Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
110 produktů
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 930 šedá

Demetra Stojací lampa LED na čtení – elegantní designová lampa s okouzlujícím nádechem Přímý design v kombinaci s vysokou flexibilitou – to je stojací lampa LED Demetra Reading. Designové svítidlo od společnosti Artemide se vyznačuje vysokou funkčností. Díky pohyblivým ramenům a otočné a naklápěcí hlavě lze stojací lampu používat velmi flexibilně, protože dopad světla lze dokonale přizpůsobit každé situaci. Na spodní stranu kulatého stínidla byly připevněny úsporné LED diody, které svým teplým bílým světlem zajišťují jasné osvětlení a útulnou atmosféru. Jas lze pohodlně stmívat pomocí integrovaného mikrospínače. Elegantní svítidlo LED lze použít buď v obývacím pokoji a jídelně jako zdroj světla pro oblíbenou četbu, nebo v domácí kanceláři jako další zdroj světla. Ať už se Demetra Reading nachází kdekoli, všude se skvěle vyjímá. Je nejen zdrojem světla, ale také designovým předmětem a kusem nábytku, který obohacuje převládající styl bydlení o okouzlující nádech. Designovou lampu navrhl japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa. Fukasawa byl za své inovativní návrhy již několikrát oceněn. Všechny jeho návrhy se vyznačují jednoduchým a minimalistickým vzhledem a vysokou rozmanitostí použití, které jsou vždy v centru jeho tvůrčího procesu. V současné době pracuje pro řadu známých společností, včetně Artemide. Italského výrobce osvětlení Artemide založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. Dnes je společnost jedním z předních výrobců svítidel. Výrobce designových svítidel zahrnuje více než 24 dceřiných a přidružených společností a disponuje distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa. Kolekce Artemide kombinují nejnovější technologie se starými znalostmi, a tak kreativní mozky společnosti vytvářejí vysoce kvalitní světelné zdroje v neobyčejných tvarech.

13 575 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional Reading 930

Funkční stojací lampa LED Demetra Professional Reading – Design Naoto Fukasawa Stojací lampa LED Demetra Professional Reading kombinuje funkčnost s moderním designem. Díky pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze kdykoli dokonale nastavit dopad světla a měnit jej podle potřeby. Minimalistický exteriér slouží jako moderní pointa nadčasové estetiky, s níž lze svítidlo bez námahy začlenit do obytných prostor s moderním interiérem. Protože Demetra Professional Reading od Artemide je víc než jen zdroj světla. Je to také designový předmět a kus nábytku, který se stane ozdobou obytného prostoru, i když je vypnutý. Teplé bílé LED diody, které jsou umístěny na spodní straně kulatého stínidla, poskytují příjemné a útulné osvětlení. Poskytují příjemné světlo a vytvářejí útulnou atmosféru, která je ideální pro obývací pokoje. Kromě toho lze světelný výkon přizpůsobit potřebám a snadno regulovat pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Čtecí zařízení Demetra Professional navrhl a vymyslel japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa, jehož koncepty již získaly několik mezinárodních ocenění. Fukasawa je známý svými inovativními a funkčními návrhy. Navrhuje tedy svítidla, která se díky své vysoké univerzálnosti použití plně přizpůsobují uživateli a jsou ukázkovým příkladem ergonomie. Japonský průmyslový designér je jedním z tvůrčích mozků italské společnosti Artemide. Italského výrobce svítidel založil v roce 1960 Ernesto Gismondi a dnes patří k předním vývojářům designových svítidel.

16 084 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 930 bílá

Stmívatelná designová stojací lampa Demetra Reading – s detektorem pohybu a teplými bílými LED diodami Stojací lampa LED Demetra Reading od společnosti Artemide se prezentuje funkčním a minimalistickým designem. Teplé bílé LED diody byly instalovány na spodní straně kulaté hlavy lampy a poskytují příjemné a útulné světlo, které vytvoří příjemnou atmosféru v každém obývacím pokoji. Pomocí integrovaného mikrospínače stmívače můžete snadno regulovat jas. Stojací lampa je navíc vybavena detektorem pohybu, který šetří peníze a energii. Pokud se od svítidla vzdálíte a čidlo nezaznamená po dobu 12 minut žádný pohyb nebo osobu, samo vypne světlo. Jakmile snímač následně opět detekuje osobu, automaticky rozsvítí světlo. Pohyblivá ramena a otočná a výkyvná hlava svítidla nabízejí mnoho praktických možností nastavení a umožňují dokonale přizpůsobit dopad světla každé situaci a měnit jej podle potřeby. Funkční design vytvořil japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa a získal již několik ocenění. Designér je profesorem na katedře integrovaného designu na Tama Art University a držitelem titulu Royal Designer for Industry (Královská společnost umění). Pro Fukasawu je v centru pozornosti jeho návrhů vždy funkčnost. Jeho svítidla proto kombinují širokou škálu použití s ergonomií, protože se snadno přizpůsobují potřebám uživatele. Artemide je italská designérská kovárna svítidel. Společnost založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. S 24 dceřinými a přidruženými společnostmi a distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa je dnes Artemide jedním z předních výrobců designových svítidel.

14 487 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega LED Floor pergamen 36cm

Tolomeo Mega LED – klasika mezi stojacími lampami V 80. letech se zrodila myšlenka na řadu lamp Tolomeo, která je dodnes populární a která vypadá extrémně moderně. Všechna svítidla v této řadě jsou založena na speciálním mechanismu, který umožňuje nastavit ramena podle potřeby, zatímco svítidlo stále zůstává v rovnováze. Klasické svítidlo z roku 1987 je dnes vybaveno moderními LED diodami a kromě nadčasového a funkčního designu zaujme moderní a efektivní LED technologií. Kromě pohodlí velké flexibility má podlahová lampa Tolomeo Mega LED také stmívač šňůry, pomocí kterého můžete regulovat jas výkonných LED diod. Stínidlo z pergamenového papíru zaručuje příjemné světlo a světlo bez oslnění. Dva designéři Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina tehdy vytvořili nadčasovou designovou klasiku. Zpočátku chtěl De Lucchi navrhnout lampu pro svůj vlastní stůl. Mezi rybáři v Apulii viděl mechanismus, který nyní používal jako inspiraci pro tvar stolní lampy. Fassina byla tím, kdo přeměnil de Lucchiho nápady na svítidlo vhodné pro každodenní použití.

