Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Osvětlení interiéru
14 produktů
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo černá/černá 32 cm

Designové závěsné svítidlo Multi-Lite v mnoha variantách – chromovaný rám Toto závěsné svítidlo je něčím výjimečné: jeho stínidlo se skládá z kovových prvků, které lze různými způsoby posouvat kolem středového válce, takže lze kdykoli vytvořit velmi individuální konfiguraci s vyzařováním světla směrem nahoru, dolů nebo asymetricky. Za touto fascinující možností osvětlení obývacího pokoje stojí Louis Weisdorf (1932-2021), známý dánský architekt a designér. Po absolvování Dánské akademie výtvarných umění v Kodani v roce 1954 se věnoval průmyslovému, grafickému a interiérovému designu a pracoval v různých oborech, včetně volného času a stavebnictví. Deset let byl hlavním asistentem hlavního architekta Simona P. Henningsena (syna legendárního designéra svítidel Poula Henningsena) v kodaňském zábavním parku Tivoli. Na konci 60. let založil v Kodani vlastní designérské studio. Během svého aktivního období spolupracoval s dalšími renomovanými designéry, například Poulem Henningsenem, Vernerem Pantonem a Le Klintem. Závěsné svítidlo Multi-Lite vyrábí dánský výrobce Gubi, který se od svého založení v roce 1967 Lisbeth a Gubi Olsenovými specializuje na výrobu vysoce kvalitního nábytku a svítidel.

14 516 Kč
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo černá/černá 25

Designové závěsné svítidlo Multi-Lite – rám v chromuToto závěsné svítidlo je něčím výjimečné: jeho stínidlo se skládá z kovových prvků, které lze různými způsoby posouvat kolem středového válce, takže lze kdykoli vytvořit zcela individuální konfiguraci s vyzařováním světla směrem nahoru, dolů nebo asymetricky. Tvůrčí mysl, která stojí za touto fascinující možností osvětlení domácnosti, je Louis Weisdorf (1932-2021), známý dánský architekt a designér, který se po absolvování Dánské akademie výtvarných umění v Kodani v roce 1954 věnoval průmyslovému, grafickému a interiérovému designu a pracoval v nejrůznějších oborech včetně volnočasového sektoru a stavebnictví. Deset let byl hlavním asistentem hlavního architekta Simona P. Henningsena (syna legendárního designéra svítidel Poula Henningsena) v kodaňském zábavním parku Tivoli. Koncem 60. let založil v Kodani vlastní designérské studio. Během svého aktivního působení spolupracoval s dalšími renomovanými designéry, mimo jiné s Poulem Henningsenem, Vernerem Pantonem a Le Klintem. závěsné svítidlo Multi-Lite vyrábí dánský výrobce Gubi, který se od svého založení v roce 1967 Lisbeth a Gubi Olsenovými specializuje na výrobu vysoce kvalitního nábytku a osvětlení.

12 442 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL6 nástěnné světlo chrom/černá

Flexibilní, nastavitelné designové nástěnné svítidlo BL6 ze série Bestlite Tuto nástěnnou lampu lze velmi univerzálně použít v celém obytném prostoru. To na jedné straně vyplývá z neutrálního barevného schématu v černé a chromové barvě a na druhé straně z pružné nastavitelnosti díky sklopnému rameni a upevnění deštníku pomocí univerzálního kloubu. Sérii svítidel Bestlite lze přiřadit styl Bauhaus. Původní návrh vytvořil Robert Dudley Best (1892-1984), britský průmyslový designér a dědic Best a Lloyd. Stolní lampa BL1, navržená před rokem 1930, je považována za první design Bauhaus ve Velké Británii. Poprvé byl používán v dílnách a královským letectvem a později na stole Winstona Churchilla. Společnost Best rozšířila výrobu o řadu podlahových, stolních, nástěnných a závěsných svítidel Bestlite. V roce 2004 převzal dánský výrobce Gubi mezinárodní práva na výrobu a distribuci.

