Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
15 produktů
-10%

Serien Lighting serien.lighting Reflex² S LED stojací lampa

Reflex² – minimalistické stropní svítidlo z hliníkuReflex² je jednoduché, moderní podlahové svítidlo LED, které vyzařuje nepřímé světlo do místnosti přes strop a poskytuje tak absolutně neoslňující osvětlení v kanceláři, v soukromých místnostech nebo ve veřejných saloncích. Svítidlo je koncipováno jako moderní provedení klasického stropního svítidla a má podobu otevřené krychle, jejíž obrysy jsou vykresleny štíhlými vzpěrami z hliníku, které jsou na vnitřní straně zaoblené. Díky otevřenému, lineárnímu designu je svítidlo minimalistickým světelným objektem v místnosti. Jas lze regulovat pomocí stmívače zabudovaného v podstavci, přičemž funkce stmívání na teplé světlo vytváří teplejší světlo od 3 000 K do 2 200 K.Stropní svítidlo Reflex² LED navrhl Jean-Marc da Costa. Spolu s Manfredem Wolfem založil švýcarský designér společnost serien.lighting, která je iniciátorem a inovátorem v oblasti designu, technologií a výrobních postupů.

21 776 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Crib Wall LED nástěnné světlo

Serien Lighting serien.lighting Crib Wall LED nástěnné světlo, Obývací pokoj / jídelna, hliník, sklo, 12W, L: 30 cm, K: 3.3cm

9 808 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting One Eighty Suspension Adjustable S

Výškově nastavitelné designové závěsné svítidlo One Eighty Suspension Adjustable S Závěsné svítidlo One Eighty ze sortimentu společnosti serien.lighting se sídlem v Rodgau je oceněným designovým kouskem: získalo ocenění Red Dot Design Award 2010 a bylo nominováno na Design Award Spolkové republiky Německo 2011. Není to však extravagance, čím se One Eighty vyznačuje, jsou to spíše drobné, jemné detaily a jeho jednoduchá elegance, které činí závěsné svítidlo tak výjimečným. Stříška a stínidlo, které jsou naprosto stejné a vzájemně symetrické, jsou spojeny přívěskem s šňůrou. Černá barva těchto dvou komponentů je vizuálně přerušena pouze dvěma poniklovanými ocelovými kroužky na každém konci, které zjemňují vzhled One Eighty. Pohodlné nastavení výšky od min. 80 cm do max. 190 cm zavěšení je možné díky lanovému zdvihu ve stříšce. Závěsné svítidlo je vhodné pro výšku stropu až 3,3 m. Externí stmívač (fázový stmívač, není součástí dodávky) umožňuje regulaci jasu

11 067 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Suspension L

Serien Lighting serien.lighting Cavity Suspension L, černé, Obývací pokoj / jídelna, hliník, 20W, K: 13.4cm

12 057 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Suspension S

Serien Lighting serien.lighting Cavity Suspension S, černé, Obývací pokoj / jídelna, hliník, 12W, K: 10.7cm

8 638 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Recessed L

Serien Lighting serien.lighting Cavity Recessed L, černé, Obývací pokoj / jídelna, hliník, 20W, K: 2.8cm

6 028 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Recessed S

Serien Lighting serien.lighting Cavity Recessed S, černé, Obývací pokoj / jídelna, hliník, 12W, K: 2.3cm

4 588 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Ceiling L

Serien Lighting serien.lighting Cavity Ceiling L, černé, Obývací pokoj / jídelna, hliník, 20W, K: 10cm

6 298 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Cavity Ceiling S

Designové stropní svítidlo Cavity Ceiling jako neoslňující stropní svítidlo Jemné křivky charakterizují LED stropní svítidlo Cavity Ceiling. Hliníkové tělo je v místě světelného zdroje vydlabané – odtud název Cavity. Skutečnost, že jsou LED diody umístěny tak hluboko v tělese, vytváří jedinečný světelný efekt, který připomíná stropní svítidlo, ale zároveň je velmi jemný a především neoslňující. Těleso slouží jako reflektor a je také dekorativním prvkem tohoto svítidla. Oba designéři tohoto svítidla, Jean-Marc da Costa a Manfred Wolf, jsou zároveň zakladateli výrobce designových svítidel serien.lighting. v roce 1985 založili tito dva průmysloví designéři svou společnost, se kterou dnes působí po celém světě. Svítidla serien.lighting se vyznačují vytříbeným, ale střídmým designem a technologií, která je promyšlená do posledního detailu a je v dokonalém souladu s designem. – stmívatelné pomocí externího stmívače s vypínáním fáze

4 858 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting SML LED nástěnné světlo černé

Stmívatelné nástěnné svítidlo LED SML² od designéra Jean-Marc da Costa Stmívatelné LED diody s dlouhou životností, nejnovější technologie chladiče a malé rozměry – to jsou vlastnosti, kterými se nástěnné svítidlo SML² vyznačuje. SML² je návrh Jeana-Marca da Costy. Všestranné nástěnné svítidlo s jasným designem poskytuje spolehlivé světlo v soukromých i veřejných prostorách, např. na chodbách, schodištích, ve foyer apod. Toto nástěnné svítidlo LED kombinuje nové technologie s maximální funkčností. LED diody dosahují indexu podání barev > 90 Ra a mohou svým leskem konkurovat halogenovým žárovkám. Díky speciálně vyvinutým chladičům je produkce tepla minimální, což zvyšuje životnost LED diod. Vyzařované světlo uniká symetricky nahoru a dolů přes satinované polykarbonátové kryty. Nástěnné svítidlo lze stmívat pomocí stmívače s vypínáním fáze (kromě).

