Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Tagwerk
Nejnovější

Tagwerk Stojací lampa Fraktal z biomateriálu

3D tištěná stojací lampa Fractal – vyrobená v Německu z recyklovaného materiálu Světelné těleso stojací lampy Fraktal vyrábí německá společnost Tagwerk procesem 3D tisku. Trvá to asi jeden den, než je stín hotový a „Tagwerk“ je dokončen podle názvu firmy. Tagwerk tak přichází se zcela novým přístupem, a to masovou výrobou zboží denní potřeby pomocí této nové technologie, přičemž šetří emise a odpady, které vznikají při jiných typech výroby. Tato svítidla jsou průkopníky i co se týče použitého materiálu: takzvaný lignin se skládá z odpadu ze zpracování dřeva a výroby papíru a je smíchán s kukuřičným škrobem. Výsledný materiál je stejně stabilní a robustní jako jiné známé plasty: je lehký, otíratelný, odolný vůči UV záření a teplu až do 80°.

10 299 Kč

Tagwerk Stojací lampa Flechtwerk měď

Z 3D tiskárny: proutěná měděná designová stojací lampa Moderní stojací lampa Flechtwerk má sférické stínidlo, které je vybaveno zajímavou a dekorativní tkanou strukturou. Šachovnicový vzhled vypadá nejen velmi elegantně, když je vypnutý, ale proutěná stojací lampa plně rozzáří až po zapnutí světla. Světlo prosvítá výklenky ve stínu a vytváří působivou hru světla a stínu, která vytváří okouzlující atmosféru. Výroba tohoto odstínu je speciální: Se speciální 3D tiskárnou je stínidlo potištěno bez jakýchkoli odpadů nebo šrotu. Používá se recyklovatelná surovina, která neobsahuje toxické látky nebo ropu. To znamená, že podlahová lampa Flechtwerk je také ekologickým a udržitelným produktem, protože je vyráběna způsobem šetřícím zdroje a bez emisí.

6 549 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Kokon

Kvůli životnímu prostředí: Cocoon závěsná lampa vyrobená z biomateriálu Kokonové závěsné světlo vyrobené pomocí procesu 3D tisku zaujme svým jedinečným a složitým designem. Ve skutečnosti to poněkud připomíná motýl vylíhající ze svého kokonu – odtud název kukla. Tiskovým materiálem, ze kterého je celý deštník vyroben, je 100% přírodní a netoxický biomateriál vyrobený z ligninu (kukuřičný škrob). To znamená, že svítidlo je také o krok napřed, pokud jde o udržitelnost. Inovativní tiskový proces navíc dosahuje nulové produkce odpadu, což potvrzuje filozofii Tagwerk jako celku. Protože jsou vyráběny interně (Made in Germany), jsou designové objekty vyráběny také bez dlouhých cest, zvláště nízkoemisním způsobem. S externím stmívačem na zeď a stmívatelnou lampou E27 lze světlo závěsné lampy regulovat podle potřeby, aby byla vytvořena ještě útulnější světelná atmosféra.

5 649 Kč

Tagwerk Stolní lampa Flechtwerk

Z 3D tiskárny: stolní lampa Flechtwerk v měděné barvě Stínidlo stolní lampy Flechtwerk je stínidlo a rám v jednom, protože lampa je navržena jako ležatá kulová lampa. Pravidelný vzor vývodů ve stínidle propouští světlo do místnosti takovým způsobem, že na stěnách a stropě vytváří zajímavé vzory. Kromě designu a světelného efektu stojí za zmínku především jedna skutečnost: stínidlo bylo vyrobeno 3D tiskem a skládá se ze starých PET lahví. Tento typ výroby je udržitelný jednak proto, že nevypouští emise a odpady, a jednak proto, že využívá recyklovaný materiál. Po skončení životnosti lze tento materiál vrátit do průmyslového cyklu a recyklovat. Je stejně odolný a trvanlivý jako podobné běžné materiály používané k výrobě dekorativních předmětů. Tagwerk je německá společnost, která vyrábí v Německu a tímto speciálním výrobním procesem a využitím zelené elektřiny chce přispět k udržitelnějšímu způsobu výroby zboží každodenní spotřeby, který šetří zdroje.

