Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Ingo Maurer
Nejnovější

Ingo Maurer Blow me Up LED stojací lampa 180cm

Stmívatelná LED stojací lampa Blow Me Up – designový kousek pro flexibilní osvětlení S originální stojata lampa Blow Me Up, Theo Möller, Ingo Maurer & Team přišli s bytovým doplňkem se skutečným faktorem wow. Blow Me Up je dodáván jako srolovaná plastová trubka, kterou lze nafouknout během několika minut. Vložený LED pásek lze ovládat a stmívat pomocí senzorového spínače na boku. Díky zásuvnému napájecímu zdroji, který je součástí dodávky, lze lampu snadno použít tam, kde je to potřeba. Jednoduše se opřete o preferovanou zeď nebo ji položte na polici, zapojte do zásuvky a užijte si světlo bez oslnění.

6 791 Kč

Ingo Maurer stropní světlo Lil Luxury 2

Stropní svítidlo Lil Luxury 2 s papírovou plachtouSvítidlo Lil Luxury 2 je takříkajíc světelnou luxusní verzí sluneční plachty. Jeho lakované papírové plachty jako by se v místnosti beztížně vznášely. Stropní svítidlo Lil Luxury je připevněno pomocí lan z polyesterové síťoviny a ideálně se hodí do místností s nízkými stropy. Světelné zdroje jsou optimálně zakryty plachtami a poskytují tak neoslňující nepřímé světlo, které příjemně a široce proudí ze stropu do místnosti. společnost Ingo Maurer navrhla toto stropní svítidlo věrné stylu samotného Ingo Maurera v roce 2020. Společnost navrhuje jedinečná svítidla na nejvyšší technické úrovni a klade velký důraz na kvalitní materiály, které se odrážejí v lakovaných papírových plachtách tohoto svítidla.

42 704 Kč

Ingo Maurer My New Flame stolní LED lampa

S USB kabelem a stmívačem – plápolající designová stolní LED lampa My New Flame První svíčka se objevila před více než 5 000 lety a ještě pořád lidi velmi fascinuje. Pro návrháře Ingo Maurera byla tato fascinace tak silná, že svíčce věnoval jeden ze svých slavných designů svítidel. Stolní LED lampa My New Flame kombinuje nezaměnitelné mihotání plamínku tohoto asi nejstaršího zdroje světla s moderními technologiemi. Na masivní kovové základně je usazeno srdce této designové lampy: základní deska, která se obvykle nachází pouze uvnitř elektronických zařízení a jejíž optické konstrukční vlastnosti zůstávají zpravidla očím utajeny. V horní části lampy se nachází na každé straně základní desky 128 malých LED diod, které věrně imitují plápolání opravdového plamínku svíčky. Každá LED dioda má jas 6 lumenů, je však důležité zmínit, že všechny LED diody nikdy nezáří současně. Mihotání plamínku skutečné svíčky bylo nahráno na video a posloužilo jako předloha při výrobě a programování této jedinečné lampy. Uprostřed základní desky je ukryt malý knoflíkový vypínač, který navíc umožňuje ztlumit intenzitu světla a navodit tak ještě útulnější atmosféru. Hlavní vypínač je umístěn v základech svítidla, přímo vedle přípojky pro USB kabel. Lampa My New Flame může být totiž instalována – pokud je vybavena čtyřmi bateriemi AA/Mignon NiMH – kdekoliv, a to zcela autonomně a nezávisle na elektrické síti. K dobíjení baterií (nejsou součástí dodávky) po použití lze použít dodaný USB kabel o délce 150 cm. Alternativně je lampa napájena pomocí USB kabelu. My New Flame – designová svíčka budoucnosti, která vnáší do prostoru skutečně moderní romantiku.

