naoto Fukasawa Design. Dnes navrhuje pro celou řadu předních značek po celém světě.

13 917 Kč
-12%

Artemide Demetra – stolní lampa LED 2700K

Jednoduchý design s dokonalými funkcemi pro pracoviště Je to poměrně jednoduchý a minimalistický design, vytvořený japonským designérem Naotem Fukasawou pro Artemide. Právě tato jednoduchost však stojí za tajemstvím stolní lampy LED Demetra. Skvěle se vejde na každé pracoviště, je nenápadná, splývá s pozadím a díky pohyblivým ramenům může být přizpůsobena libovolnému a potřebnému místu. Technické vlastnosti jsou velmi působivé: Otočná a sklopná hlava je vybavena vysoce účinným LED, kterou lze snadno zapnout a vypnout tlačítkem na hlavě a také ztlumit. Naoto Fukasawa, který v roce 2012 vytvořil tento návrh pro společnost Artemide, je mezinárodně uznávaným japonským průmyslovým designérem. Jeho přístup k produktovému designu je „bez myšlenek“, což jednoduše znamená, že design by neměl být o tvaru výrobku, ale spíše o kontextu, ve kterém se používá. A v této stolní lampě LED Demetra byl velmi úspěšný. Zde stojí v popředí použití, forma přitom zůstává důrazně prostá.

10 812 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Midi stolní lampa LED

Elegantní klasika – Tolomeo Midi Každý fanoušek designové klasiky by měl mít Tolomeo ve svém domě. Tento úspěšný model od firmy Artemide již více než 30 let zdobí kanceláře, hotelová lobby, výstavní prostory a soukromé rezidence. Je to také velmi populární rekvizita ve filmu a televizi. Mezitím se Tolomeo rozrostl na velkou, úspěšnou rodinu svítidel a kromě toho, že je stolní lampa, je také k dostání jako stojací lampa nebo nástěnné světlo. Tolomeo Midi, vybavený moderní technologií LED, vydává příjemné, teplé bílé světlo. Jeho hlava a ramena jsou mimořádně flexibilní. Díky sofistikovanému lankovému mechanismu lze plynule pohybovat klouby na jeho těle. Zvláštní pružinový vyrovnávací systém pak zajišťuje, aby ramena zůstala na místě. Seřiditelná je i hlava, která se může otáčet všemi směry. To umožňuje optimální a neoslňující osvětlení. Za tímto účelem je vypínač připevněn přímo k hlavě, což velmi usnadňuje plynulé ztlumení lampy Tolomeo.

8 644 Kč
-12%

Artemide Tolomeo stolní lampa se stmívačem 2.700 K

Stolní lampa LED Tolomeo vyzařující teplé bílé světlo, se stmívačem Design stolní lampy Tolomeo má dlouhou historii: V roce 1986 vyvinul Michele De Lucchi původní podobu této populární a nadčasově hezké stolní lampy. Pro vysokou funkčnost tohoto svítidla vybaveného pružinovým vyrovnávacím systémem se inspiroval u tradičního rybolovu apulijských rybářů. U trabucchi, apulijských rybářských jeřábů, je síť připevněna k tyčím, které jsou drženy lany. Na základě tohoto stimulu vznikl u stolní lampy Tolomeo mechanismus páky. Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina jsou odpovědní za moderní verzi tohoto klasického svítidla. Stolní lampa LED Tolomeo nabízí kromě své vynikající funkčnosti i vysokou úroveň energetické účinnosti. Vestavěné LED svítí velmi příjemnou teplou bílou barvou, proto se Tolomeo může používat např. jako světlo na čtení na pracovní stůl nebo noční stolek. Svítivost může být ideálně upravena pomocí integrovaného stmívače. Společnost Artemide, italská společnost vyrábějící svítidla a působící v celém světě, založil v roce 1960 Ernesto Gismondi (předseda) a společnost ztělesňuje se svým sortimentem výrobků dokonalou symbiózu starých znalostí, moderních technologií a tvůrčího know-how.