11 517 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Poppy – designová stojací lampa

Poppy – designová stojací lampa s podivuhodnými okvětními lístkyRuce této neobyčejné designové stojací lampy Poppy se zdánlivě ohýbají a otáčejí do všech stran. Jedno směřuje dolů, druhé nahoru a třetí se otáčí do strany dozadu. Mohou se navzájem křížit nebo se od sebe vzdalovat a téměř se zdá, že žijí vlastním životem. Ale přesně tento efekt je záměrem designérů této stojací lampy. Lampa Poppy byla navržena tak, aby nabízela co největší flexibilitu, a proto je místo pevného rámu vybavena třemi ohebnými rameny, která lze natáčet libovolným směrem. Protože jsou ramena lampy potažená textilem a kovová základna černé barvy, vypadá to, že doslova vystupují ze základny lampy. Skutečně výjimečná na této lampě však nejsou ohebná ramena, která se častěji vyskytují u stolních nebo stojacích lamp, ale stínidla připomínající květiny. Těla filigránových květů tvoří ručně foukané koule z černofialového skla, v nichž jsou zároveň umístěny tři světelné zdroje. Když se jejich světlo rozsvítí, vystupuje do popředí speciální struktura skla a fialová barva diskrétně prosvítá. A stane se něco velmi zajímavého: okvětní lístky se otevírají jakoby samy od sebe! Nejedná se o žádné kouzlo, ale o fyzikální proces, který květ rozvíjí. Okvětní lístky vyrobené z bimetalu reagují na teplo žárovky a pomalu se rozšiřují. Efekt, kterému se podařilo napodobit přírodní podívanou tím, že použil vlastně tu nejjednodušší technologii a spojil ji se světlem tak inteligentním způsobem, že vznikl nevídaný světelný objekt: Poppy!

18 177 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Poppy stolní lampa s květy

Flexibilní stolní lampa Poppy Table Skleněné stínidlo v designu květu máku Stolní lampa Poppy Table nabízí fascinující podívanou. Stínidlo z foukaného skla má tvar květu máku, jehož listy jsou tvořeny bimetalovými proužky. Po zapnutí světla se bimetalové listy vlivem zahřívání ohnou směrem ven, takže se křehký květ velmi pozvolna otevírá. Ohebné hliníkové rameno s textilním pláštěm umožňuje stále nové tvary a také flexibilní nastavení světla. Jako podstavec slouží půlkruhová základna z nerezové oceli s leštěným povrchem. efektní stolní lampa Poppy Table je dílem Ulricha Beckerta, Georga Soanca-Pollaka a Petera Thammera pro společnost serien.lighting. Stůl Poppy přináší poezii do každé místnosti a je vyroben v Německu. poznámka: Pro zajištění požadovaného rozšíření bimetalových lišt po zapnutí se doporučuje provoz s halogenovou žárovkou G4 35 W.

9 358 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Poppy nástěnné světlo efektní

Umělecká designová nástěnná lampa Poppy s něčím, co má něco do sebe „Naše návrhy osvětlení jsou smyslné – a smysluplné. A znovu a znovu také vyvolávají úsměv pozorovatele s přimhouřením oka.“ Tak popisuje poslání své práce designér svítidel Georg Soanca-Pollak. Společně se svým obchodním partnerem Ulrichem Beckertem již dokončil řadu světelných projektů a navrhl světelné objekty, které jsou na nejvyšší umělecké a technické úrovni. Ve spolupráci s designérem svítidel Peterem Thammerem vytvořila tato dvojice nástěnné svítidlo Poppy, na které se nemusíte dívat dvakrát, abyste zjistili, že je realizací poslání citovaného na začátku tohoto článku. smyslnost tohoto světelného objektu se skrývá v jeho světelných zdrojích – srdci každého svítidla. Ty jsou v případě Poppy ukryty ve dvou černofialových tělesech z ručně foukaného skla. Jako by nestačilo, že světlo prosvítající skrze neobvykle barevné sklo a jemně osvětlující skleněná tělesa ve fialové barvě, právě zde se nachází další vrchol svítidla. Aby bylo možné realizovat vzhled a efekt otevírajícího se a zavírajícího se květu, byly k otvoru skleněného tělesa připevněny tenké lamely z bimetalu. Materiál složený ze dvou vrstev různých kovů reaguje na působení tepla. A tak se okvětní lístky Poppy během několika minut smyslně rozevřou, když se svítidlo zapne a teplo světelného zdroje dosáhne lamel. Nejpozději nyní toto podivuhodné nástěnné svítidlo vyvolává úsměv svého pozorovatele. Smysluplné? Tím je svítidlo samo o sobě. Protože tak účinné a díky dvěma ohebným ramenům extrémně variabilní akcentové světlo, jaké poskytuje Poppy, je vítaným zpestřením každého obytného prostoru.