5 649 Kč

Tagwerk Stojací lampa Black & White z biomateriálu

Štíhlá stojací lampa Černá a bílá v kontrastním barevném provedení Stojací lampa Black & White s výmluvným názvem, který odráží její zvláštní barevné provedení, je vybavena velmi štíhlým stínidlem/tělem, které stojí na kulatém dřevěném podstavci v černé barvě. Tělo je něčím zvláštní: bylo totiž vyrobeno z recyklovaného materiálu, který byl zpracován na 3D tiskárně, aby vznikla tato stylová stojací lampa. Společnost Tagwerk vyrábí svítidla sériově pomocí procesu 3D tisku, čímž šetří odpad a emise. Jako materiál se používají odpadní produkty, např. ze zpracování dřeva, nebo staré PET lahve. Black & White se skládá z dřevěného a papírového odpadu, který byl zpracován na lignin spolu s kukuřičným škrobem. Stínidlo má pravidelný výstupní vzor, který vyzařuje světlo do místnosti se vzorem světelného stínu. Vyrobeno v Německu

10 299 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Diamant Bowl Bioplast

Vyrobeno ze starých PET lahví: 3D tištěné závěsné svítidlo Diamant Bowl Pokud jde o udržitelnost, závěsné svítidlo Diamant Bowl stojí v čele: jeho stínidlo bylo vyrobeno ze starých PET lahví. Křišťálově čistý materiál PETG neobsahuje toxické látky a po skončení životnosti jej lze vrátit do průmyslového cyklu a recyklovat jako stínidlo. Kromě toho je PETG stejně odolný jako jiné materiály pro dekorativní předměty tohoto druhu. Bioplast lze otírat vlhkým hadříkem, je lehký a stabilní a odolný vůči UV záření a teplu do 80 stupňů. Německá společnost Tagwerk se věnuje dosud málo známé sériové výrobě spotřebního zboží pomocí 3D tiskárny. Tagwerk navrhuje a vyrábí své produkty v Německu, přičemž používá pouze recyklované a ekologické materiály a elektřinu z obnovitelných zdrojů.

6 799 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Koral Bowl z PET láhví

Vyrobeno z recyklovaného materiálu: 3D tištěné závěsné světlo Koral Bowl Pro výrobu stínidla závěsné lampy Koral Bowl byly použity staré PET lahve, kterým byl vdechnut nový život. Materiál PETG, z něhož se PET lahve recyklují, vizuálně působí dojmem čirého skla. Ve 3D tiskárně se PETG během jednoho dne promění v atraktivní stínidlo – a to bez jakéhokoli odpadu, emisí nebo hluku. Materiál neobsahuje toxické látky ani ropu a lze jej recyklovat a vrátit do průmyslového cyklu. Je odolná a otíratelná jako běžné tkaniny tohoto druhu a je také odolná vůči teplu až do 80 stupňů. Německá společnost Tagwerk se věnuje dosud málo známé sériové výrobě spotřebního zboží pomocí 3D tiskárny. Tagwerk navrhuje a vyrábí své produkty v Německu, přičemž používá pouze recyklované a ekologické materiály a elektřinu z obnovitelných zdrojů.

6 799 Kč

Tagwerk Stolní lampa Koral z biomateriálu

Stolní lampa Koral s 3D tiskárnou – vyrobená z recyklovaných PET lahví Stolní lampa Koral od společnosti Tagwerk může kromě atraktivního vzhledu a světelného efektu bodovat ještě dvěma dalšími důležitými aspekty: Za prvé se vyrábí v Německu a za druhé je vyroben z materiálu, pro který se používaly staré PET lahve. Tento materiál lze po skončení životnosti recyklovat a vrátit do průmyslového cyklu. Kromě toho je takzvaný materiál PETG stejně odolný jako běžný materiál používaný k výrobě dekorativních předmětů a je také žáruvzdorný až do 80 stupňů. Výroba těchto speciálních lamp probíhá na 3D tiskárně. Podle názvu společnosti trvá výroba takové lampy jeden den a dokončí „denní práci“. Při výrobě nevzniká žádný odpad ani hluk. Potřebná elektřina se vyrábí z obnovitelných zdrojů energie.

6 549 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Flechtwerk

Závěsná lampa z proutí se stínidlem z biomateriálů – vyrobeno v Německu Struktura kulového stínidla připomíná šachovnici a světlé a tmavé plochy se střídají, přičemž světlé plochy jsou vlastně otvory, které umožňují pohled do vnitřku stínidla a propouštějí světlo ven. Při zapnutí svítidla se tak na stěně a stropě vytvoří pěkný světelný stín. Stínidlo této závěsné lampy je vyrobeno v Německu pomocí 3D tisku. Zvláštností tohoto procesu je, že při něm nevzniká žádný odpad ani emise. Výrobek je navíc udržitelný, protože se používá biomateriál, který neobsahuje toxiny ani ropu a skládá se z dřevěného a papírového odpadu a kukuřičného škrobu. Designový výrobek vyrobený v Německu s individuálním charakterem a velkým charismatem!