10 561 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional stolní lampa šedá

Demetra Professional – designová stolní lampa pro pracoviště Přesně nastavitelná poloha a zarovnání hlavy svítidla, cílené světlo s dobrým podáním barev v kombinaci s průmyslovým vzhledem – s tímto portfoliem zaujme stolní lampa LED Demetra Professional LED na soukromých i komerčních kancelářských stolech. Profesionální kořeny kreativní mysli za Demetrou, Nakato Fukasawa, lze najít v oblasti technických a elektronických produktů. Koncept je zaměřen na funkčnost japonského designéra. Rámeček stolní lampy Demetra lze nastavit dvěma způsoby pomocí tažného mechanismu, aby bylo možné upravit výšku a výstupek. Hlava lampy lze také otáčet a otáčet do všech směrů. Verze Demetra Professional je také vybavena zvláště výkonnými LED diodami, jejichž teplé bílé světlo vyzařuje orámovaný difuzor s reflektorem. Světelný výkon lze regulovat pomocí dotykového stmívače na hlavě.

13 435 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Tavolo – designová stolní lampa

Excelence ve funkčnosti a designu Stolní lampa Tolomeo z dílny firmy Artemide je designovou klasikou již od roku 1987. Během let nadchla tato elegantní lampa masy svými pohyblivými klouby a vynikající hlavou. Lze ji nalézt na bezpočtu psacích stolů a je nezbytnou součástí pracovního života. Přitom to byla právě tato potřeba – mít dokonalou stolní lampu – co k ní architekta a designéra Michela De Lucchiho v 80. letech dovedlo. Vznikla – ve spolupráci s architektem Giancarlem Fassinou – nadčasová lampa, která během desetiletí neztratila nic na své aktuálnosti. V normální poloze má stolní lampa Tolomeo výšku 64,5 cm a hloubku 78 cm. Pružné a pohyblivé klouby umožňují individuální nastavení a úpravu hlavy svítidla a jednotlivých ramen. To umožňuje dokonalé a cílené osvětlení, zatímco sofistikovaný pružinový vyrovnávací systém zajišťuje stabilitu bez ohledu na to, v jaké poloze je světlo.

7 871 Kč
-12%

Artemide Tizio 35 lampa na psací stůl

Flexibilně nastavitelná stolní lampa Tizio – navržená Richardem Sapperem Italský výrobce osvětlení Artemide uvedl v roce 1972 na trh první lampu Tizio od Richarda Sappera. Komfortní stolní lampa, která je vybavena pohyblivým ramenem a hlavou s protizávažími, se rychle stala designovou klasikou. Lampa se může pohybovat ve všech směrech a díky protizávažím zůstává v nastavené poloze. Kromě přívodního vedení se konstrukce zcela vyhýbá obtěžujícím kabelům. Tato verze od společnosti Tizio je vybavena paticí pro nízkonapěťovou halogenovou žárovku GY6.35; požadovaný transformátor je zabudován do patice žárovky. Návrhář Richard Sapper (1932-2015) vytvořil mnoho designových klasik, jako jsou kancelářské židle Sapper v roce 1979, série stopek v roce 1979 pro Heuera a byl také zodpovědný za skládací židli Nena pro B&B Italia (1984). Mezi jeho zákazníky patřilo mnoho známých značkových výrobců.

8 099 Kč
-12%

Artemide Tizio designová stolní lampa

Inovativní, tehdy i dnes – lampy Tizio na psací stoly Klasika designu od roku 1972 a stále aktuální s inovativní technologií – lampa Tizio na psací stoly z pera německého průmyslového designéra Richarda Sappera. V době svého vzniku byl Tizio prvním nízkonapěťovým halogenovým světlem, které navíc nepotřebovalo žádné vedení díky integrovanému trafu v základně, jelikož elektřina procházela rameny lampy. Malá senzace. Kromě toho mohla být ramena a hlava světla díky protizávaží nastaveny do jakékoli polohy. To znamená, že tažné pružiny, jako u jiných stolních světel, už nebyly zapotřebí. Tizio si i dnes zachovává stejné rysy a neztratil nic ze své fascinace. Stolní lampa Tizio, která je vhodná pro moderní kanceláře, soukromé pracovny nebo hotely a má dvoustupňové přepínání, vás přesvědčí nejen svým klasickým a oceňovaným designem. Jelikož je dodávána bez žárovky, je možné si vybrat mezi moderním LED a klasickým halogenovým světlem. Tak zažije klasika, máte-li zájem, díky nejnovější technologii žárovek novou energetickou účinnost. Stolní lampa Tizio má přepínání ve dvou krocích. Designér Richard Sapper z Mnichova je jedním z nejvýznamnějších produktových designérů současnosti. Kromě stolní lampy Tizio, která je dosud jedním z nejprodávanějších svítidel, pracoval za svého života mimo jiné pro IBM a později pro Lenovo jako senior konzultant pro průmyslový design a navrhl první, na tehdejší dobu revoluční ThinkPad (700C).