13 137 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting Poppy – kvetoucí nástěnné světlo

Designové nástěnné svítidlo Poppy – po zapnutí se rozvinou jeho okvětní lístkyKdyž ráno vyjde slunce, probudí se i svět rostlin. Květy se pomalu otevírají a přizpůsobují se slunečnímu světlu. Designéři Ulrich Beckert, Georg Soanca-Pollak a Peter Thammer si vzali toto každodenní opakování přírody za vzor a vyvinuli designovou lampu, která tento efekt napodobuje. Rameno svítidla dlouhé 75 cm vyrůstá z montážního prvku z leštěné nerezové oceli a může si najít cestu jako stonek rostliny. Za černým textilním pláštěm se skrývá kovové ohebné rameno, kterým lze pohybovat všemi myslitelnými směry. Na konci ramene se nachází vrchol nástěnného svítidla, květinový kalich. Osvětlovací těleso se nachází v černofialové odrazné kapsli z foukaného skla – ideální místo, uvážíme-li, že světlo obklopuje skleněnou kapsli fialovým třpytem a zároveň vychází předním otvorem. Aby byl vzhled květiny dokonalý a vdechl Poppy život, přišli designéři s něčím velmi zvláštním. Kovové lamely, které se na první pohled zdají být obyčejnými dekorativními prvky, jež mají květinu zdobit také okvětními lístky, se ukázaly být mistrovským fyzikálním kouskem. Lístky jsou vyrobeny ze speciálního bimetalu – materiálu, který se při působení tepla rozpíná a při ochlazení se opět smršťuje. Když se lamely zahřejí teplem světelného zdroje, začnou se během dvou minut rozvíjet – stejně jako rostlina vystavená slunečnímu záření. Když se Poppy vypne, okvětní lístky se opět uzavřou. Poppy je tedy rozkvetlé mistrovské dílo, které naplní obývací pokoj květinovou atmosférou a okamžitě zaujme každého, kdo sleduje podívanou na otevírající se květ.

10 437 Kč
-10%

Serien Lighting serien.lighting One Eighty Suspension Adjustable L

Výškove nastavitelné designové závesné svítidlo One Eighty z cerného hliníku Ocenené cenou Red Dot Design Award 2010 a nominované na Design Award Spolkové republiky Nemecko 2011 – závesné svítidlo One Eighty je oceneným mistrovským dílem. Abyste vycnívali z davu, nemusíte mít vždy jen atributy jako okázalost a kriklavé barvy, jak pusobive dokazuje One Eighty. Jednoduchá elegance barev a tvaru stací k tomu, aby toto závesné svítidlo fungovalo na nejvyšší úrovni. Stríšku se stínidlem spojuje úzká šnurka. Obe jsou navrženy ve vzájemné symetrii. Jemné linie popisují vnejší stranu stínidla a jako by vedly svetlo k cíli. Matne cerný povrch z vysoce kvalitního hliníku pusobí lehce, nenápadne a vyznacuje se jednoduchou elegancí, která je vítaná témer v každém prostredí. Aby nedošlo k vizuálnímu narušení jinak velmi homogenního barevného schématu, byly stríška a stínidlo na obou koncích opatreny poniklovanými ozdobnými kroužky z oceli. Vznikají tak malé, ale docela znatelné odlesky svetla, které dodávají eleganci One Eighty malý punc. Otázka, pro jaké úcely je závesné svítidlo vhodné, je rychle zodpovezena. Témer pro všechny! One Eighty byl zámerne navržen tak, aby mu tvar, design a barva nekladly žádné meze. Jednotlive nad kuchynským stolem, v nekolika kusech nad jídelním stolem, jako solitér k osvetlení stolu v obývacím pokoji nebo také v rade nad barem – na všech techto místech se svítidlo One Eighty dokonale uplatní, když je zapnuté nebo vypnuté. Pro doplnení výhod tohoto designového svítidla je treba zmínit jeho výškovou nastavitelnost (pomocí lanového zvedáku ve stríšce) a možnost stmívání. Lze jej nastavit do libovolné výšky mezi 80 a 210 cm, kterou lze prizpusobit výšce místnosti a osobním preferencím pro široce rozptýlené nebo soustredené svetlo. Jas se reguluje externím stmívacem. Nejpozdeji nyní je jasné, proc si One Eighty své ocenení jako designový kousek více než zaslouží.

12 687 Kč