29 132 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega LED Floor hliník 36 cm

Klasická stojací lampa Tolomeo Mega LED s bílým textilním stínidlem První návrhy řady lamp Tolomeo pocházejí z 80. let. Tehdy chtěl designér a architekt Michele De Lucchi vytvořit stolní lampu, která by byla co nejpružnější a přesto stabilní. To bylo inspirováno apulianskými rybáři, kteří použili mechanismus, který je podobný mechanismu stolní lampy Tolomeo: pohyblivé paže, a přesto celá lampa neztrácí rovnováhu. Dnes je Tolomeo moderní klasická lampa, která je k dispozici také jako stojací a nástěnná lampa a která je nyní k dispozici také s LED. Stojací lampa Tolomeo Mega LED je vybavena kónickým, hedvábně lesklým textilním stínidlem a lze ji stmívat pomocí stmívače šňůry. Daruje individuálně nastavitelné světlo, např. B. v čtecím koutku v obývacím pokoji.

28 746 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 32

Stmívatelná stojací lampa LED Tolomeo Mega s látkovým stínidlem Silné LED osvětlení, opakovaně nastavitelný rám vyrobený z hliníku s pružinovým vyrovnávacím systémem a textilním stínidlem z vysoce kvalitního saténu, který dodává světelné náladě exkluzivní dotek, tak se prezentuje stojací lampa LED Tolomeo Mega, jejíž design vychází ze stolní lampy Tolomeo koncipované již v roce 1986 Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou, ale v mnohem větším formátu. Lampa lze stmívat vypínačem na kabelu. S Tolomeem, jehož svítidla nyní zahrnují celou řadu různých velikostí a různých světelných technologií, se oběma designérům podařilo vytvořit design, který se svou nadčasovou krásou a nesrovnatelným provedením stal evergreenem, vystaveným v mnoha muzeích po celém světě. Tolomeo je designovým produktem firmy Artemide, výrobce svítidel založeného v roce 1960, který je synonymem pro vysoce kvalitní design s výrobky, které zohledňují udržitelné aspekty.

29 246 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 42 cm

Stojací lampa Tolomeo Mega s osvětlením LED – stmívatelná na hlavě Charakteristickým znakem stojací lampy LED Tolomeo Mega je moderní, ale nadčasová elegance. K hlavě tenkého hliníkového rámu je připevněno černé saténové stínidlo, které lze různě upravit. Šířka stínidla způsobuje šíření zářícího světla doširoka, přičemž světlo nevychází jen dolů, ale také svítí jemně přes černou tkaninu. Na konci hlavy je stmívač, kterým lze podle potřeby upravit intenzitu světla. Stojací lampa LED Tolomeo Mega, navržená Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou: tito dva italští designéři ji vytvořili podle stolní lampy stejného názvu, kterou navrhli již v roce 1986 a která se od svého vzniku stala designovou klasikou. Svítidlo řady Tolomeo vyrábí italský výrobce produktů prémiové kvality Artemide.

29 132 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 32 cm

Stojací lampa Tolomeo Mega s osvětlením LED – stmívatelná na hlavě Charakteristickým znakem stojací lampy LED Tolomeo Mega je moderní, ale nadčasová elegance. K hlavě tenkého hliníkového rámu je připevněno černé saténové stínidlo, které lze různě upravit. Šířka stínidla způsobuje šíření zářícího světla doširoka, přičemž světlo nevychází jen dolů, ale také svítí jemně přes černou tkaninu. Na konci hlavy je stmívač, kterým lze podle potřeby upravit intenzitu světla. Stojací lampa LED Tolomeo Mega, navržená Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou: tito dva italští designéři ji vytvořili podle stolní lampy stejného názvu, kterou navrhli již v roce 1986 a která se od svého vzniku stala designovou klasikou. Svítidlo řady Tolomeo vyrábí italský výrobce produktů prémiové kvality Artemide.

26 123 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 36 cm

Stojací lampa LED Tolomeo Mega s černým látkovým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega okouzluje na jedné straně velikostí a tím podmíněnou přítomností a na druhé straně – stejně jako všechny lampy Tolomeo, i její nastavitelností. Tolomeo Mega je také vybavena širokým černým saténovým stínidlem, které poskytuje do široka se šířící a jemně mihotavé okolní světlo. Stojací lampa je na hlavě vybavena stmívačem, takže lze snadno regulovat jas. Řada svítidel Tolomeo, jejímiž autory jsou Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina a která začala v roce 1986 stolním světlem stejného názvu, vytvořila svítidla, která již patří mezi klasiky současného designu. Díky jejich nadčasové kráse a vysoké funkčnosti jsou nezaměnitelnými, mnohostranně použitelnými světly. Artemide je světově uznávaný výrobce svítidel z Itálie. Firma byla založena v roce 1960 a vytyčila si úkol spojit nejnovější technologii se znalostmi generací a vytvářet vysoce kvalitní výrobky z hlediska udržitelnosti.