9 354 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Micro Bicolor černá/korálová

Tolomeo Micro Table Bicolor – stolní lampa ve dvoubarevném provedení Série svítidel Tolomeo, která je známá již více než 30 let, byla rozšířena o dvaoubarevnou variantu Tolomeo Micro Table Bicolor. Stejně jako všechna svítidla v této sérii je i černá základna lampy vyrobena s pružinovým systémem, který lampě zajišťuje pevnou polohu a stabilitu. Sérii svítidel Tolomeo navrhli Michele de Lucchi, Giancarlo Fassina a Gio Ponti před více než 30 lety. Stolní lampa Tolomeo s kultovním charakterem je dodnes velmi populární a je pravděpodobně nejznámější stolní lampou svého druhu. U řady Tolomeo Micro Table Bicolor byla základna v černé barvě a kombinována s barevným stínidlem. Stejně jako u všech ostatních variant lze základnu seřídit díky mnoha kloubům a jedinečnému pružinovému mechanismu velmi flexibilně. Kulatá plochá základna lampy umožňuje bezpečné postavení lampy na psacím stole a kontrastní stínidlo s bílou vnitřní stranou lze nastavit podle potřeby. Stolní lampa Tolomeo Micro Table Bicolor byla vyrobena v Itálii jako všechny lampy řady Tolomeo. Svítidla od výrobce osvětlení Artemide, založená v roce 1960, se vyznačují jedinečným designem, prvotřídní kvalitou a vysokou funkčností. Některé výtvory již patří mezi světově proslulé designové ikony a jsou vystaveny v nejslavnějších muzeích světa.

5 268 Kč
-12%

Artemide Tolomeo stolní lampa E27

Klasická designová stolní lampa Tolomeo Designová stolní lampa Tolomeo je nepostradatelným doplňkem každého pracovního stolu. Důmyslný a oceňovaný design přesvědčí jedinečným pružinovým vyvažovacím systémem s pružnými klouby, které umožňují individuální nastavení svítidla. Stínítko lze také individuálně nastavit. Kromě toho má malou rukojeť, pomocí které lze světlo pohodlně vést. Původní podobu lampy Tolomeo navrhl a vytvořil Michele De Lucci již v roce 1968. Od té doby společnost Artemide tento přesvědčivý koncept dále rozvíjí a přináší stále nové formy

7 985 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Micro Bicolor černá/žlutá

Tolomeo Micro Table Bicolor – stolní lampa ve dvoubarevném provedení Série svítidel Tolomeo, která je známá již více než 30 let, byla rozšířena o dvaoubarevnou variantu Tolomeo Micro Table Bicolor. Stejně jako všechna svítidla v této sérii je i černá základna lampy vyrobena s pružinovým systémem, který lampě zajišťuje pevnou polohu a stabilitu. Sérii svítidel Tolomeo navrhli Michele de Lucchi, Giancarlo Fassina a Gio Ponti před více než 30 lety. Stolní lampa Tolomeo s kultovním charakterem je dodnes velmi populární a je pravděpodobně nejznámější stolní lampou svého druhu. U řady Tolomeo Micro Table Bicolor byla základna v černé barvě a kombinována s barevným stínidlem. Stejně jako u všech ostatních variant lze základnu seřídit díky mnoha kloubům a jedinečnému pružinovému mechanismu velmi flexibilně. Kulatá plochá základna lampy umožňuje bezpečné postavení lampy na psacím stole a kontrastní stínidlo s bílou vnitřní stranou lze nastavit podle potřeby. Stolní lampa Tolomeo Micro Table Bicolor byla vyrobena v Itálii jako všechny lampy řady Tolomeo. Svítidla od výrobce osvětlení Artemide, založená v roce 1960, se vyznačují jedinečným designem, prvotřídní kvalitou a vysokou funkčností. Některé výtvory již patří mezi světově proslulé designové ikony a jsou vystaveny v nejslavnějších muzeích světa.

