Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
9 produktů

Anglepoise Original 1227 Giant stojací lampa modrá

Velmi vysoká stojací LED lampa Original 1227 Giant – flexibilně nastavitelná S maximální nastavitelnou výškou 270 cm je podlahová LED lampa Original 1227 plně v souladu s názvem „Giant“. Lze ji upravit na výšku popř. dosah podle individuálních potřeb tak, aby světlo vždy svítilo tam, kde je to potřeba. Tato verze byla navržena v roce 2005 jako pocta slavnému spisovateli pro muzeum Roalda Dahla, který ve své kanceláři používal Anglepoise®. Stejně jako původní design vyvinutý britským industriálním designérem Georgem Carwardinem ve třicátých letech minulého století, je vybavena konstantním pružinovým mechanismem pro Anglepoise®, díky kterému je tento neobvyklý a ikonický světelný zdroj tak variabilní. Přitom jsou napodobovány vlastnosti svalů lidské paže.

103 673 Kč

Anglepoise Type 75 Giant stojací lampa modrá

LED stojací lampa Type 75 Giant – navržená sirem Kennethem Grangem LED stojací lampa typu 75 Giant je pozoruhodnou moderní alternativou k lampě Original 1227. Stolní lampa, která byla uvedena na trh v roce 2016 a vytvořena průmyslovým designérem Sirem Kennethem Grangeem, který je designovým ředitelem společnosti Anglepoise® od roku 2003, zaujme nejen svými rozmanitými možnostmi nastavení, ale také velmi atraktivním vzhledem. Zatímco základní design Grange vypadá spíše nadčasově, realizace známého designéra Paula Smitha v edici 1 s letními barvami je velmi moderní. Stojací lampa, kterou lze kombinovat s nejrůznějšími styly vybavení. Díky pohodlnému konstantnímu pružinovému mechanismu pracovní lampy Anglepoise® vyvinuté v roce 1930 industriálním designérem Georgem Carwardinem, jejíž pružiny napodobují činnost svalů lidské paže a poskytují tak lampě neuvěřitelnou mobilitu, se stojací lampa Original 1227 Giant rychle stává nepostradatelným každodenním společníkem. Před příchodem do společnosti Anglepoise® byl Sir Kenneth Grange již známý tím, že navrhoval výrobky každodenní potřeby, jako jsou zapalovače, holicí strojky, psací potřeby a fotoaparáty pro známé společnosti, jako jsou Wilkinson, Parker a Kodak. Navrhl také exteriér anglického vlaku InterCity 125.

103 673 Kč

Louis Poulsen AJ – designová stojací lampa

Designová stojací lampa AJ – nastavitelný směr světla Stojací lampa AJ patří k designovým klasikům, jak ji v roce 1957 navrhl dánský architekt a designér Arne Jacobsen. V rámci své celkové koncepce hotelu SAS Royal (Radisson) v Kodani vyvinul Jacobsen sérii svítidel pojmenovaných po jejich kreativním tvůrci. Některé kousky tohoto hotelového interiéru se staly skutečnými designovými ikonami, včetně puristické stojací lampy AJ. Pozornost diváka je přitahována na stínidlo, které je vytvořeno jako kužel ve spodní části a jako válec v horní části, a které přirozeně formuje odrážené světlo. Orientaci stínidla lze nastavit tak, aby světlo svítilo požadovaným směrem. Vnitřek stínidla je opatřen bílým nátěrem, který zajišťuje ideální odraz a efektivní vyzařování světla. Ovládá se pohodlně pomocí integrovaného nožního vypínače. Stojací lampa AJ je produktem dánského výrobce svítidel Louise Poulsena, který od svého založení v roce 1874 prezentuje světlo v jeho nejkrásnější formě. Louis Poulsen je průkopníkem skandinávského designu a nabízí svítidla s principem „Tvar sleduje funkci“.

30 077 Kč
-9%

Kartell Kabuki – LED stojací lampa

Stmívatelná LED stojací lampa Kabuki od firmy Kartell Její silueta nutí přemýšlet o opulentních světelných prvcích z období baroka. LED stojací lampa kombinuje klasický, hravý design s moderní technologií a moderními materiály. Zatímco struktura stínidla a stojanu připomíná ušlechtilé krajky, ve skutečnosti nejde o textil, ale o termoplastický technopolymer, který byl zpracován vstřikovacím procesem. Mnoho malých otvorů ve stínidle vytváří přitažlivý světelný vzor, ​​když je lampa rozsvícená. Architekt a designér Ferruccio Laviani vyvinul sérii svítidel Kabuki pro designovou společnost Kartell se sídlem v Noviglio, nedaleko Milána. Plast ve všech jeho tvarech a barvách je surovinou, z níž se vyrábějí designérské kousky, díky nimž se Kartell proslavil v posledních několika desetiletích. Některé nábytkové kusy a svítidla od společnosti Kartell jsou nyní designovou klasikou a lze je nalézt v různých moderních muzeích.

26 499 Kč
-10%

Artemide Ixa LED stojací lampa nastavitelná modrá

Stojací lampa Ixa LED se stmívačem a nastavitelným rámem se třemi rameny Série svítidel Ixa od italského prémiového výrobce Artemide je konceptem designérského a architektonického studia Foster Partners, které v roce 1967 založil slavný britský architekt Norman Foster. Charakteristickým prvkem je téměř kulovitá hlava z hliníku, která je v této stojací lampě LED udržována v rovnováze dvěma protizávažími na dvou horních částech ocelového rámu. Kromě kloubů na křižovatkách ramen je možné hlavicí otáčet dokola, takže lze variabilně nastavit směr světelného toku a design svítidla. Teplé bílé světlo, které se vyznačuje také dobrým podáním barev (CRI 90), se přepíná a stmívá pomocí tlačítek na hlavici. Ixa září v obytných, rekreačních a obchodních prostorech jako výraz funkční, produktivní a udržitelné inteligence prostřednictvím redukce a zjednodušení – výsledek zdravého designového know-how.