13 224 Kč

Ingo Maurer Birdie’s Nest LED stropní svítidlo

LED stropní svítidlo Birdie’s Nest s ručně vyrobenými křídly z husího peří Každý, kdo zná Lucellina Inga Maurera, okamžitě uvidí, že Birdie’s Nest je potenciací tohoto klasického svítidla. Ochrannou známku Lucellino najdete také ve Birdie’s Nest – žárovce s křídly v pravém slova smyslu, zde v nové LED verzi. Deset LED lamp je zdobeno skutečným husím peřím. Jako malí ptáci se zdá, že se chystají opustit své hnízdo a třepetat se po místnosti. Tento dojem vytvářejí průhledné kabely a pružné kovové dráty, kterými zůstávají lampy připojeny ke stropní stříšce navzdory jejich touze po svobodě. Díky flexibilitě drátů lze neobvyklým lehkým ptákům dát vždy jiný směr letu. Návrhář Ingo Maurer je známý svými neobvyklými, kreativními vzory lamp, které znovu a znovu inspirují speciálními triky. Stropní svítidlo Birdie’s Nest je ideální pro fanoušky nápaditého nábytku a samozřejmě pro fanoušky mimořádného světelného umění. Svítidlo je vybaveno integrovaným transformátorem, který umožňuje stmívání pomocí univerzálního stmívače pro LED.

51 339 Kč

Ingo Maurer Lucellino NT nástěnné LED svítidlo

Lucellino NT okřídlené husím peřím – designové nástěnné svítidlo LED LED verze Lucellino NT je dalším vývojem tohoto designového nástěnného svítidla, které svým jedinečným vzhledem okřídlí každou stěnu. Název nástěnného svítidla Lucellino NT LED je skvělou slovní hříčkou z italských slov „luce“ – světlo a „ucellino“ – ptáček. Vznikla tak skladba „Lucellino“, což v přeneseném významu znamená zářící ptáček. Vzhledem k tomu, že lampa LED je opatřena husím peřím a ke kulatému nástěnnému držáku je připojena pouze tenkým mosazným drátkem, vypadá tato lampa skutečně, jako by se chystala odletět. Zdrojem světla je vysoce kvalitní LED lampa vyrobená speciálně pro Ingo Maurera. Lampa je dodávána včetně žárovky. Designová nástěnná LED lampa není vhodná do místností s vysokou vlhkostí.

8 297 Kč

Ingo Maurer Lucellino Doppio LED stropní 2 zdroje

Okřídlené světlo – LED stropní svítidlo s působivým designem V sérii Lucellino se designérovi Ingo Maurerovi podařilo vytvořit působivá svítidla s efektem křídel. Lucellino Doppio je vybaveno svítidly LED s husím peřím. Drží se na tenkých drátcích na kulaté stříšce a působí dojmem, že chtějí okamžitě odletět jako dva malí ptáčci. Název je skvělou slovní hříčkou z italských slov „luce“ – světlo a „ucellino“ – ptáček. Vynikající kompozice, protože svítidlo skutečně vypadá jako osvětlení ptáčci. Svítidla LED jsou speciálně vyrobena pro designéry. Svítidlo je dodáváno s odpovídajícími, vysoce kvalitními žárovkami. Svítidlo Lucellino Doppio LED lze namontovat jako nástěnné nebo stropní svítidlo a není vhodné do místností s vysokou vlhkostí.

13 742 Kč

Ingo Maurer La Festa Delle Farfalle závěsné 85 cm

Stmívatelná LED závěsná lampa La Festa delle Farfalle z papíru a porcelánu Tato jarní, vzrušující závěsná lampa vyzařuje pocit přirozenosti, radosti a veselosti. Nese vhodný název La Festa delle Farfalle, což se překládá jako něco jako motýlí festival. Pohádkovou závěsnou lampu zdobí 34 motýlů z bílého papíru. Zdá se, jako by se rojili kolem stromu, který je reprezentován kovovým rámem. Držáky motýlů tvoří filigránové pruty, které vypadají jako jemné větve. Základem lampy je bílý porcelánový talíř, na kterém jsou umístěny tři žárovky, které společně s poutavou zelenou papírovou vážkou zvýraznily. V desce jsou zabudovány teplé bílé LED, které vyzařují jejich světlo nahoru a všude kolem. Tímto způsobem se světelné paprsky dostanou k papírovým motýlům a jemně je zesvětlují zespodu, vytvářejí přitažlivé akcenty a zdůrazňují je. Díky své výšce a možnosti dlouhého zavěšení je LED závěsné světlo vhodné zejména do jednoduchých, velkých místností, k nimž je třeba přidat nápadný detail. Lze s ním harmonicky doplnit moderní styly vybavení. Designovou lampu lze použít v soukromých i veřejných prostorách. Ingo Maurer a jeho tým pomocí této umělecké lampy opět prokázali svou zálibu v mimořádném designu a cit pro estetiku a funkčnost. Volitelně lze bílé motýly nahradit černými a zelené vážky červenými, které jsou v sadě k dispozici jako příslušenství.