28 539 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 42

Stojací lampa LED Tolomeo Mega stmívatelná na kabelu – s černým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega ohromuje velkým rámem stejnojmenné stolní lampy Tolomeo, která již od roku 1986 způsobuje po celém světě senzaci díky svému atraktivnímu designu a sofistikovaným funkcím. Rám lze opakovaně výškově a projekčně nastavit. Na rozdíl od klasického Tolomea však stínidlo není vyrobeno z hliníku, ale z textilie, přesněji řečeno, ze saténové tkaniny, která zářícímu světlu propůjčuje jemný lesk. Světelný zdroj je zajištěn energeticky účinnými LED v barvě světla teplé bílé, což vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Intenzita světla může být přizpůsobena specifickým potřebám pomocí stmívače na kabelu. Stojací lampa navržená Michelem de Lucchim a Giancarlem Fassinou, která v žádném případě nezaostává v designu a funkci za svým vzorem. Vyrobena italským výrobcem světel Artemide, který se stal celosvětově známým díky své výrobě vysoce kvalitních designových svítidel. Firma, kterou v roce 1960 založil Ernesto Gismondi, se v průběhu let stala mezinárodně uznávanou společností, jejíž svítidla patří k současným klasikám designu.

30 911 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 42 cm

Stojací lampa LED Tolomeo Mega s černým látkovým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega okouzluje na jedné straně velikostí a tím podmíněnou přítomností a na druhé straně – stejně jako všechny lampy Tolomeo, i její nastavitelností. Tolomeo Mega je také vybavena širokým černým saténovým stínidlem, které poskytuje do široka se šířící a jemně mihotavé okolní světlo. Stojací lampa je na hlavě vybavena stmívačem, takže lze snadno regulovat jas. Řada svítidel Tolomeo, jejímiž autory jsou Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina a která začala v roce 1986 stolním světlem stejného názvu, vytvořila svítidla, která již patří mezi klasiky současného designu. Díky jejich nadčasové kráse a vysoké funkčnosti jsou nezaměnitelnými, mnohostranně použitelnými světly. Artemide je světově uznávaný výrobce svítidel z Itálie. Firma byla založena v roce 1960 a vytyčila si úkol spojit nejnovější technologii se znalostmi generací a vytvářet vysoce kvalitní výrobky z hlediska udržitelnosti.

27 720 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Reading LED stojací lampa 3 000 K

LED stojací lampa Tolomeo Reading, neoslňující LED stojací lampa Tolomeo Reading charakterizuje nezaměnitelný design rodiny svítidel Tolomeo, která vznikla v roce 1986 vytvořením stolní lampy Tolomeo. Od té doby přibývá do řady Artemide stále více svítidel, která již mezitím patří k designové klasice. S LED stojací lampou Tolomeo Reading se návrhářům Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina podařilo vytvořit lampu, u které lze nejen nastavit výšku a dosah, ale díky osvětlení bez oslnění je ideální také jako lampa na čtení do obývacího pokoje a pracovny nebo do ložnice. Mikrospínač stmívače pro regulaci jasu je již nainstalován. Italský výrobce lamp Artemide významně přispěl k mezinárodnímu vývoji designu některými lampami, které vyrábí, včetně řady Tolomeo. Mnoho ze světel produkovaných společností Artemide, například Eclisse, Tolomeo a Pipe, je mimo jiné oceněno s Compasso d’Oro.

12 477 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional Reading 930 šedá

Funkční stojací lampa LED Demetra Professional Reading – Design Naoto Fukasawa Stojací lampa LED Demetra Professional Reading kombinuje funkčnost s moderním designem. Díky pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze kdykoli dokonale nastavit dopad světla a měnit jej podle potřeby. Minimalistický exteriér slouží jako moderní pointa nadčasové estetiky, s níž lze svítidlo bez námahy začlenit do obytných prostor s moderním interiérem. Protože Demetra Professional Reading od Artemide je víc než jen zdroj světla. Je to také designový předmět a kus nábytku, který se stane ozdobou obytného prostoru, i když je vypnutý. Teplé bílé LED diody umístěné na spodní straně kulatého stínidla poskytují příjemné a útulné osvětlení. Poskytují příjemné světlo a vytvářejí útulnou atmosféru, která je ideální pro obývací pokoje. Kromě toho lze světelný výkon přizpůsobit potřebám a snadno regulovat pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Čtecí zařízení Demetra Professional navrhl a vymyslel japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa, jehož koncepty již získaly několik mezinárodních ocenění. Fukasawa je známý svými inovativními a funkčními návrhy. Navrhuje tedy svítidla, která se díky své vysoké univerzálnosti použití plně přizpůsobují uživateli a jsou ukázkovým příkladem ergonomie. Japonský průmyslový designér je jedním z tvůrčích mozků italské společnosti Artemide. Italského výrobce svítidel založil v roce 1960 Ernesto Gismondi a dnes patří k předním vývojářům designových svítidel.

16 084 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading 930 senzor černá

Stmívatelná designová stojací lampa Demetra Reading – s detektorem pohybu a teplými bílými LED diodami Stojací lampa LED Demetra Reading od společnosti Artemide se prezentuje funkčním a minimalistickým designem. Teplé bílé LED diody byly instalovány na spodní straně kulaté hlavy lampy a poskytují příjemné a útulné světlo, které vytvoří příjemnou atmosféru v každém obývacím pokoji. Pomocí integrovaného mikrospínače stmívače můžete snadno regulovat jas. Stojací lampa je navíc vybavena detektorem pohybu, který šetří peníze a energii. Pokud se od svítidla vzdálíte a čidlo nezaznamená po dobu 12 minut žádný pohyb nebo osobu, samo vypne světlo. Jakmile snímač následně opět detekuje osobu, automaticky rozsvítí světlo. Pohyblivá ramena a otočná a výkyvná hlava svítidla nabízejí mnoho praktických možností nastavení a umožňují dokonale přizpůsobit dopad světla každé situaci a měnit jej podle potřeby. Funkční design vytvořil japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa a získal již několik ocenění. Designér je profesorem na katedře integrovaného designu na Tama Art University a držitelem titulu Royal Designer for Industry (Královská společnost umění). Pro Fukasawu je v centru pozornosti jeho návrhů vždy funkčnost. Jeho svítidla proto kombinují širokou škálu použití s ergonomií, protože se snadno přizpůsobují potřebám uživatele. Artemide je italská designérská kovárna svítidel. Společnost založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. S 24 dceřinými a přidruženými společnostmi a distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa je dnes Artemide jedním z předních výrobců designových svítidel.