5 649 Kč

Tagwerk Stolní lampa Fraktal z biomateriálu

Fraktální stolní lampa z 3D tiskárny – vyrobená z recyklovaného dřevěného odpadu Stolní lampa Fraktal od společnosti Tagwerk přesvědčí hned několika aspekty: Těleso lampy, které je zároveň stínidlem, je vyrobeno se speciálním difuzním vzorem, takže po zapnutí lampy se v místnosti vytvoří pěkný světelný vzor. Druhým aspektem je téma udržitelnosti. Fractal je lampa, která byla vytvořena na 3D tiskárně a je vyrobena podle 100% udržitelného výrobního konceptu. Německá společnost Tagwerk poprvé využívá proces 3D tisku pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Největší výhodou je, že při výrobě nevzniká žádný odpad ani emise a výroba nezpůsobuje žádný hluk. Použitým materiálem je směs odpadních produktů ze zpracování dřeva a výroby papíru a kukuřičného škrobu. Výsledný lignin je lehký, pevný, otíratelný, odolný vůči teplu do 80 stupňů a UV záření. Vyrobeno v Německu

6 549 Kč

Tagwerk Stolní lampa Fraktal z biomateriálu

Fraktální stolní lampa z 3D tiskárny – vyrobená z recyklovaného dřevěného odpadu Stolní lampa Fraktal od společnosti Tagwerk přesvědčí hned několika aspekty: Těleso lampy, které je zároveň stínidlem, je vyrobeno se speciálním difuzním vzorem, takže po zapnutí lampy se v místnosti vytvoří pěkný světelný vzor. Druhým aspektem je téma udržitelnosti. Fractal je lampa, která byla vytvořena na 3D tiskárně a je vyrobena podle 100% udržitelného výrobního konceptu. Německá společnost Tagwerk poprvé využívá proces 3D tisku pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Největší výhodou je, že při výrobě nevzniká žádný odpad ani emise a výroba nezpůsobuje žádný hluk. Použitým materiálem je směs odpadních produktů ze zpracování dřeva a výroby papíru a kukuřičného škrobu. Výsledný lignin je lehký, pevný, otíratelný, odolný vůči teplu do 80 stupňů a UV záření. Vyrobeno v Německu

3 699 Kč

Tagwerk Stojací lampa Diamant Olive z biomateriálu

Stojací lampa Diamond Olive se stínidlem z 3D tiskárny Německá společnost Tagwerk vyrábí stínidla a kompletní svítidla pomocí 3D tisku z recyklovaných materiálů. Design i výroba jsou „Made in Germany“ a ukazují cestu k budoucnosti spotřebního zboží: nulový odpad, recyklované materiály a výroba bez emisí a s využitím zelené elektřiny. V případě stojací lampy Diamant Olive je stínidlo vyrobeno z biomateriálu získaného z odpadu z dřevozpracujícího průmyslu smíchaného s kukuřičným škrobem. Takzvaný lignin je lehký, stabilní, otíratelný a odolný vůči UV záření. Vzor stínidla připomíná svým tvarem otvorů diamanty. Světlo dopadající otvory vytváří na stěně pěkný vzor. Stojan má minimalistický design s kulatou základovou deskou a úzkou tyčí. Vypínač je umístěn na zásuvce.

6 549 Kč

Tagwerk Stojací lampa Diamant z biomateriálu

Udržitelná stojací lampa Diamond z 3D tiskárny Úzká stojací lampa Diamant od společnosti Tagwerk se vyznačuje výpustkovým vzorem rozloženým po celém stínítku. Německá společnost klade velký důraz na udržitelnost, a proto vyrábí své lampy pomocí 3D tiskárny a z materiálů, které se skládají z recyklovaných materiálů, např. dřevěného nebo papírového odpadu, nebo dokonce PET lahví. V případě stojací lampy Diamant byl použit biomateriál lignin, který byl vyroben z dřevěného odpadu a kukuřičného škrobu a neobsahuje toxické látky ani ropu. Udržitelná výroba svítidel neprodukuje žádný odpad, nevznikají žádné emise a výrobce k výrobě používá ekologickou elektřinu. Tagwerk je společnost, která poprvé využívá 3D tisk k hromadné výrobě zboží každodenní spotřeby. Biomateriál lignin použitý na výrobu stolní lampy Diamant je stejně odolný a použitelný jako běžné materiály. Vyrobeno v Německu