12 442 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL5 nástěnné světlo chrom/černá

Funkční nástěnná lampa BL5 se zástrčkou a vypínačem – designová klasika od Roberta Dudleye Besta Slavná řada lamp Bestlite začala v letech 1927/28, kdy dědic britské společnosti Best & Lloyd Robert Dudley Best vytvořil během svých studií flexibilně pohyblivou stolní lampu BL1. Ve výsledku rozšířil řadu světel navržených podle kritérií stylu Bauhaus o nástěnná, podlahová a závěsná světla. Nástěnné svítidlo BL5 lze flexibilně nastavit ve své orientaci díky svislé nástěnné liště, naklonitelnému ramenu a stínítku upevněnému pomocí univerzálního kloubu. Napájení je zajištěno prostřednictvím příslušného zástrčkového kabelu, který také obsahuje vypínač, přímo do zásuvky. Série Bestlite je jednou z nadčasových klasik osvětlení a často ji používají designéři a architekti pro osvětlovací zařízení bytů, hotelů a restaurací. Od roku 2004 vyrábí známá série světel podle původních návrhů v nejvyšší kvalitě výrobce Gubi v Dánsku.

12 442 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL1 stolní lampa chrom/černá

Variabilní stolní lampa BL1 – ikona britského světelného designu S touto stolní lampou začala slavná řada lamp Bestlite před rokem 1930. Britský průmyslový designér Robert Dudley Best se nechal inspirovat prací Miese van der Rohe a Le Corbusiera, který studoval na světové výstavě moderního designu v Paříži v roce 1925, a jeho současníka Waltera Gropia. Řadu svítidel Bestlite charakterizují typické funkce a jednoduchá elegance Bauhaus. Stolní lampa, která je díky své nastavitelnosti předurčena například pro použití na stole, byla původně používána v dílnách a u královského letectva. Široká veřejnost si konečně všimla BL1, když ji použil Winston Churchill na svém stole. Později si našel cestu do Buckinghamského paláce v luxusních vlacích, jako je Orient Express a vůz Pullman. BL1 je stále považován za první anglický design Bauhaus. Po mnoho desetiletí byla řada světelných zdrojů vyráběna ve vlastní výrobě originálních lamp, Best & Lloyd. V roce 2004 převzala výrobu Bestlitu dánská společnost Gubi .

14 516 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL7 nástěnné světlo černá-mosaz

Nastavitelné nástěnné svítidlo BL7 – nadčasový světelný zdroj z černé mosazi Nástěnné svítidlo BL7 je vrcholem vizuálně i funkčně: jeho design pochází od Britů Roberta Dudleye Besta (1892 – 1984), současníka Waltera Gropia – zakladatele stylu Bauhausu. Dudley vyvinul kolem roku 1930 sérii Bestlite, která zahrnuje stolní lampy, nástěnné lampy, stojací lampy a závěsné lampy. Světla Bestlite jsou oceňována designéry a architekty po celém světě a jsou oblíbeným svítidlem pro soukromé domy i pro hotely a restaurace. Hlava nástěnné lampy BL7 je připevněna k ramenu lampy pomocí kulového kloubu, takže je možné ji otočit a otočit. Od roku 2004 vyrábí všechna světla Bestlite společnost Gubi , renomovaný výrobce vysoce kvalitního nábytku a světel.

10 368 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL7 nástěnné světlo mosaz/černá

Klasické designové nástěnné svítidlo BL7 s otočnou a otočnou hlavou Nástěnná lampa BL7, která byla uvedena na trh v roce 1930, je součástí slavné řady lamp Bestlite od Roberta Dudleyho Besta (1892-1984), která zahrnuje také stojací lampy, závěsné lampy a stolní lampy založené na stylu Bauhaus. BL7 je vybaven mosazným rámečkem; puristické kovové stínidlo je připevněno ke krátkému rameni. Stínítko lze otočit i otočit pomocí kulového kloubu, což umožňuje nastavení světla podle individuálních potřeb. Díky kabelu se zástrčkou jej lze připojit do zásuvky. Ať už v soukromém prostředí nebo v obchodní oblasti – nástěnné svítidlo BL7 se hodí k mnoha stylům vybavení a poskytuje jednotné doplňkové osvětlení. Poté, co se nástěnná lampa BL7 po mnoho let vyráběla v továrně Best & Lloyd, převzala v roce 2004 výrobu dánská společnost Gubi .