14 487 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 930 šedá

Stmívatelná designová stojací lampa Demetra Reading – s detektorem pohybu a teplými bílými LED diodami Stojací lampa LED Demetra Reading od společnosti Artemide se prezentuje funkčním a minimalistickým designem. Teplé bílé LED diody byly instalovány na spodní straně kulaté hlavy lampy a poskytují příjemné a útulné světlo, které vytvoří příjemnou atmosféru v každém obývacím pokoji. Pomocí integrovaného mikrospínače stmívače můžete snadno regulovat jas. Stojací lampa je navíc vybavena detektorem pohybu, který šetří peníze a energii. Pokud se od svítidla vzdálíte a čidlo nezaznamená po dobu 12 minut žádný pohyb nebo osobu, samo vypne světlo. Jakmile snímač následně opět detekuje osobu, automaticky rozsvítí světlo. Pohyblivá ramena a otočná a výkyvná hlava svítidla nabízejí mnoho praktických možností nastavení a umožňují dokonale přizpůsobit dopad světla každé situaci a měnit jej podle potřeby. Funkční design vytvořil japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa a získal již několik ocenění. Designér je profesorem na katedře integrovaného designu na Tama Art University a držitelem titulu Royal Designer for Industry (Královská společnost umění). Pro Fukasawu je v centru pozornosti jeho návrhů vždy funkčnost. Jeho svítidla proto kombinují širokou škálu použití s ergonomií, protože se snadno přizpůsobují potřebám uživatele. Artemide je italská designérská kovárna svítidel. Společnost založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. S 24 dceřinými a přidruženými společnostmi a distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa je dnes Artemide jedním z předních výrobců designových svítidel.

14 487 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 927 bílá

Demetra Stojací lampa LED na čtení – elegantní designová lampa s okouzlujícím nádechem Přímý design v kombinaci s vysokou flexibilitou – to je stojací lampa LED Demetra Reading. Designové svítidlo od společnosti Artemide se vyznačuje vysokou funkčností. Díky pohyblivým ramenům a otočné a naklápěcí hlavě lze stojací lampu používat velmi flexibilně, protože dopad světla lze dokonale přizpůsobit každé situaci. Na spodní stranu kulatého stínidla byly připevněny úsporné LED diody, které svým teplým bílým světlem zajišťují jasné osvětlení a útulnou atmosféru. Jas lze pohodlně stmívat pomocí integrovaného mikrospínače. Elegantní svítidlo LED lze použít buď v obývacím pokoji a jídelně jako zdroj světla pro oblíbenou četbu, nebo v domácí kanceláři jako další zdroj světla. Ať už se Demetra Reading nachází kdekoli, všude se skvěle vyjímá. Je nejen zdrojem světla, ale také designovým předmětem a kusem nábytku, který obohacuje převládající styl bydlení o okouzlující nádech. Designovou lampu navrhl japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa. Fukasawa byl za své inovativní návrhy již několikrát oceněn. Všechny jeho návrhy se vyznačují jednoduchým a minimalistickým vzhledem a vysokou rozmanitostí použití, které jsou vždy v centru jeho tvůrčího procesu. V současné době pracuje pro řadu známých společností, včetně Artemide. Italského výrobce osvětlení Artemide založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. Dnes je společnost jedním z předních výrobců svítidel. Výrobce designových svítidel zahrnuje více než 24 dceřiných a přidružených společností a disponuje distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa. Kolekce Artemide kombinují nejnovější technologie se starými znalostmi, a tak kreativní mozky společnosti vytvářejí vysoce kvalitní světelné zdroje v neobyčejných formách.

13 575 Kč
-12%

Artemide Tolomeo stojací lampa E27 hliník

Variabilně nastavitelná stojací lampa Tolomeo U stojací lampy Tolomeo, kterou pro italskou společnost Artemide navrhli Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina, lze pomocí zvláštního mechanismu seřídit výšku i dosah. Michele De Lucchi byl při práci na stolní lampě Tolomeo z roku 1986 inspirován trabucchi, rybářskými jeřáby apulijských rybářů. Na něm jsou tyče, k nimž je připevněna rybářská síť, drženy lany. De Lucchi zrealizoval tento princip, kdy lze tyč zavěsit pákou a kabelem, na svém Tolomeu. Nadčasový vzhled navíc dělá ze stojací lampy Tolomeo bytové zařízení pro každý životní styl. – kvalitní produkt od firmy Artemide

15 124 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 42

Stmívatelná stojací lampa LED Tolomeo Mega s látkovým stínidlem Silné LED osvětlení, opakovaně nastavitelný rám vyrobený z hliníku s pružinovým vyrovnávacím systémem a textilním stínidlem z vysoce kvalitního saténu, který dodává světelné náladě exkluzivní dotek, tak se prezentuje stojací lampa LED Tolomeo Mega, jejíž design vychází ze stolní lampy Tolomeo koncipované již v roce 1986 Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou, ale v mnohem větším formátu. Lampa lze stmívat vypínačem na kabelu. S Tolomeem, jehož svítidla nyní zahrnují celou řadu různých velikostí a různých světelných technologií, se oběma designérům podařilo vytvořit design, který se svou nadčasovou krásou a nesrovnatelným provedením stal evergreenem, vystaveným v mnoha muzeích po celém světě. Tolomeo je designovým produktem firmy Artemide, výrobce svítidel založeného v roce 1960, který je synonymem pro vysoce kvalitní design s výrobky, které zohledňují udržitelné aspekty.