10 299 Kč

Tagwerk Stolní lampa Diamant z biomateriálu

Béžová diamantová stolní lampa z 3D tiskárny – s pěkným výstupním vzorem Štíhlé tělo stolní lampy Diamant je stínidlo a stojan v jednom a je vyrobeno ze speciálního recyklovaného materiálu, který se skládá z odpadu ze zpracování dřeva a výroby papíru a kukuřičného škrobu. Stolní lampa je pak „vytištěna“ na 3D tiskárně. Tento udržitelný výrobní proces neprodukuje žádný odpad, nevznikají žádné emise a výrobce Tagwerk používá k výrobě ekologickou elektřinu. Tagwerk je společnost, která poprvé využívá 3D tisk pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Biomateriál z ligninu použitý na výrobu stolní lampy Diamant neobsahuje ropu ani toxické látky a je stejně odolný a použitelný jako běžné materiály. Vyrobeno v Německu

6 549 Kč

Tagwerk Stolní lampa Diamant z biomateriálu

Béžová diamantová stolní lampa z 3D tiskárny – s pěkným výstupním vzorem Štíhlé tělo stolní lampy Diamant je stínidlo a stojan v jednom a je vyrobeno ze speciálního recyklovaného materiálu, který se skládá z odpadu ze zpracování dřeva a výroby papíru a kukuřičného škrobu. Stolní lampa je pak „vytištěna“ na 3D tiskárně. Tento udržitelný výrobní proces neprodukuje žádný odpad, nevznikají žádné emise a výrobce Tagwerk používá k výrobě ekologickou elektřinu. Tagwerk je společnost, která poprvé využívá 3D tisk pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Biomateriál z ligninu použitý na výrobu stolní lampy Diamant neobsahuje ropu ani toxické látky a je stejně odolný a použitelný jako běžné materiály. Vyrobeno v Německu

3 699 Kč

Tagwerk Stojací lampa Fraktal Olive z biomateriálu

3D tištěná stojací lampa Fractal Olive s bioplastovým stínidlem Tagwerk je německá společnost, která vyrábí lampy pomocí 3D tiskárny. Při výrobě se používají recyklované materiály. Biomateriál stínidla stojací lampy tvoří tekuté dřevo vyrobené ze dřeva a papírového odpadu smíchaného s kukuřičným škrobem. Při výrobě stínidla nevzniká žádný odpad a použitý materiál je opět zcela recyklovatelný. Zároveň je stejně robustní jako běžné materiály, lze jej otírat a je odolný vůči UV záření a teplu až do 80 stupňů. Průsvitný vzor stínidla je nejen pěkný na pohled, ale také vytváří zajímavou světelnou atmosféru, když je svítidlo zapnuté. Stojan má minimalistický design s kulatou základovou deskou a úzkou tyčí. Vypínač se nachází na zásuvce E27. Vyrobeno v Německu

6 549 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Fraktal Olive z biomateriálu

Závěsná lampa Fractal Olive z recyklovaného materiálu Stínidlo závěsného svítidla Fractal Olive má nejen pěkný výstupní vzor, který při rozsvícení vytváří v místnosti dekorativní hry světla a stínu, ale má také zvláštní aspekty týkající se jeho udržitelnosti. Byl vyroben na 3D tiskárně z materiálu, který se skládá z odpadu ze zpracování dřeva smíchaného s kukuřičným škrobem. Při výrobě lampy nevzniká žádný odpad, žádné emise a používá se ekologická elektřina. Biomateriál neobsahuje toxické látky a ropu. Je však stejně odolný a pevný jako jiné běžné materiály. Stínidlo lze otírat, je odolné vůči teplu do 80 stupňů a UV záření. Vyrobeno v Německu

5 649 Kč

Tagwerk Stojací lampa Koral Olive z biomateriálu

Stojací lampa Koral Olive se stínidlem z dřevěného odpadu a bioplastu Německá společnost Tagwerk používá 3D tisk k výrobě lamp a stínidel z recyklovaných materiálů. Design i výroba jsou „Made in Germany“ a ukazují cestu k budoucnosti spotřebního zboží: nulový odpad, recyklované materiály a výroba bez emisí a s využitím zelené elektřiny. Biomateriál použitý na stínidlo stojací lampy je mimo jiné vyroben z odpadu z dřevozpracujícího průmyslu. Takzvané tekuté dřevo je lehké, stabilní, otíratelné a odolné vůči UV záření. Průsvitný vzor stínidla je nejen pěkný na pohled, ale také vytváří zajímavou světelnou atmosféru, když je lampa zapnutá. Stojan má minimalistický design s kulatou základovou deskou a úzkou tyčí. Vypínač se nachází na zásuvce E27.