26 133 Kč

EBB & FLOW Barre L stojací stínidlo Persia modrá

Špičková kombinace: stojací lampa Barre L se stříbrným rámem a modrým stínidlem Persia Moderní, elegantně navržená stojací lampa Barre L je pastvou pro oči, i když je vypnutá. Její rám tvoří kulatá kovová základna s rovnou tyčí vybíhající vzhůru. Obě jsou zušlechtěné stříbrným povrchem. Na rámu je umístěno vysoké stínidlo Persia v modré barvě. Název stínidla vychází ze vzoru sametové polyesterové tkaniny, která jako by pocházela přímo z Orientu. Stojací lampu Barre L lze použít mnoha způsoby: např. k podtržení atmosféry v ložnicích nebo jako útulný doplňkový zdroj světla v obývacím pokoji. Stojací lampa od designérky: Barre L je dílem designérky Susanne Nielsen. Vyrobeno ve špičkové kvalitě dánskou značkou EBB & FLOW, která se zabývá svěžími mladými trendy.

23 284 Kč

Jieldé Signal SI8380 stojací lampa

Dvouplamenová stojací lampa SI8380 se dvěma pružně nastavitelnými rameny Tato stojací lampa je na jedné straně fascinující svým průmyslovým designem a na druhé straně nastavitelností integrovaných kloubů. Rodinná společnost Jieldé ze Saint-Priest poblíž Lyonu, založená v roce 1955 Jean-Louis Domecqem, vyrábí tento ušlechtilý dávkovač světla ručně. Stojací lampa SI8380 je vybavena stabilní základnou a dvěma rameny různých délek. Každé rameno lze v základní oblasti otočit o 280 °. Jedno rameno je jednodílné, druhé dvoudílné se spojem jako spojení mezi prvky. Obě hlavy lamp lze otočit o 360 °. Směr světla lze vždy flexibilně nastavit. S nožním spínačem na kabelu. Každé ze světel je jedinečné, což je zvýrazněno očíslovanou plaketou na světle. – Reflektory uvnitř bílé – optimální odraz světla – keramická zásuvka

22 352 Kč

Vibia I.Cono 0712 designová stojací lampa

Stojací lampa I.Cono zaujme svým skandinávským designem Designérské trio Lievore, Altherr a Molina již vytvořilo několik konceptů osvětlení pro španělského výrobce Vibia a své odborné znalosti v oblasti designu osvětlení opět začlenilo do stojací lampy I.Cono. Stojací lampa má stínidlo vyrobené z polykarbonátu, které má asymetrický, kuželovitý tvar a vytváří světelný kužel směřující dolů. Stínidlo drží filigránová ocelová hřídel, která spočívá na stabilní Basis ze zamaku. Podstavec i deštník jsou nastavitelné a lze je snadno přizpůsobit individuálním potřebám uživatele. Během zpracování bylo dbáno na to, aby uživatel nemohl vidět mechanismus otáčení a aby se pozornost zaměřila na design svítidla. I.Cono se vyznačuje jasnými liniemi a vizuální lehkostí od hlavy po paty, což je také podpisem tří návrhářů. Jednoduchý, skandinávsky vypadající design krásně zapadne, zejména v moderních pokojích, a díky svým funkčním vlastnostem lze I.Cono použít také mnoha způsoby – ať už jako lampu na čtení nebo jednoduše jako dekorativní akcent.

21 907 Kč
-10%

GUBI Gräshoppa trojnohá stojací lampa modrošedá

Designová stojací lampa Gräshoppa s nastavitelnou hlavou – designová ikona od Grety Magnusson Grossman Stojací lampa Gräshoppa má živý nádech díky trojnohému rámu, který je trochu nakloněn dozadu, což z něj dělá trendový bytový doplněk do mnoha obytných prostor. Jeho hlava lampy má kuželovitý tvar a její nastavení lze upravit tak, aby byl směr světla přizpůsoben individuálním potřebám. Gräshoppa se snadno zapíná a vypíná pomocí nožního spínače integrovaného v přívodním kabelu. Design pochází od švédské průkopnice designu Grety Magnusson Grossman a byl představen v roce 1947. Greta Magnusson Grossman (1906-1999) studovala na renomované stockholmské umělecké škole Konstfack a v roce 1933 si otevřela vlastní ateliér – kombinaci obchodu a dílny. Poté, co se provdala za jazzového hudebníka Billyho Grossmana, se v roce 1940 přestěhovala do Kalifornie, otevřela obchod na slavné Rodeo Drive v Los Angeles a jako jedna z prvních přinesla do Severní Ameriky moderní skandinávský styl. Mezi její klienty patřili přední umělci té doby, jako Joan Fontaine, Greta Garbo, Frank Sinatra a Ingrid Bergman. Dánský značkový výrobce Gubi je lídrem v oblasti designu a interiérového designu: společnost, kterou v roce 1967 založili Lisbeth a Gubi Olsen, působí po celém světě a vyrábí vysoce kvalitní designový nábytek a osvětlení.

20 797 Kč