30 911 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 36

Stmívatelná stojací lampa LED Tolomeo Mega s látkovým stínidlem Silné LED osvětlení, opakovaně nastavitelný rám vyrobený z hliníku s pružinovým vyrovnávacím systémem a textilním stínidlem z vysoce kvalitního saténu, který dodává světelné náladě exkluzivní dotek, tak se prezentuje stojací lampa LED Tolomeo Mega, jejíž design vychází ze stolní lampy Tolomeo koncipované již v roce 1986 Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou, ale v mnohem větším formátu. Lampa lze stmívat vypínačem na kabelu. S Tolomeem, jehož svítidla nyní zahrnují celou řadu různých velikostí a různých světelných technologií, se oběma designérům podařilo vytvořit design, který se svou nadčasovou krásou a nesrovnatelným provedením stal evergreenem, vystaveným v mnoha muzeích po celém světě. Tolomeo je designovým produktem firmy Artemide, výrobce svítidel založeného v roce 1960, který je synonymem pro vysoce kvalitní design s výrobky, které zohledňují udržitelné aspekty.

28 860 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 32

Stojací lampa LED Tolomeo Mega stmívatelná na kabelu – s černým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega ohromuje velkým rámem stejnojmenné stolní lampy Tolomeo, která již od roku 1986 způsobuje po celém světě senzaci díky svému atraktivnímu designu a sofistikovaným funkcím. Rám lze opakovaně výškově a projekčně nastavit. Na rozdíl od klasického Tolomea však stínidlo není vyrobeno z hliníku, ale z textilie, přesněji řečeno, ze saténové tkaniny, která zářícímu světlu propůjčuje jemný lesk. Světelný zdroj je zajištěn energeticky účinnými LED v barvě světla teplé bílé, což vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Intenzita světla může být přizpůsobena specifickým potřebám pomocí stmívače na kabelu. Stojací lampa navržená Michelem de Lucchim a Giancarlem Fassinou, která v žádném případě nezaostává v designu a funkci za svým vzorem. Vyrobena italským výrobcem světel Artemide, který se stal celosvětově známým díky své výrobě vysoce kvalitních designových svítidel. Firma, kterou v roce 1960 založil Ernesto Gismondi, se v průběhu let stala mezinárodně uznávanou společností, jejíž svítidla patří k současným klasikám designu.

29 246 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 32 cm

Stojací lampa LED Tolomeo Mega s černým látkovým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega okouzluje na jedné straně velikostí a tím podmíněnou přítomností a na druhé straně – stejně jako všechny lampy Tolomeo, i její nastavitelností. Tolomeo Mega je také vybavena širokým černým saténovým stínidlem, které poskytuje do široka se šířící a jemně mihotavé okolní světlo. Stojací lampa je na hlavě vybavena stmívačem, takže lze snadno regulovat jas. Řada svítidel Tolomeo, jejímiž autory jsou Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina a která začala v roce 1986 stolním světlem stejného názvu, vytvořila svítidla, která již patří mezi klasiky současného designu. Díky jejich nadčasové kráse a vysoké funkčnosti jsou nezaměnitelnými, mnohostranně použitelnými světly. Artemide je světově uznávaný výrobce svítidel z Itálie. Firma byla založena v roce 1960 a vytyčila si úkol spojit nejnovější technologii se znalostmi generací a vytvářet vysoce kvalitní výrobky z hlediska udržitelnosti.

27 444 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Micro – puristická stojací lampa

Klasika nadčasového designu – stojací lampa Tolomeo Micro Koncem 80. let byl vyvinut design a funkčnost řady svítidel Tolomeo pro Artemide. V čele projektu stál architekt Michele de Lucchi, jehož motivací bylo vytvořit pro sebe dokonalou stolní lampu. Ve spolupráci s Giancarlem Fassinou vznikla dnes oceněná řada svítidel, která ani dnes neztratila nic ze své fascinace. Stojací lampa Tolomeo Micro byla vyvinuta téměř současně se světlem na psací stůl. Má typické stínidlo z matného eloxidovaného hliníku, který lze podle potřeby otáčet a upravovat. To je možné díky flexibilnímu kloubu a malé tyči, díky čemuž je velmi snadné upravit stínidlo. Oba klouby na těle však představují opravdu zvláštní prvek, který se skládá z hliníkem potažené ocelové základny. Pomocí těchto pohyblivých rozhraní lze stojací lampu umístit téměř do jakékoli polohy. To všechno činí stojací lampu Tolomeo Micro ideálním osvětlením pro pracovnu, obývací pokoj nebo jakékoli místo, kde je k četbě potřebné vhodné světlo.

11 884 Kč
-12%

Artemide Professional Reading 930 senzor bílá

Stmívatelná stojací lampa LED Demetra Professional Reading s detektorem pohybu Minimalistický design v kombinaci s vysokou funkčností se snoubí ve stojací lampě LED Demetra Professional Reading. Světelný dávkovač pochází od společnosti Artemide a má integrovaný detektor pohybu, který automaticky rozsvítí světlo, jakmile senzor zaznamená osobu. Pokud senzor po dobu 12 minut nezaznamená žádný pohyb nebo osobu, sám vypne světlo, a tím šetří energii a peníze. Funkční design nabízí mnoho praktických možností nastavení – díky dvěma pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze světlo kdykoli dokonale nastavit a měnit jeho polohu podle potřeby. Teplé bílé LED diody jsou nainstalovány na spodní straně kulaté hlavy svítidla a poskytují příjemné a útulné světlo, které zalévá každý obytný prostor atmosférou pohodlí. Intenzitu světla lze snadno regulovat a měnit v závislosti na situaci pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Funkční design pochází od japonského průmyslového designéra Naota Fukasawy. Jeho návrhy, které jsou na první pohled jednoduché a minimalistické, vždy zaujmou vysokou funkčností a rozmanitostí použití, díky nimž se výrobek dokonale přizpůsobí uživateli.