6 549 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Koral Olive z biomateriálu

Recyklované závěsné světlo Koral Olive z 3D tiskárny Stínidlo závěsného svítidla Koral Olive je výrobek vyrobený na 3D tiskárně. Společnost Tagwerk razí novou cestu sériové výroby spotřebního zboží na 3D tiskárně, čímž otevírá cestu k udržitelné výrobě předmětů denní potřeby. K výrobě světel se používá ekologická elektřina a výrobní proces neprodukuje žádný odpad ani hluk. Během jednoho dne je „Tagwerk“ – odtud název firmy – hotový a dílo, tedy lampa nebo stínidlo, je hotové. Ligninový biomateriál použitý pro závěsnou lampu Koral Olive neobsahuje ropu ani toxické látky a získává se z odpadu, např. ze zpracování dřeva nebo výroby papíru. Vyrobeno v Německu

5 649 Kč

Tagwerk Stojací lampa Koral z biomateriálu

Stojací lampa Koral ze 100% organického materiálu – vyrobeno v Německu Stojací lampa Koral od společnosti Tagwerk je příkladem toho, jak může fungovat udržitelná výroba spotřebního zboží: Koral je vyroben z biomateriálu (odpad ze zpracování dřeva, výroby papíru a kukuřičného škrobu) na 3D tiskárně. Při výrobě nevzniká žádný odpad, žádný hluk a používá se výhradně ekologická elektřina. A také z hlediska designu nesmí být stojací lampa Koral v žádném případě horší než jiné stojací lampy, které byly vyrobeny konvenčním způsobem. Stínidlo vytváří po zapnutí světla útulnou atmosféru. I ve vypnutém stavu je svítidlo estetickým dekorativním předmětem v obývacím pokoji. Německá společnost Tagwerk poprvé použila 3D tisk pro hromadnou výrobu zboží každodenní spotřeby. Potřebné suroviny, které se skládají mimo jiné z dřevního odpadu, dodávají společnosti sídlící rovněž v Německu. Společnost Tagwerk z něj vyrábí biomateriál lignin, který neobsahuje ropu ani toxické látky a navíc je stejně odolný jako jiné materiály, a to stíratelný, odolný proti dešti, UV záření a teplu až do 80 °C.

10 299 Kč

Tagwerk Stolní lampa Koral z biomateriálu

Stolní lampa Koral z 3D tiskárny – vyrobená z recyklovaných materiálů Stolní lampa Koral od společnosti Tagwerk přesvědčí hned na několika úrovních: Tělo, které je zároveň stínidlem, má speciální vzor s vynechanými místy, takže po rozsvícení světla vzniká pěkná hra světla a stínu. Kromě osvětlení je tento výrobek také velmi udržitelný. Koral je svítidlo, které bylo vytvořeno na 3D tiskárně a je vyrobeno podle 100% udržitelného výrobního konceptu. Tagwerk je společnost, která poprvé využívá 3D tisk pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Při výrobě nevzniká žádný odpad ani emise a navíc výroba nezpůsobuje žádný hluk. Biomateriál lignin použitý pro stolní lampu Koral neobsahuje ropu ani toxické látky a získává se z odpadu, např. při zpracování dřeva nebo výrobě papíru. Vyrobeno v Německu

6 549 Kč

Tagwerk Stojací lampa Flechtwerk

Proutěná stojací lampa s kulovým recyklovaným stínidlem z 3D tiskárny Zvláštností stojací lampy Flechtwerk je, že její stínidlo se vyrábí v Německu pomocí 3D tisku a je vyrobeno ze speciálního biomateriálu složeného z odpadu z dřevozpracujícího průmyslu a kukuřičného škrobu. Ligninový materiál neobsahuje toxiny ani ropu. Výroba je obzvláště udržitelná, protože neprodukuje žádný odpad a využívá ekologickou elektřinu. Výstupní vzor stínidla připomíná šachovnici, přičemž světlá a tmavá pole jsou zde tvořena světlem a stínem. Tento vzor se při zapnutí svítidla promítá i na stěnu a vytváří estetickou světelnou atmosféru. – Vypínač je umístěn v čele svítidla na zásuvce.

6 549 Kč

Tagwerk Stolní lampa Koral z biomateriálu

Stolní lampa Koral s 3D tiskárnou – vyrobená z recyklovaných PET lahví Stolní lampa Koral od společnosti Tagwerk může kromě atraktivního vzhledu a světelného efektu bodovat ještě dvěma dalšími důležitými aspekty: Za prvé se vyrábí v Německu a za druhé je vyroben z materiálu, pro který se používaly staré PET lahve. Tento materiál lze po skončení životnosti recyklovat a vrátit do průmyslového cyklu. Kromě toho je takzvaný materiál PETG stejně odolný jako běžný materiál používaný k výrobě dekorativních předmětů a je také žáruvzdorný až do 80 stupňů. Výroba těchto speciálních lamp probíhá na 3D tiskárně. Podle názvu společnosti trvá výroba takové lampy jeden den a dokončí „denní práci“. Při výrobě nevzniká žádný odpad ani hluk. Potřebná elektřina se vyrábí z obnovitelných zdrojů energie.