37 337 Kč

Ingo Maurer Lampampe stolní lampa japonský papír

Ručně vyrobená designová stolní lampa lampa z japonského papíru Se stolní lampou Lampampe zaujímá Ingo Maurer klasický tvar lampy a interpretuje jej moderním způsobem. Lampa tradičně nespočívá v látkovém odstínu a stabilní základně, ale je vyrobena výhradně z japonského papíru nataženého na kovový rám. Papír je záměrně mírně zvrásněný a vytváří tak zajímavé stínové prvky. Použitý materiál je velmi tenký a průsvitný a vytváří tak kolem lampy nepřímé rozptýlené světlo. Z důvodu citlivého papíru nesmí být lampa nikdy umístěna v místnostech s vysokou vlhkostí.

22 299 Kč

Ingo Maurer Willydilly

Willydilly – hravé závěsné světlo s variabilním stínidlem Z tohoto jedinečného světla je cítit určitá lehkost. Kartonové stínidlo závěsného světla Willydilly je spirálovitě stočeno kolem světelného zdroje a vyzařuje ležérní eleganci. Průsvitný karton je navržen tak, aby utlumil světlo vyzařované do prostoru a při rozsvícení světla vytváří útulnou atmosféru a zajímavé světelné efekty a stínohru nejen na povrchu kartonu, ale i na stropě a okolních stěnách. Kartonové stínidlo můžete vlastnoručně obtočit kolem spirály, která je připojena k objímce žárovky. Kužel stínidla světla Willydilly tak lze snadno rozvinout nebo srolovat do užší trubičky. Nejenže to vypadá hezky, ale je ovlivněn také výsledný světelný efekt. Čím těsněji je stínidlo stočeno, tím užší bude světelný kužel, který vrhá světlo Willydilly dolů. Pokud povolíte stínidlo o něco více, automaticky se rozšíří světelný kužel a světlo bude svítit více do stran. Papírové stínidlo je připevněno na horní straně bělavou průhlednou svorkou na kabelu. Kabel o délce 450 cm je veden skrz umělohmotný závěs ve tvaru kužele. Výšku světla Willydilly lze regulovat povolením nebo utažením smyčky.

5 704 Kč

Ingo Maurer Delight nástěnné světlo tvar kapesníku

Designové nástěnné svítidlo Delight svítí jako osvětlený ručník Nástěnné svítidlo Delight, které se skládá ze skleněné tkaniny odolné vůči teplu do 180° a – připevněné na stěně – vypadá jako osvětlený ručník, je neobvyklé svým vzhledem i použitým materiálem.Designéři Frans van Nieuwenborg & Matijn Wegman vyvinuli pro Ingo Maurera neobvyklé svítidlo s touto kompozicí skleněné tkaniny, která je připevněna na stěnu a osvětlena žárovkou E27. Díky tepelné odolnosti a pružnosti materiálu lze tvar látky přizpůsobit přání. Jedna tak může přispívat k matení hostů, zatímco druhá vytváří umělecký koncept osvětlení v prostoru předsíně. iluminant je k dispozici prostřednictvím příslušenství.