18 112 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 927 šedá

Demetra Stojací lampa LED na čtení – elegantní designová lampa s okouzlujícím nádechem Přímý design v kombinaci s vysokou flexibilitou – to je stojací lampa LED Demetra Reading. Designové svítidlo od společnosti Artemide se vyznačuje vysokou funkčností. Díky pohyblivým ramenům a otočné a naklápěcí hlavě lze stojací lampu používat velmi flexibilně, protože dopad světla lze dokonale přizpůsobit každé situaci. Na spodní stranu kulatého stínidla byly připevněny úsporné LED diody, které svým teplým bílým světlem zajišťují jasné osvětlení a útulnou atmosféru. Jas lze pohodlně stmívat pomocí integrovaného mikrospínače. Elegantní svítidlo LED lze použít buď v obývacím pokoji a jídelně jako zdroj světla pro oblíbenou četbu, nebo v domácí kanceláři jako další zdroj světla. Ať už se Demetra Reading nachází kdekoli, všude se skvěle vyjímá. Je nejen zdrojem světla, ale také designovým objektem a kusem nábytku, který obohacuje převládající styl bydlení o brilantní nádech. Designovou lampu navrhl japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa. Fukasawa byl za své inovativní návrhy již několikrát oceněn. Všechny jeho návrhy se vyznačují jednoduchým a minimalistickým vzhledem a vysokou rozmanitostí použití, které jsou vždy v centru jeho tvůrčího procesu. V současné době pracuje pro řadu známých společností, včetně Artemide. Italského výrobce osvětlení Artemide založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. Dnes je společnost jedním z předních výrobců svítidel. Výrobce designových svítidel zahrnuje více než 24 dceřiných a přidružených společností a disponuje distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa. Kolekce Artemide kombinují nejnovější technologie se starými znalostmi, a tak kreativní mozky společnosti vytvářejí vysoce kvalitní světelné zdroje v neobyčejných formách.

13 575 Kč
-12%

Artemide Demetra Reading stojací lampa 930 bílá

Demetra Stojací lampa LED na čtení – elegantní designová lampa s okouzlujícím nádechem Přímý design v kombinaci s vysokou flexibilitou – to je stojací lampa LED Demetra Reading. Designové svítidlo od společnosti Artemide se vyznačuje vysokou funkčností. Díky pohyblivým ramenům a otočné a naklápěcí hlavě lze stojací lampu používat velmi flexibilně, protože dopad světla lze dokonale přizpůsobit každé situaci. Na spodní stranu kulatého stínidla byly připevněny úsporné LED diody, které svým teplým bílým světlem zajišťují jasné osvětlení a útulnou atmosféru. Jas lze pohodlně stmívat pomocí integrovaného mikrospínače. Elegantní svítidlo LED lze použít buď v obývacím pokoji a jídelně jako zdroj světla pro oblíbenou četbu, nebo v domácí kanceláři jako další zdroj světla. Ať už se Demetra Reading nachází kdekoli, všude se skvěle vyjímá. Je nejen zdrojem světla, ale také designovým předmětem a kusem nábytku, který obohacuje převládající styl bydlení o okouzlující nádech. Designovou lampu navrhl japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa. Fukasawa byl za své inovativní návrhy již několikrát oceněn. Všechny jeho návrhy se vyznačují jednoduchým a minimalistickým vzhledem a vysokou rozmanitostí použití, které jsou vždy v centru jeho tvůrčího procesu. V současné době pracuje pro řadu známých společností, včetně Artemide. Italského výrobce osvětlení Artemide založil v roce 1960 Ernesto Gismondi. Dnes je společnost jedním z předních výrobců svítidel. Výrobce designových svítidel zahrnuje více než 24 dceřiných a přidružených společností a disponuje distribuční sítí s 55 showroomy jednotlivých značek v nejvýznamnějších městech světa. Kolekce Artemide kombinují nejnovější technologie se starými znalostmi, a tak kreativní mozky společnosti vytvářejí vysoce kvalitní světelné zdroje v neobyčejných formách.

13 575 Kč
-12%

Artemide Professional Reading 930 senzor šedá

Stmívatelná stojací lampa LED Demetra Professional Reading s detektorem pohybu Minimalistický design v kombinaci s vysokou funkčností se snoubí ve stojací lampě LED Demetra Professional Reading. Světelný dávkovač pochází od společnosti Artemide a má integrovaný detektor pohybu, který automaticky rozsvítí světlo, jakmile senzor zaznamená osobu. Pokud senzor po dobu 12 minut nezaznamená žádný pohyb nebo osobu, sám vypne světlo, a tím šetří energii a peníze. Funkční design nabízí mnoho praktických možností nastavení – díky dvěma pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze světlo kdykoli dokonale nastavit a měnit jeho polohu podle potřeby. Teplé bílé LED diody jsou nainstalovány na spodní straně kulaté hlavy svítidla a poskytují příjemné a útulné světlo, které zalévá každý obytný prostor atmosférou pohodlí. Intenzitu světla lze snadno regulovat a měnit v závislosti na situaci pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Funkční design pochází od japonského průmyslového designéra Naota Fukasawy. Jeho návrhy, které jsou na první pohled jednoduché a minimalistické, vždy zaujmou vysokou funkčností a rozmanitostí použití, díky nimž se výrobek dokonale přizpůsobí uživateli.