3 699 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Fraktal Bowl z PET láhví sklo čirá

Nový život pro staré PET lahve: Závěsná lampa Fractal Bowl z recyklovaného materiálu Průhledné stínidlo závěsného svítidla Fraktal Bowl s pěkným vzorem difuzoru nejenže vytváří při rozsvícení krásný světelný vzor, ale je také příkladem toho, jak může fungovat udržitelná výroba předmětů denní potřeby. Německá společnost Tagwerk vyrábí lampy pomocí 3D tisku a materiálů vyrobených například z průmyslového odpadu nebo starých PET lahví. Odstín misky Fractal Bowl je vyroben z PETG, materiálu z těchto lahví. Výsledný produkt je trvanlivý a odolný jako jiné známé materiály: lze jej otřít, je odolný vůči teplu do 80 stupňů a UV záření. Materiály, které Tagwerk používá, neobsahují toxické látky a jsou zpracovávány v 3D tiskárně bez vzniku odpadu. Výrobci Tagwerku vyrábějí spotřební zboží tímto způsobem bez emisí a s využitím ekologické elektřiny, a to 100% udržitelným způsobem. Vyrobeno v Německu

6 799 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Diamant Olive z biomateriálu

Recyklace závěsného světla Diamond Olive s výstupním vzorem ve tvaru diamantu Stínidlo závěsného svítidla Diamant Olive se vyrábí na 3D tiskárně bez emisí a odpadu, a je tedy velmi udržitelné. Elektřina používaná k výrobě pochází z obnovitelných zdrojů energie. Společnost Tagwerk se věnuje udržitelné výrobě spotřebního zboží pomocí 3D tisku. Stínidlo závěsné lampy Koral Olive je produkt vyrobený na 3D tiskárně. Společnost Tagwerk razí novou cestu sériové výroby spotřebního zboží na 3D tiskárně, čímž otevírá cestu k udržitelné výrobě předmětů denní potřeby. K výrobě světel se používá ekologická elektřina a výrobní proces neprodukuje žádný odpad ani hluk. Během jednoho dne je „Tagwerk“ – odtud název firmy – hotový a dílo, tedy lampa nebo stínidlo, je hotové. Ligninový biomateriál použitý pro závěsnou lampu Koral Olive neobsahuje ropu ani toxické látky a získává se z odpadu, např. ze zpracování dřeva nebo výroby papíru. Vyrobeno v Německu

5 649 Kč

Tagwerk Stojací lampa Koral z biomateriálu sklo čirá 115cm

Koral – Stojací lampa z 3D tiskárny Německá společnost Tagwerk se věnuje sériové výrobě spotřebního zboží pomocí 3D tiskárny při výrobě svých svítidel přímo na místě v německém výrobním závodě. 3D tisk se obvykle používá k výrobě vzorků apod. Výroba předmětu bez odpadu z výroby, bez hluku a z recyklovatelných nebo recyklovaných materiálů je zkrátka perspektivní, pokud jde o klimaticky neutrální výrobu. Stojací lampa Koral je vyrobena z PETG, materiálu, na který se používaly staré PET lahve. Tento materiál lze po skončení životnosti recyklovat a vrátit do průmyslového cyklu. Z hlediska trvanlivosti a tepelné odolnosti se PETG vyrovná běžným materiálům. Je stejně robustní a odolný vůči vysokým teplotám až do 80 stupňů.

10 299 Kč

Tagwerk Stolní lampa Koral z biomateriálu

Stolní lampa Koral z 3D tiskárny – vyrobená z recyklovaných materiálů Stolní lampa Koral od společnosti Tagwerk přesvědčí hned na několika úrovních: Tělo, které je zároveň stínidlem, má zvláštní vzor s vynechanými místy, takže při rozsvícení světla vzniká pěkná hra světla a stínu. Kromě osvětlení je tento výrobek také velmi udržitelný. Koral je svítidlo, které bylo vytvořeno na 3D tiskárně a je vyrobeno podle 100% udržitelného výrobního konceptu. Tagwerk je společnost, která poprvé využívá 3D tisk pro sériovou výrobu zboží každodenní spotřeby. Při výrobě nevzniká žádný odpad ani emise a navíc výroba nezpůsobuje žádný hluk. Biomateriál lignin použitý pro stolní lampu Koral neobsahuje ropu ani toxické látky a získává se z odpadu, např. při zpracování dřeva nebo výrobě papíru. Vyrobeno v Německu