5 473 Kč
-12%

Artemide Talak Professional stolní lampa LED bílá

Se stmívačem: stolní lampa LED Talak Professional na psací stoly Přitažlivý design a praktické fungování, to jsou hlavní znaky stolní lampy LED Talak Professional od designéra Neila Poultona. Minimalistické bílé světlo se omezuje na to podstatné: štíhlá, relativně široká hlava s vyložením má teplé bílé LED, jejichž jas lze regulovat pomocí integrovaného stmívače. Kromě toho lze světlo individuálně namířit na pracovní plochu, protože hlava lze otáčet a lze plynule upravovat její výšku po celé délce tyče. Za design stolní lampy LED Talak Professional na psací stoly je odpovědný skotský designér Neil Poulton. Poulton žije a pracuje od počátku 90. let v Paříži. Pro italskou uměleckou kovárnu Artemide navrhl již mnoho světel a vyhrál za ně i ceny za design.

13 917 Kč
-11%

Artemide Nessino – designová stolní lampa

Starý design – nový lesk: designová stolní lampa Nessino od firmy Artemide Jak nadčasový může design být, ukazuje tato stolní lampa: model Nessino je sestřičkou stolní lampy Nesso. Nesso byl vyvinut v 60. letech designérem Giancarlem Mattiolim a skupinou Gruppo Architetti Urbanisti Città Nuova. Houbovitý tvar a plastové tělo jsou jasnou známkou toho, že světlo vzniklo právě v tomto desetiletí. Nicméně, Nessino, nové vydání světla Nesso, je i dnes aktuálním a atraktivním interiérovým prvkem. Základna a stínidlo jsou u modelu Nessino vyrobeny ze vstřikovaného polykarbonátu. Pod stínidlem se nacházejí čtyři objímky žárovek. Stínidlo ve tvaru polokoule se stará o to, aby světlo vyzařovalo do okolí nepřímo a bez oslňování. Italský designér Giancarlo Mattioli (1933–2018) se v 50. a 60. letech velmi proslavil, mimo jiné se stolní lampou Nesso, která se v současné době vystavuje v několika velkých muzeích, např. v muzeu MoMA v New Yorku.

4 335 Kč
-11%

Artemide Tolomeo Pinza – designová připínací lampa

Praktická, nekomplikovaná a všestranná Model Tolomeo Pinza je připínací lampa vyrobená z hliníku a může se připevnit téměř kdekoli pomocí ocelové svorky. Lampa se přitom pyšní tak typickým designem Tolomeo a bez námahy se začleňuje do oceněné produktové rodiny. Stínidlo, typické pro výrobky Tolomeo a vyrobené z matného eloxidovaného hliníku, nejenže přesvědčuje svou výkyvnou hlavou, ale osvětluje navíc svým bohatým světlem každý roh. Promyšlené je řešení kabelu: smyčkou je připevněn přímo k rámu a zabraňuje nepříjemnému zamotání kabelu. Zapínání a vypínání je nekomplikovaně zařízeno pomocí vypínače přímo na lampě, což znamená, že už není potřeba hledat vypínač světla na kabelu. Lampu Tolomeo Pinza lze díky svorce použít prakticky kdekoli. Ať už v kuchyni, v ložnici, na poličce, nad vaší oblíbenou židlí, v rohu, nebo u vašeho stolu… – místu použití se meze nekladou. Další výhodu poskytuje jeho snadná instalace: vyberte správné místo, nainstalujte žárovku, zapojte zástrčku do zásuvky a užívejte si nádherného světla. Design pochází od italských architektů a designerů Michela De Lucchiho a Giancarla Fassiny. Původně byla navržená jako stolní lampa, mezitím však vznikla celá produktová rodina oceněného designu Tolomeo. Popularita nadčasových svítidel přitom až do dneška zůstala nedotčena.