10 368 Kč
-20%

GUBI Bestlite BL7 nástěnné světlo chrom/černá

Nástěnná lampa BL7 se zástrčkou od Gubi – Design: Robert Dudley Best Nástěnné svítidlo BL7 lze použít všude tam, kde ve zdi není napájecí kabel, ale je požadováno světlo nástěnného svítidla. Za tímto účelem je lampa vybavena zástrčkovým kabelem pro připojení do zásuvky. BL7 se zapíná a vypíná pomocí spínače přímo na nástěnném držáku. BL7 je součástí slavné řady svítidel Bestlite navržených britským průmyslovým designérem Robertem Dudley Bestem (1892 – 1984) již v roce 1930. Inspiruje svou funkčností a jednoduchým elegantním zevnějškem založeným na stylu Bauhaus. Nadčasové kovové stínidlo je připevněno pomocí kulového kloubu, který umožňuje jeho otáčení a otáčení. Společnost Gubi, dánský výrobce vysoce kvalitních světel a nábytku, vyrábí světla Bestlite od roku 2004

10 368 Kč
-20%

GUBI Semi závěsné světlo Ø 60 cm černá

Klasické závěsné světlo Poločasový světelný zdroj v harmonickém designu Design závěsné lampy Semi vytvořili dánští designéři Claus Bonderup a Torsten Thorup. Vytvořili světelný zdroj, který se vyznačuje svým klasickým tvarem a velmi atmosférickým světelným efektem, díky čemuž je Semi ideální pro všeobecné osvětlení místnosti a zejména pro použití nad stolem. Harmonický design v konkávním, zužujícím se tvaru lze uvést do souladu s mnoha možnostmi vybavení. Oba designéři Claus Bonderup a Torsten Thorup spolupracují od ukončení studia na dánské škole architektury v roce 1969. Nejprve vstoupíte do kanceláře architekta Henninga Larsena. Od té doby navrhli Bonderup a Thorup mimo jiné hodiny a interiéry obchodů pro Georga Jensena, muzeum Arcticum (Finsko) a zodpovídali za přístavní zařízení v Helsingöru od územního plánování po trajektový terminál. – vysoce kvalitní produkt od dánského výrobce Gubi

12 442 Kč
-20%

GUBI Semi závěsné světlo Ø 47 cm černá

Klasické závěsné světlo Poločasový světelný zdroj v harmonickém designu Design závěsné lampy Semi vytvořili dánští designéři Claus Bonderup a Torsten Thorup. Vytvořili světelný zdroj, který se vyznačuje svým klasickým tvarem a velmi atmosférickým světelným efektem, díky čemuž je Semi ideální pro všeobecné osvětlení místnosti a zejména pro použití nad stolem. Harmonický design v konkávním, zužujícím se tvaru lze uvést do souladu s mnoha možnostmi vybavení. Oba designéři Claus Bonderup a Torsten Thorup spolupracují od ukončení studia na dánské škole architektury v roce 1969. Nejprve vstoupíte do kanceláře architekta Henninga Larsena. Od té doby navrhli Bonderup a Thorup mimo jiné hodiny a interiéry obchodů pro Georga Jensena, muzeum Arcticum (Finsko) a zodpovídali za přístavní zařízení v Helsingöru od územního plánování po trajektový terminál. – vysoce kvalitní produkt od dánského výrobce Gubi

10 368 Kč
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo 32 cm chrom/černá

Závěsná lampa Multi-Lite – designová ikona se sofistikovanou strukturou Závěsné světlo Multi-Lite lze oprávněně nazvat designovou klasikou. Dane Louis Weisdorf vytvořil tento nadčasový dekorativní světelný zdroj s nastavitelným stínením již v roce 1972, jen několik let poté, co otevřel své vlastní studio v Kodani. Po absolvování Královské dánské akademie výtvarných umění pracoval Weisdorf (narozen 1932) mnoho let jako architekt a designér v různých oborech, včetně deseti let jako hlavní asistent hlavního architekta ve slavném kodaňském zábavním parku Tivoli. Některé z předmětů vytvořených Weisdorfem jsou nyní v aukcích žádané jako sběratelské předměty. Multi-Lite je vyrobeno z jednotlivých kovových prvků – dvou válců uprostřed, obklopených dvěma čtvrtinovými koulemi, které lze pohybovat na vnějším prstenci tak, aby světlo svítilo nepřímo nahoru, přímo dolů nebo asymetricky. Tímto způsobem lze vytvořit světelnou náladu, která je zcela přizpůsobena požadavkům. Tímto způsobem lze nový poutač vytvořit také vizuálně. Závěsná lampa Multi-Lite je kvalitní Gubi od dánského výrobce vybraného nábytku a svítidel Gubi, který zaujme svým designem a bezchybnou povrchovou úpravou.