3 699 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Kokon

Kvůli životnímu prostředí: Cocoon závěsná lampa vyrobená z biomateriálu Kokonové závěsné světlo vyrobené pomocí procesu 3D tisku zaujme svým jedinečným a složitým designem. Ve skutečnosti to poněkud připomíná motýl vylíhající ze svého kokonu – odtud název kukla. Tiskovým materiálem, ze kterého je celý deštník vyroben, je 100% přírodní a netoxický biomateriál vyrobený z ligninu (kukuřičný škrob). To znamená, že svítidlo je také o krok napřed, pokud jde o udržitelnost. Inovativní tiskový proces navíc dosahuje nulové produkce odpadu, což potvrzuje filozofii Tagwerk jako celku. Protože jsou vyráběny interně (Made in Germany), jsou designové objekty vyráběny také bez dlouhých cest, zvláště nízkoemisním způsobem. S externím stmívačem na zeď a stmívatelnou lampou E27 lze světlo závěsné lampy regulovat podle potřeby, aby byla vytvořena ještě útulnější světelná atmosféra.

5 649 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Twister

Udržitelně vyráběná závěsná lampa Twister z 3D tiskárny S touto lampou vytvořil designér Tagwerk exkluzivní a jedinečný světelný objekt, za kterým se skrývá nejen výjimečný vzhled, ale také speciální výrobní proces. Stínidlo, které skutečně připomíná hurikán a je také jmenovkou závěsné lampy Twister, je vyrobeno ze 100% ligninu. To je zase 100% biologické a bez toxických látek nebo ropy. Díky složitému jazyku designu a průsvitným vlastnostem materiálu vytváří svítidlo nejen jedinečný dekorativní efekt v obývacím pokoji, ale také vytváří obzvláště příjemné světelné podmínky. Díky speciální výrobě ve 3D tiskárně je 100% zabráněno plýtvání materiálem, takže je zaručena produkce nulového odpadu.

5 649 Kč

Tagwerk Závěsné světlo Amöbe

Hedvábně bílá závěsná lampa Amoeba – vyrobená pomocí procesu 3D tisku Tato závěsná lampa je nejen skutečným designérským kouskem, ale také velmi zvláštním světelným objektem. Protože nový typ procesu 3D tisku vytváří dosud nevídaný designový jazyk. Jemný a lehký, tvar stínu připomíná jemné hedvábí, ale je vyroben z biomateriálu z 3D tiskárny. Povaha tohoto materiálu umožňuje obzvláště jemné a zároveň rovnoměrné osvětlení okolí, což vytváří příjemný světelný výsledek. Renomovaný výrobce osvětlení Tagwerk vyrábí svá světla s hlavní myšlenkou udržitelné výroby s nízkými emisemi. Pro výrobu v procesu 3D tisku používá 100% biomateriál, který neobsahuje toxické látky ani ropu. Speciální výrobní proces znamená, že zde není žádný odpad, takže je možná produkce nulového odpadu, prakticky bez jakéhokoli odpadu.

5 649 Kč

Tagwerk Stolní lampa Amöbe z biomateriálu

Noble stolní lampa Amoeba – vyrobeno ve 3D tiskárně Krásný a jedinečný design – stolní lampa Amoeba se v každém ohledu osvědčuje jako úspěšný světelný objekt. V souladu s heslem: udržitelné, inovativní a zároveň šetřící zdroje, stínidlo bylo vytvořeno pomocí procesu 3D tisku a je vyrobeno ze 100% biomateriálu. Tak vznikl nebývalý design, který připomíná jemné hedvábí. V kombinaci s ocelovou paticí lampy dává každé místnosti jedinečný vkus. Díky inovativnímu procesu 3D tisku umožňuje designérská Tagwerk jedinečné návrhy osvětlení, které jsou nejen vizuálně působivé, ale také zaručují udržitelnou výrobu s nízkými emisemi. Materiál použitý pro 3D tisk je vyroben z tekutého dřeva nebo kukuřičného škrobu, který je 100% bez ropy a toxických látek. Vyrobeno v Německu.

