Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
  3. Stolní lampy
  4. Stolní lampy kancelářské
5 produktů
-24%

Lumina Daphine 45th Anniversary stolní lampa 2700K

Limitovaná edice stolní lampy LED Daphine U příležitosti 45. výročí designu stolní lampy Daphine, která je výstavním kouskem výrobce Lumina, byla vyrobena tato limitovaná edice. Model se od ostatních modelů odlišuje světle šedým, pískovaným lakem, čímž dosahuje příjemného haptického dojmu. Dalším prvkem limitované edice je laserem vyrytý podpis designéra a zakladatele Tommasa Ciminiho. Design svítidla Daphine je tvořen jeho vynalézavostí, kreativitou a znalostí materiálů a vytváří svítidlo, které vyvolává senzaci. Je vybavena vysoce kvalitními teplými bílými diodami LED a svítí na pracovní stůl nebo do obývacího pokoje na tabuli Sightboard. Za zmínku stojí zejména vysoké barevné podání LED diod, které dokáže vytvořit téměř věrnou reprodukci okolí. Díky třem kloubům je Daphine obzvláště flexibilní v orientaci a lze ji využít pro mnoho aktivit. Ústředním bodem je kompaktní černá základna, na níž je připevněno hranaté strojní kování s viditelnými šrouby. Zde se také nachází dvojitý spínač, jehož nastavovacím šroubem lze volit mezi dvěma způsoby stmívání: Snížení osvětlení lze provést buď pomocí dvoukrokového režimu, nebo plynulým stmíváním díky funkci push-dim. Italský designérský výrobce Lumina se svým zakladatelem Tommasem Ciminim si dal za cíl působit ve prospěch svých zákazníků kombinací nových výrobních technologií v oblasti formy a funkce. V kombinaci s dobrou porcí techniky práce a řemeslného zpracování je výsledek jasný a zákazník z něj má zážitek.

18 899 Kč
-7%

FRITZ HANSEN Kaiser Idell Luxus matná šedá//mosaz

Designová stolní lampa Kaiser idell™ Luxus s matným barevným lakem a elegantním mosazným rámem Tato stolní lampa, jejíž nádherný design z období Bauhausu pochází z roku 1936 a jehož autorem je Christian Dell, je nejen pohodlným zdrojem světla pro mnoho příležitostí, ale také se jeví jako vypnutý bytový doplněk luxusního stylu bydlení. Kaiser idell™ Luxus je součástí legendární řady svítidel Kaiser idell™, která vznikla v roce 1931 a zahrnuje různé stolní, nástěnné, stojací a závěsné lampy. Stolní lampa je vybavena asymetrickým stínidlem z kovu s matným barevným lakem, které je umístěno na elegantním mosazném rámu. Designér Christian Dell (1893-1974), tvůrce značky Kaiser idell™, byl mistrem svého oboru. Nejprve se vyučil stříbrníkem, poté studoval na Saské uměleckoprůmyslové škole a v roce 1922 se stal mistrem kovodílny na Bauhausu ve Výmaru. V roce 1926 se přestěhoval do Frankfurtu a převzal vedení tamní umělecké školy. Jeho návrhy byly vždy inovativní a orientované na budoucnost. Série svítidel Kaiser idell™ (vytvořená v roce 1931) – včetně stolní lampy Kaiser idell™ Luxus uvedené na trh v roce 1936 – je vyráběna dánskou společností FRITZ HANSEN, která existuje již od roku 1872 a je známá i za hranicemi Dánska svými vysoce kvalitními designovými výrobky na trhu s nábytkem a osvětlením.

18 399 Kč

FRITZ HANSEN Kaiser idell 6556-T

Stolní lampa Kaiser idell™ v designu Bauhausu Stolní lampa Kaiser idell™ má minimalistický design, všestranné použití a je známá svým ikonickým tvarem a zvláštním vyzařováním. Nové šedé stínidlo klasické lampy kombinuje minulost a současnost s nadčasovým designem Bauhausu a moderním severským cítěním. Kaiser idell™ je vyroben v nejvyšší kvalitě a je vybaven patentovaným otočným kloubem na asymetrickém stínidle, který umožňuje jeho natočení o 15 stupňů na obě strany. Rameno lze navíc mírně naklonit. Díky tomu je stolní lampa univerzálně oblíbeným každodenním společníkem, který se skvěle hodí například na pracovní stoly a pracoviště. Design řady lamp Kaiser idell™ pochází od německého designéra Christiana Della (1893-1974), vyučeného stříbrníka a později učitele průmyslového designu. Pracoval také jako mistr v kovodílně Bauhausu ve Výmaru. Dnes tuto známou řadu svítidel vyrábí dánská společnost FRITZ HANSEN

15 899 Kč

Louis Poulsen NJP stolní lampa 2 700 K světle šedá

LED stolní lampa NJP – klasický design se setkává s moderní funkčností Návrhář Oki Sato a jeho japonské designové studio nendo navrhli stolní lampu, která nemá obdoby. NJP je reinterpretací klasické architektové lampy a je vybaven dvěma klouby, které umožňují flexibilní vyrovnání v optimální poloze. Obnažené pružiny v kloubech paží působí mírně industriálně. Hlava může být také plynule nastavována otvorem zadního deštníku směrem k paži, zatímco integrovaná jednotka LED je optimálně odvětrávána. NJP vyzařuje horizontální světlo bez oslnění. Zároveň se odráží přes zadní část ergonomicky tvarované hlavy lampy, která osvětluje také horní část ramene. Vnitřek stínítka je natřen bílou barvou pro optimální odraz světla. Kromě toho lze pomocí přepínače na hlavě nastavit dvě úrovně jasu a je integrován 4 nebo 8 hodinový časovač. Optimální lampa na pracovišti, která nezanechává nic, co by bylo po stránce designu a funkce žádoucí. Dánský výrobce osvětlení Louis Poulsen, který se primárně zasazuje o zásadu „Forma sleduje funkci“, ukazuje odlišný přístup u produktu designového studia nendo, ve kterém minimalistický výraz obsahuje malé znaky a detaily, které evokují vzpomínky.

15 817 Kč

Louis Poulsen NJP stolní lampa 3 000 K světle šedá

LED stolní lampa NJP – univerzální, nastavitelná a kombinovatelná Na bočním stole v čtecím koutku v obývacím pokoji, na pracovním stole v domácí kanceláři nebo ve veřejné knihovně – stolní lampa NJP je flexibilní a vysoce kvalitní světelný zdroj pro čtení a pracovní osvětlení. Při navrhování NJP klade japonské designové studio nendo, které založilo Oki Sato, zvláštní důraz na světlo bez oslnění, jasnou optiku a nekomplikovaný provoz – zkrátka funkčnost. Obzvláště nápadné jsou dva kloubové spoje, které jsou umístěny nad ocelovou základnou a uprostřed v hliníkovém rámu s práškovým nástřikem. Umožňují nastavení výšky a projekce. Stínidlo nabízí další možnost pro nastavení vyrovnání vyzařování světla. To je na vnitřní straně natřeno bílou barvou pro efektivní vyzařování světla. Přepínač na hlavě lampy poskytuje přístup k funkci časovače (4 nebo 8 h) a také dvoustupňový výběr jasu. Stolní lampa je produktem dánského výrobce Louis Poulsen, který od svého založení v roce 1874 získal bohaté zkušenosti s výrobou vysoce kvalitních lamp. NJP je také bezchybně implementován.

15 817 Kč