Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
8 produktů
-5%

FLOS KTribe F3 stojací lampa

Stmívatelná stojací lampa KTribe – Design: Philippe Starck Stojací lampa KTribe od známého francouzského designéra nábytku a osvětlení Philippa Starcka je model svítidla, který splňuje nejvyšší nároky na vzhled a funkci. Tato stojací lampa kombinuje klasiku látkového stínidla s moderním rámem z pochromovaného kovu. Pod textilním stínidlem se téměř nepozorovaně nachází druhý difuzér z plastu. Má tvar poháru a zaručuje homogenní rozložení světla. I když je světlo rozsvícené, pod béžovou látkou se jen mihne. KTribe poskytuje atmosférické doplňkové osvětlení v obývacích pokojích a ložnicích, jehož jas lze nastavit podle potřeby pomocí stmívače na kabelu. – Kvalitní výrobek od společnosti FLOS

45 565 Kč

GRUPA Igram stojací lampa ocel a sklo béžová

Igram – štíhlá stolní LED lampa a odkládací stolek se skleněnou policí Stojací lampa Igram od chorvatské společnosti GRUPA je moderní a elegantní. Název odpovídá výrazu „hraji“ v národním jazyce. Igram nabízí šikovnou symbiózu výrazného designu a funkčního světla, postranní stolek a stojací lampu. Základem je matná černá ocelová konstrukce – od tří nohou přes štíhlý stojan až po vodorovné rameno lampy. Ten lze otáčet dokola a drží kulatou hlavu z hliníku, která je vybavena teplým bílým světelným zdrojem LED a krytem z PMMA. Hlavu lze otočit o 180°, takže lze podle potřeby dosáhnout přímého nebo nepřímého osvětlení. Kromě toho je ve vodorovném rameni integrován dotykový stmívač pro ovládání světelného výkonu. Kulatá police stolu je vyrobena z tvrzeného skla. V případě potřeby jej lze sejmout a nahradit vrchní částí ve zvolené barvě a z vybraného materiálu (viz příslušenství). – dobré podání barev: CRI > 90 – Vyrobeno v Evropě – Vyměnitelná zástrčka a kabel

31 099 Kč

Ingo Maurer Babadul LED stojací lampa

Fascinující dílo světelného umění – designová LED stojací lampa Babadul se stmívačem Je to maska zvířete? Nebo je to spíše kalich, typický například pro kalu? Nebo tato abstraktní struktura připomíná něco úplně jiného? Které asociace stojací lampa LED Babadul skutečně vyvolává, záleží nakonec na oku pozorovatele. Na designové lampě je však zcela zřejmá detailní řemeslná práce, při níž bylo vytvořeno její stínidlo. Jako základní materiál slouží Babadulu japonský papír. V mnoha výrobních krocích se papír v manufaktuře Dagmar Mombachové skládá a tahá tak důmyslně a pečlivě, až dosáhne svého konečného tvaru. Uvnitř stínidla se nachází světelný zdroj LED, který nejenže poskytuje teplou záři, ale lze také měnit jeho jas pomocí integrovaného stmívače na kabelu. Použitý papír je neošetřený přírodní produkt. Zpracování je založeno na patentované japonské technice barvení textilu. Každé stínidlo je jedinečné. Aby se vzhled a struktura papíru zachovaly po dlouhou dobu, je nutné lampu chránit před účinky vlhkosti. Měli byste se také vyhýbat silnému slunečnímu záření a průvanu. Papír lze opatrně roztahovat a tvarovat, ale neměl by se příliš natahovat, aby neztratil své napětí. Dagmar Mombach navrhla společně s Ingo Maurerem kolekci lamp „The MaMo Nouchies“. Všem svítidlům z této kolekce je společné použití japonského papíru a stínidla z tohoto materiálu. Isamu Noguči, japonsko-americký sochař a designér narozený v roce 1904, byl nejen inspirací pro design lamp, ale také pro pojmenování kolekce. Název „The MaMo Nochies“ je složen ze tří jmen Maurer, Mombach a Noguchi. Noguči byl známý mimo jiné svými zásobníky na světlo z japonského papíru.

29 297 Kč
-5%

FLOS KTribe F2 stojací lampa

Textilní stojací lampa KTribe – designový kousek od společnosti FLOS Barevná kombinace chromu a béžové barvy stojací lampy KTribe ladí s nesčetnými moderními styly bydlení a činí tento světelný zdroj nepostradatelným pro moderní vybavení soukromých a hotelových pokojů. Za současný design, který kombinuje moderní aspekty s klasickým tvarem stínidla, je zodpovědný designér Philippe Starck, který pro italského výrobce svítidel FLOS navrhl řadu svítidel Ktribe. Philippe Starck se v mnoha ohledech proslavil v oblasti designu nábytku a svítidel. Ve svých 30 letech dokonce navrhl soukromé pokoje tehdejšího prezidenta republiky v Elysejském paláci. Jeho tvůrčí spektrum sahá od nábytku a osvětlení až po návrhy luxusních jachet nebo například elektromobilu. V případě KTribe poskytuje přepínač stmívání připojený ke kabelu také možnost nastavit jas světla zcela podle osobních potřeb.