14 516 Kč
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo 32 cm mosaz/černá

Multi-Lite designové závěsné svítidlo: nastavitelné kovové stínidlo s proměnným směrem světla Závěsná lampa Multi-Lite vychází z designu dánského designéra Louise Weisdorfa z roku 1972. Mezinárodně známý designér a architekt v něm dovedně vyjadřuje svou designovou rozmanitost. Obrazovka je navržena ze dvou vnějších kovových prvků ve tvaru čtvrtinových koulí, které jsou drženy vnějším prstencem a mohou být variabilně uspořádány kolem dvou centrálně uspořádaných válců. Válce stíní světlo do strany a umožňují mu uniknout nahoru a dolů. Čtvrtletní koule mohou být například seskupeny do polokoule a buď nasměrovat světlo úplně dolů, nasměrovat světlo nepřímo nahoru nebo jej zakrýt do strany. Tímto způsobem lze nejen znovu a znovu vytvářet nové světelné efekty, ale také vždy nový vzhled, který funguje jako kreativní poutač. Po absolvování dánské Královské akademie výtvarných umění v roce 1954 pracoval Louis Weisdorf v nejrůznějších oborech, včetně stavebnictví a zábavního parku Tivoli v Kodani, kde působil deset let jako hlavní asistent. Na konci šedesátých let otevřel spolu s architektem Ole Pantonem vlastní ateliér. Pracoval na národní i mezinárodní úrovni i se známými designéry, jako je B. Poul Henningsen a Verner Panton společně. Jeho díla se také prodávají jako sběratelské předměty na aukcích. Společnost Gubi – založená v roce 1967 – prodává nábytek a osvětlení nejvyšší kvality po celém světě, které splňují i ty nejvyšší požadavky.

14 516 Kč
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo 25

Závěsná lampa Multi-Lite s nastavitelným stínidlem – rám z mosazi Designová závěsná lampa Multi-Lite – výtvor Louis Weisdorf – je přesně tou pravou volbou pro individuální koncept osvětlení. V závislosti na tom, jak jsou prvky obrazovky vzájemně tlačeny, je světlo vyzařováno nahoru, dolů nebo dokonce asymetricky. Tímto způsobem lze znovu a znovu vytvořit nový odstín, který v kombinaci s vnějším rámem v podobě mosazného prstenu vytváří efekt v každé místnosti. Rámeček rámu má roli upevnění a výchozího bodu pro variaci prvků obrazovky. První příklad řady Multi-Lite byl vytvořen v roce 1972: V tomto působivém světelném objektu se odráží úplná tvůrčí rozmanitost jejího designéra – Dana Louise Weisdorfa, který se narodil v roce 1932. Po absolvování dánské Královské akademie výtvarných umění pracoval Weisdorf v různých oborech, od stavebnictví po zábavní průmysl. V letech 1961 až 1971 byl hlavním asistentem Simona Henningsena, hlavního architekta kodaňského Tivoli. Od konce 60. let pracoval ve vlastním studiu v Kodani, které sdílel s architektem Ole Pantonem. Během své kariéry designéra spolupracoval na národní i mezinárodní úrovni a znovu a znovu se známými designéry, jako jsou Le Klint, Poul Henningsen a Verner Panton. – vysoce kvalitní produkt od dánského výrobce nábytku a osvětlení Gubi

14 497 Kč
-20%

GUBI Multi-Lite závěsné světlo 25

Multi-Lite designová závěsná lampa s mnoha variantami – rám v chromu Tato závěsná lampa je něco velmi zvláštního: její stínidlo se skládá z kovových prvků, které lze různými způsoby sklouznout kolem centrálního válce, takže lze kdykoli vytvořit velmi individuální konfiguraci s vyzařováním světla nahoru, dolů nebo asymetricky. Kreativní mysl za touto fascinující možností osvětlení obytných prostor je Louis Weisdorf (* 1932), známý dánský architekt a designér. Po absolvování dánské Akademie výtvarných umění v Kodani v roce 1954 se věnoval průmyslovému, grafickému a interiérovému designu a pracoval v nejrůznějších oblastech, včetně sektoru volného času a stavebnictví. Deset let působil jako hlavní asistent hlavního architekta Simona P. Henningsena (syn legendárního světelného designéra Poula Henningsena) v zábavním parku Tivoli v Kodani. Koncem šedesátých let založil v Kodani vlastní designové studio. Během svého aktivního působení pracoval s dalšími známými designéry, včetně Poula Henningsena, Vernera Pantona a Le Klint. Závěsná lampa Multi-Lite je vyráběna dánským výrobcem Gubi, který se od svého založení v roce 1967 Lisbeth a Gubi Olsen specializuje na výrobu vysoce kvalitního nábytku a světel.

12 442 Kč