18 112 Kč
-12%

Artemide Professional Reading 930 senzor černá

Stmívatelná stojací lampa LED Demetra Professional Reading s detektorem pohybu Minimalistický design v kombinaci s vysokou funkčností se snoubí ve stojací lampě LED Demetra Professional Reading. Světelný dávkovač pochází od společnosti Artemide a má integrovaný detektor pohybu, který automaticky rozsvítí světlo, jakmile senzor zaznamená osobu. Pokud senzor po dobu 12 minut nezaznamená žádný pohyb nebo osobu, sám vypne světlo, a tím šetří energii a peníze. Funkční design nabízí mnoho praktických možností nastavení – díky dvěma pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze světlo kdykoli dokonale nastavit a měnit jeho polohu podle potřeby. Teplé bílé LED diody jsou nainstalovány na spodní straně kulaté hlavy svítidla a poskytují příjemné a útulné světlo, které zalévá každý obytný prostor atmosférou pohodlí. Intenzitu světla lze snadno regulovat a měnit v závislosti na situaci pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Funkční design pochází od japonského průmyslového designéra Naota Fukasawy. Jeho návrhy, které jsou na první pohled jednoduché a minimalistické, vždy zaujmou svou vysokou funkčností a rozmanitostí použití, díky níž se výrobek dokonale přizpůsobí uživateli.

18 112 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional Reading 930 bílá

Funkční stojací lampa LED Demetra Professional Reading – Design Naoto Fukasawa Stojací lampa LED Demetra Professional Reading kombinuje funkčnost s moderním designem. Díky pohyblivým ramenům a otočné a výkyvné hlavě svítidla lze kdykoli dokonale nastavit dopad světla a měnit jej podle potřeby. Minimalistický exteriér slouží jako moderní pointa nadčasové estetiky, s níž lze svítidlo bez námahy začlenit do obytných prostor s moderním interiérem. Protože Demetra Professional Reading od Artemide je víc než jen zdroj světla. Je to také designový předmět a kus nábytku, který se stane ozdobou obytného prostoru, i když je vypnutý. Teplé bílé LED diody umístěné na spodní straně kulatého stínidla poskytují příjemné a útulné osvětlení. Poskytují příjemné světlo a vytvářejí útulnou atmosféru, která je ideální pro obývací pokoje. Kromě toho lze světelný výkon přizpůsobit potřebám a snadno regulovat pomocí integrovaného mikrospínače stmívače. Čtecí zařízení Demetra Professional navrhl a vymyslel japonský průmyslový designér Naoto Fukasawa, jehož koncepty již získaly několik mezinárodních ocenění. Fukasawa je známý svými inovativními a funkčními návrhy. Navrhuje tedy svítidla, která se díky své vysoké univerzálnosti použití plně přizpůsobují uživateli a jsou ukázkovým příkladem ergonomie. Japonský průmyslový designér je jedním z tvůrčích mozků italské společnosti Artemide. Italského výrobce svítidel založil v roce 1960 Ernesto Gismondi a dnes patří k předním vývojářům designových svítidel.

16 084 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional stojací lampa bílá

LED stojací lampa LED Demetra s nastavitelným stojanem Stojací lampa Demetra byla navržena známým japonským designérem Naoto Fukasawa pro Artemide. Na jedné straně zaujme svým decentním designem, který je díky své jednoduchosti jedinečně nadčasový a lze jej harmonicky integrovat do mnoha životních stylů, a na druhé straně nastavitelným stojanem, který umožňuje měnit směr světla. Demetra vytváří útulnou atmosféru s příjemným světlem. Intenzitu lze přizpůsobit individuálním potřebám pomocí integrovaného stmívače. Japonský produktový designér, který pracoval v USA v letech 1989-1996, založil v roce 2003 vlastní konstrukční kancelář „Naoto Fukasawa Design“. Fukasawa za své dílo již získal řadu ocenění, v roce 2007 získal od Královské společnosti umění titul The Honorable Royal Designer for Industry. Osvětlovací společnost Artemide z Itálie stojí od roku 1960 za designové výrobky nejvyšší kvality a nyní působí v 98 zemích.

16 084 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Micro stojací lampa LED 2700 K

Stojací lampa LED Tolomeo Micro se stmívačem – vrchol od firmy Artemide Stojací lampa LED Micro, která se opticky odlišuje svým nezaměnitelným designem Tolomeo, poutá pozornost možností nastavit výšku a dosah. Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina vytvořili první světlo oblíbené produktové řady, stolní světlo Tolomeo, v roce 1998. Design, který se stal světově známým a těší se nenarušené popularitě. Stojací lampa Tolomeo Micro, vyrobená z hliníku a oceli, obsahuje teplou bílou LED, jejíž příjemné světlo je vyzařováno bez oslnění. Pomocí integrovaného stmívače může být podle vašich přání také změněna intenzita světla. Artemide, italský výrobce řady světel Tolomeo, byl založen v roce 1960 Ernestem Gismondim a rychle se stal světově známým a mezinárodně aktivním výrobcem nezaměnitelných designových světel. Mnoho světel prodávaných společností Artemide je nyní považováno za designové ikony, včetně Tolomea.

13 004 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Basculante stojací lampa 108cm

Nastavitelná stojací lampa Tolomeo Basculante s papírovým stínidlem Stojací lampa Tolomeo Basculante jasně nese klasický design svítidel řady Tolomeo, která začala, když stolní lampa Tolomeo byla vytvořena v roce 1986. Od té doby bylo do řady Artemide přidáno stále více světel, což je již považováno za ikonu designu. Návrhářům Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina se podařilo se stojací lampou Tolomeo Basculante vytvořit lampu, která se dá nejen výškově a projekčně upravit, ale která má také velmi útulné vlastnosti díky svému plastem vyztuženému papíru. Italský výrobce lamp Artemide významně přispěl k mezinárodnímu vývoji designu některými lampami, které vyrábí, včetně řady Tolomeo. Mnoho světel produkovaných Artemide, jako je Eclisse, Tolomeo a Pipe, jsou mj. oceněné s Compasso d’Oro.