27 093 Kč

Vibia Warm 4906 designová stojací lampa

Klasicky elegantní stojací lampa Warm značky Ramos & Bassols S Warm vytvořilo designové duo Ramos & Bassols stojací lampu, která jasně odráží charakter každé lampy od španělského výrobce Vibia – jednoduchá elegance a jasné linie. Zvládá to s tvarem klasické stojací lampy, konkrétně se širokým stínidlem ve tvaru bubnu na úzkém hřídeli. Stínidlo je vyrobeno z hliníku a ve spodním a horním otvoru má difuzor methakrylátu. Hliník ztmavne, zatímco difuzory vytvářejí intenzivní, bodový světelný paprsek směrem dolů a měkké okolní světlo nad obrazovkou. Spínač je umístěn na kabelu, který zmizí v hřídeli lampy, a proto není nepříjemným detailem. Ramos & Bassols kombinují při tvorbě formu, funkčnost a estetiku. Díky svému klasickému designu je svítidlo vhodné pro různé koncepty místností, je také dekorativní a vytváří příjemnou atmosféru v jakémkoli prostředí.

24 838 Kč
-5%

FLOS KTribe F1 stojací lampa

Nadčasově elegantní stojací lampa KTribe s hnědým látkovým stínidlem Stojací lampa KTribe navržená známým francouzským designérem Philippem Starckem v sobě vizuálně spojuje moderní i klasické aspekty. Kovový rám má moderní tvar a barvu a v kombinaci s klasicky tvarovaným stínidlem z hnědé látky vytváří nadčasově krásnou kombinaci, kterou lze bez problémů začlenit do mnoha stylů interiéru. Nad objímkou žárovky je umístěno druhé stínidlo. Je bílý a vyrobený ze vstřikovaného polykarbonátu. Zajišťuje rovnoměrné rozložení světla. Stojací lampa KTribe byla vyrobena v obvyklé vynikající kvalitě italskou společností FLOS, která již od svého založení před více než 50 lety stojí za fascinujícími designovými svítidly. – vybaveno stmívačem na šňůře

24 578 Kč

Vibia I.Cono 0712 designová stojací lampa

Stojací lampa I.Cono zaujme svým skandinávským designem Designérské trio Lievore, Altherr a Molina již vytvořilo několik konceptů osvětlení pro španělského výrobce Vibia a své odborné znalosti v oblasti designu osvětlení opět začlenilo do stojací lampy I.Cono. Stojací lampa má stínidlo vyrobené z polykarbonátu, které má asymetrický, kuželovitý tvar a vytváří světelný kužel směřující dolů. Stínidlo drží filigránová ocelová hřídel, která spočívá na stabilní Basis ze zamaku. Podstavec i deštník jsou nastavitelné a lze je snadno přizpůsobit individuálním potřebám uživatele. Během zpracování bylo dbáno na to, aby uživatel nemohl vidět mechanismus otáčení a aby se pozornost zaměřila na design svítidla. I.Cono se vyznačuje jasnými liniemi a vizuální lehkostí od hlavy po paty, což je také podpisem tří návrhářů. Jednoduchý, skandinávsky vypadající design krásně zapadne, zejména v moderních pokojích, a díky svým funkčním vlastnostem lze I.Cono použít také mnoha způsoby – ať už jako lampu na čtení nebo jednoduše jako dekorativní akcent.

21 907 Kč

Serien Lighting serien.lighting Poppy – stojací lampa s ramenem

Flexibilní designová stojací lampa Poppy s fascinujícími okvětními lístkyUlrich Beckert a Georg Soanca-Pollak jsou designérská dvojice, která se ve svých projektech věnuje designu interiérů a osvětlení. Společně s designérem Peterem Thammerem navrhli sérii svítidel, jejichž vývoj vyžadoval nejen kreativitu, ale také znalosti fyziky. Jejich cílem bylo jít o krok dál za hranice toho, co bylo doposud, a zároveň svým produktem inspirovat a fascinovat. A tato trojice v tomto úsilí bezpochyby uspěla! Poppy je stojací lampa zvláštního druhu. V první řadě zaujmou její tři manévrovatelná ramena, která jako by téměř žila vlastním životem. Právě díky tomuto efektu je Poppy tak živá a temperamentní. Textilní plášť ukrývá ohebná ramena z kovu, která jsou zodpovědná za pohyblivost Poppy a díky nimž je její světlo tak neuvěřitelně variabilní. Svítidlo je ponecháno v béžových a keramických tónech, přesto neztrácí nic ze své elegance a stylu. Zvláštní vrchol si však trojice designérů schovala pro samotné hlavy svítidel. Když je Poppy zhasnutá, uvidíte baňatá těla z foukaného skla a k nim připevněné kovové lamely, které při pohledu společně se skleněným tělem vytvářejí stínidla, jež vypadají jako poupata rostliny. Když zapnete světlo Poppy, můžete si všimnout, jak se okvětní lístky náhle začnou pohybovat. Postupně se rozvíjejí a ohýbají stále více do stran. Doslova uvolňují místo světlu, které chce vyjít ze skleněného těla. Co se tu stalo? Teplo ze žárovky způsobilo, že se bimetalové lamely roztáhly, a tím se květ otevřel. Fenomenální efekt, když si uvědomíte, jaké jednoduché komponenty jsou k tomu potřeba. Poppy – fascinující designová stojací lampa se zvláštním efektem!

20 199 Kč