3 699 Kč

Tagwerk Stolní lampa Flechtwerk koule s nohou

Designový objekt z 3D tiskárny – stolní lampa proutěná koule Kulovitá stolní lampa Flechtwerk Kugel s jedinečným výpletem z přírodního biomateriálu se v obývacím pokoji prezentuje jako vizuální vrchol. Stínidlo je vyrobeno ze 100% netoxického ligninu (bioplast) a kukuřičného škrobu bez obsahu ropy, a je tedy vyrobeno udržitelným a přirozeným způsobem. Díky inovativnímu procesu 3D tisku nevzniká žádný odpad, takže nevzniká žádný zbytečný odpad, téměř „bezodpadová výroba“. Samozřejmě je třeba zmínit také světelný efekt, který je díky speciální výrobě a šachovnicové struktuře mimořádně teplý a harmonický. Světlo je jemně tlumeno jednotlivými plástvemi a vyzařuje rovnoměrně do všech směrů, čímž vytváří příjemný pocit prostoru.

3 449 Kč

Tagwerk Stolní lampa Flechtwerk koule s nohou

Designový objekt z 3D tiskárny – stolní lampa proutěná koule Kulovitá stolní lampa Flechtwerk Kugel s jedinečným výpletem z přírodního biomateriálu se v obývacím pokoji prezentuje jako vizuální vrchol. Stínidlo je vyrobeno ze 100% netoxického ligninu (bioplast) a kukuřičného škrobu bez obsahu ropy, a je tedy vyrobeno udržitelným a přirozeným způsobem. Díky inovativnímu procesu 3D tisku nevzniká žádný odpad, takže nevzniká žádný zbytečný odpad – takříkajíc „bezodpadová výroba“. Samozřejmě je třeba zmínit také světelný efekt, který je díky speciální výrobě a šachovnicové struktuře mimořádně teplý a harmonický. Světlo je jemně tlumeno jednotlivými plástvemi a vyzařuje rovnoměrně do všech směrů, čímž vytváří příjemný pocit prostoru.

3 449 Kč

Tagwerk Stolní lampa Flechtwerk koule s nohou

Designový objekt z 3D tiskárny – stolní lampa proutěná koule Kulovitá stolní lampa Flechtwerk Kugel s jedinečným výpletem z přírodního biomateriálu se v obývacím pokoji prezentuje jako vizuální vrchol. Stínidlo je vyrobeno ze 100% netoxického ligninu (bioplast) a kukuřičného škrobu bez obsahu ropy, a je tedy vyrobeno udržitelným a přirozeným způsobem. Díky inovativnímu procesu 3D tisku nevzniká žádný odpad, takže nevzniká žádný zbytečný odpad – takříkajíc „bezodpadová výroba“. Samozřejmě je třeba zmínit také světelný efekt, který je díky speciální výrobě a šachovnicové struktuře mimořádně teplý a harmonický. Světlo je jemně tlumeno jednotlivými plástvemi a vyzařuje rovnoměrně do všech směrů, čímž vytváří příjemný pocit prostoru.

3 449 Kč

Tagwerk Stolní lampa Flechtwerk koule s nohou

Designový objekt z 3D tiskárny – stolní lampa proutěná koule Kulovitá stolní lampa Flechtwerk Kugel s jedinečným výpletem z přírodního biomateriálu se v obývacím pokoji prezentuje jako vizuální vrchol. Stínidlo je vyrobeno ze 100% netoxického ligninu (bioplast) a kukuřičného škrobu bez obsahu ropy, a je tedy vyrobeno udržitelným a přirozeným způsobem. Díky inovativnímu procesu 3D tisku nevzniká žádný odpad, takže nevzniká žádný zbytečný odpad – takříkajíc „bezodpadová výroba“. Samozřejmě je třeba zmínit také světelný efekt, který je díky speciální výrobě a šachovnicové struktuře mimořádně teplý a harmonický. Světlo je jemně tlumeno jednotlivými plástvemi a vyzařuje rovnoměrně do všech směrů, čímž vytváří příjemný pocit prostoru.

3 449 Kč

Tagwerk Závěsné světlo

Sférické závěsné svítidlo proutěné z 3D tiskárny Inovace a design: Závěsné světlo Flechtwerk v měděné barvě je světlo navržené a vyrobené v Německu. Výrobní proces není klasický, ale výhledový. U moderních 3D tiskáren se stínidlo závěsného světla vyrábí z recyklovatelné suroviny bez obsahu ropy a toxických složek. Moderní deštník také znamená „Zero Waste“, protože 3D tisk umožňuje výrobu bez odpadu a je tedy velmi udržitelný a ekologický bez zbytečného odpadu. Výroba šetřící zdroje v Německu je provozována na zelenou elektřinu. Inovativní design od společnosti Tagwerk připomíná síťovaný nebo šachovnicový vzor a při zapnutí světla vytváří působivou hru světla a stínu.

5 649 Kč