11 749 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Reading LED stojací lampa 2 700 K

LED stojací lampa Tolomeo Reading, neoslňující LED stojací lampa Tolomeo Reading charakterizuje nezaměnitelný design rodiny svítidel Tolomeo, která vznikla v roce 1986 vytvořením stolní lampy Tolomeo. Od té doby přibývá do řady Artemide stále více svítidel, která již mezitím patří k designové klasice. S LED stojací lampou Tolomeo Reading se návrhářům Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina podařilo vytvořit lampu, u které lze nejen nastavit výšku a dosah, ale díky osvětlení bez oslnění je ideální také jako lampa na čtení do obývacího pokoje a pracovny nebo do ložnice. Mikrospínač stmívače pro regulaci jasu je již nainstalován. Italský výrobce lamp Artemide významně přispěl k mezinárodnímu vývoji designu některými lampami, které vyrábí, včetně řady Tolomeo. Mnoho ze světel produkovaných společností Artemide, například Eclisse, Tolomeo a Pipe, je mimo jiné oceněno s Compasso d’Oro.

11 864 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega – stojací lampa

Jemná a flexibilní – stojací lampa Tolomeo Mega Ani na první pohled není možné přehlédnout její jemný design. Rám stojací lampy Tolomeo Mega vypadá tak tenký, že je sotva znatelný, takže je zajištěno, že veškerá pozornost směřuje ke stínidlu kuželovitého tvaru. Zde je zvýrazněním sofistikovaná technologie, která se nachází v rámu svítilny. Pružné klouby zajišťují, aby podle potřeby mohla být upravena výška nebo délka stojací lampy. Délka může být upravena na 1,86 m a výška může být dokonce upravena na báječné 3,27 m. Inovativní lankový systém zajišťuje nezbytnou stabilitu a zajišťuje, aby zvolená poloha zůstala stejná. Stínidlo je také flexibilní a otočné. Pomocí připevněného kovového držadla může být natočeno do jakéhokoli úhlu. Dalším plusem je stmívatelnost stojací lampy, která je snadno ovladatelná posuvným stmívačem se samostatným vypínacím tlačítkem. Dobře promyšlený design a mechanické systémy byly vytvořeny architektonickým a designovým duem Michele De Lucchi a Giancarlo Fassina, jehož řada svítidel Tolomeo je i dnes stále úspěšná a populární. Stojací lampa Tolomeo Mega není výjimkou a v roce 2013 jí byla dokonce udělena cena Red Dot.

24 683 Kč
-12%

Artemide Demetra Professional stojací lampa šedá

LED stojací lampa LED Demetra s nastavitelným stojanem Stojací lampa Demetra byla navržena známým japonským designérem Naoto Fukasawa pro Artemide. Na jedné straně zaujme svým decentním designem, který je díky své jednoduchosti jedinečně nadčasový a lze jej harmonicky integrovat do mnoha životních stylů, a na druhé straně nastavitelným stojanem, který umožňuje měnit směr světla. Demetra vytváří útulnou atmosféru s příjemným světlem. Intenzitu lze přizpůsobit individuálním potřebám pomocí integrovaného stmívače. Japonský produktový designér, který pracoval v USA v letech 1989-1996, založil v roce 2003 vlastní konstrukční kancelář „Naoto Fukasawa Design“. Fukasawa za své dílo již získal řadu ocenění, v roce 2007 získal od Královské společnosti umění titul The Honorable Royal Designer for Industry. Osvětlovací společnost Artemide z Itálie stojí od roku 1960 za designové výrobky nejvyšší kvality a nyní působí v 98 zemích.

16 903 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 3.000K Ø 36 cm

Stojací lampa Tolomeo Mega s osvětlením LED – stmívatelná na hlavě Charakteristickým znakem stojací lampy LED Tolomeo Mega je moderní, ale nadčasová elegance. K hlavě tenkého hliníkového rámu je připevněno černé saténové stínidlo, které lze různě upravit. Šířka stínidla způsobuje šíření zářícího světla doširoka, přičemž světlo nevychází jen dolů, ale také svítí jemně přes černou tkaninu. Na konci hlavy je stmívač, kterým lze podle potřeby upravit intenzitu světla. Stojací lampa LED Tolomeo Mega, navržená Michelem De Lucchim a Giancarlem Fassinou: tito dva italští designéři ji vytvořili podle stolní lampy stejného názvu, kterou navrhli již v roce 1986 a která se od svého vzniku stala designovou klasikou. Svítidlo řady Tolomeo vyrábí italský výrobce produktů prémiové kvality Artemide.

28 539 Kč
-12%

Artemide Tolomeo Mega stojací lampa 2.700K Ø 36

Stojací lampa LED Tolomeo Mega stmívatelná na kabelu – s černým stínidlem Stojací lampa LED Tolomeo Mega ohromuje velkým rámem stejnojmenné stolní lampy Tolomeo, která již od roku 1986 způsobuje po celém světě senzaci díky svému atraktivnímu designu a sofistikovaným funkcím. Rám lze opakovaně výškově a projekčně nastavit. Na rozdíl od klasického Tolomea však stínidlo není vyrobeno z hliníku, ale z textilie, přesněji řečeno, ze saténové tkaniny, která zářícímu světlu propůjčuje jemný lesk. Světelný zdroj je zajištěn energeticky účinnými LED v barvě světla teplé bílé, což vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Intenzita světla může být přizpůsobena specifickým potřebám pomocí stmívače na kabelu. Stojací lampa navržená Michelem de Lucchim a Giancarlem Fassinou, která v žádném případě nezaostává v designu a funkci za svým vzorem. Vyrobena italským výrobcem světel Artemide, který se stal celosvětově známým díky své výrobě vysoce kvalitních designových svítidel. Firma, kterou v roce 1960 založil Ernesto Gismondi, se v průběhu let stala mezinárodně uznávanou společností, jejíž svítidla patří k současným klasikám designu.

28 860 Kč