3 993 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Table klasická stolní lampa LED

Klasický design s moderní technologií: lampa LED Tolomeo na psací stoly Design této populární stolní lampy byl navržen již v roce 1987 a designéři Michele de Lucchi a Giancarlo Fassina tak vytvořili nadčasovou designovou klasiku. Tato klasika byla nyní vybavena moderními technologiemi, a kromě trvale vynikajícího designu a stejné funkčnosti také přesvědčuje spojením s moderní a efektivní technologií LED. Stolní lampa LED Tolomeo je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku. Stínidlo lze pohodlně seřídit podle potřeby pomocí pohyblivých kloubů. V normální pracovní poloze má stolní lampa výšku 64,5 cm, v případě dosahu 78 cm. Díky nastavitelným ramenům je svítidlo maximálně flexibilní a je vhodné do moderních kanceláří nebo jako lampička na čtení na stolku vedle pohodlného křesla. Jas lze kdykoli pohodlně a plynule nastavit pomocí integrovaného vypínače přímo na hlavě světla. Designér a architekt Michele de Lucchi vyvinul řadu svítidel Tolomeo před 30 lety společně s Giancarlem Fassinou. Na začátku bylo přání de Lucchiho vytvořit si světlo pro svůj vlastní psací stůl. Jako inspirace pro pozdější formu lampy Tolomeo posloužil mechanismus, který viděl u rybářů v Apulii. Když však první prototypy nefungovaly v praxi, byl to nakonec Giancarlo Fassina, kdo lampu oživil. Dodnes nebylo kouzlo světel řady Tolomeo překonáno.

10 561 Kč
-12%

Artemide Takku LED stolní lampa s baterií

Stmívatelná stolní lampa na baterie Takku od společnosti ArtemideTato stolní LED lampa přináší flexibilní osvětlení do designového stylu bydlení a inspiruje svou funkčností. Její válcovitou štíhlou základnu doplňuje velmi ploché kulaté stínidlo s integrovaným difuzorem na spodní straně. Světlo je tak směrováno na povrch stolu bez oslnění. Díky jednotnému barevnému provedení působí lampa jednoduše, ale elegantně a je ideálním doplňkem osvětlení pro různé místnosti a příležitosti.Díky integrované dobíjecí baterii je stolní lampa přenosná a lze ji flexibilně používat. Svítí až 32 hodin a poté ji lze pohodlně dobíjet pomocí kabelu USB. Pro vytvoření různých nálad nebo přizpůsobení se různým okolnostem lze jas světla individuálně regulovat ve třech stupních.Takku navrhl tým Foster Partners, mezinárodní architektonická, inženýrská a designérská firma, jejíž zásadou je vždy jednat a navrhovat dobře a zodpovědně.

7 187 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Basculante designová stolní lampa

Klasický design s flexibilní technologií Elegantní stolní lampa Tolomeo Basculante je vysoce kvalitní designový kousek z Itálie. Patří do řady oceněných svítidel Tolomeo od italského výrobce osvětlení Artemide a přesvědčuje svou sofistikovanou technologií a nadčasovým designem. Pružné klouby s vyzkoušeným a promyšleným systémem tažného lana a pružinovým vyrovnávacím systémem umožňují, aby podle potřeby mohla být upravena výška nebo dosah stolní lampy. Do výšky 75 cm a do vzdálenosti hrdých 108 cm. Pružinový vyrovnávací systém zajišťuje, aby stolní lampa zůstala v příslušné poloze a nezlomila se. Design a technologie světel Tolomeo byly navrženy a vyvinuty architektury a designéry Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou na konci 80. let. Byl okamžitě úspěšný, postupně bylo přidáno více modelů, aby dnes bylo k dispozici široké množství produktů. Jedním z úspěchů je samozřejmě nadčasový design, který se bezproblémově dostane do téměř jakéhokoli současného stylu interiérů.

10 196 Kč