6 741 Kč

Ingo Maurer Tubular LED závěsné světlo

Trubkové LED závěsné svítidlo vyrobené ze skla, otočné o 360 ° Tento inovativní umělecký předmět nese název Tubular a je to závěsné LED svítidlo, které boduje především svým barevným designem a viditelným interiérem. Trubkový vnější plášť je vyroben ze skla a lze jej otočit o 360 °. To znamená, že Tubular lze použít různými způsoby. Ať už jako podsvícení, uplight nebo nástěnná myčka – poskytuje vzrušující světelné efekty přesně tam, kde je potřebujete. Vnitřní lamely dávají teplým paprskům bílého světla LED mírný směr, takže Tubular vyzařuje své světlo rovnoměrně a na velkou plochu. Díky vysokému indexu podání barev vytváří obzvláště přirozené světlo a je ideální pro osvětlení nad jídelním stolem. Svým elegantním a neobvyklým vzhledem okamžitě upoutá pozornost a dá každému pokoji něco zvláštního. Každý, kdo zná Ingo Maurer a jeho společnost, ví, že světla jsou vždy funkční a kombinují to s krásou a originalitou. Společnost Tubular byla vytvořena ve spolupráci s designérem Sebastianem Heptingem, který také pochází z Mnichova a ve společnosti Ingo Maurer pracuje od roku 2004. – stmívatelný transformátor v krytu

19 187 Kč

Ingo Maurer Wo-Tum-Bu 1

Estetická stojací lampa Wo-Tum-Bu 1 s posuvným stmívačem Při tvorbě ručně vyrobené stojací lampy Wo-Tum-Bu 1 se Ingo Maurer inspiroval japonským sochařem Isamu Noguchim. Podle vzoru jeho jména vznikla ve spolupráci s Dagmar Mombach celá řada lamp známých pod názvem „MaMo Noochies“. Všechny lampy této kolekce se vyznačují přirozenými organickými tvary. Je třeba provést několik kroků, papír se ručně pracně tahá a skládá, než stínidlo lampy Wo-Tum-Bu konečně získá svou výslednou podobu. Je tvarován tak dlouho, dokud nezačne připomínat kokon. Japonský papír, ze kterého bylo stínidlo vyrobeno, se vyznačuje hrubým povrchem, jehož krása je ještě umocněna dopadajícím světlem lampy. Za zmínku stojí rovněž masivní neopracovaná betonová základna lampy Wo-Tum-Bu 1, která vytváří zajímavý kontrast s tenkým a lehkým stínidlem z papíru. Designová lampa Wo-Tum-Bu 1 je stejně vhodná pro použití v obývacím pokoji doma jako i ve vstupních halách hotelů nebo jiných veřejných budov, kde se nejenže postará o působivé doplňkové osvětlení, ale kde zároveň slouží jako estetický prvek. Lampa je vybavena posuvným stmívačem, který umožňuje regulovat intenzitu jasu podle individuálních požadavků. Zacházejte s touto lampou opatrně, aby zůstala dlouho krásná. Papírové stínidlo nesmí být za žádných okolností otíráno vlhkou textilií. Stínítko čistěte prachovkou, štětcem nebo podobným způsobem. Betonová základna nesmí přijít do kontaktu s mastnými látkami, jako je krém na ruce nebo olej, protože zanechávají na povrchu stopy mastnoty. Aby se zabránilo zabarvení, dotýkejte se jej pouze čistýma suchýma rukama nebo v rukavicích.

42 523 Kč

Ingo Maurer Babadul LED stojací lampa

Fascinující dílo světelného umění – designová LED stojací lampa Babadul se stmívačem Je to maska zvířete? Nebo je to spíše kalich, typický například pro kalu? Nebo tato abstraktní struktura připomíná něco úplně jiného? Které asociace stojací lampa LED Babadul skutečně vyvolává, záleží nakonec na oku pozorovatele. Na designové lampě je však zcela zřejmá detailní řemeslná práce, při níž bylo vytvořeno její stínidlo. Jako základní materiál slouží Babadulu japonský papír. V mnoha výrobních krocích se papír v manufaktuře Dagmar Mombachové skládá a tahá tak důmyslně a pečlivě, až dosáhne svého konečného tvaru. Uvnitř stínidla se nachází světelný zdroj LED, který nejenže poskytuje teplou záři, ale lze také měnit jeho jas pomocí integrovaného stmívače na kabelu. Použitý papír je neošetřený přírodní produkt. Zpracování je založeno na patentované japonské technice barvení textilu. Každé stínidlo je jedinečné. Aby se vzhled a struktura papíru zachovaly po dlouhou dobu, je nutné lampu chránit před účinky vlhkosti. Měli byste se také vyhýbat silnému slunečnímu záření a průvanu. Papír lze opatrně roztahovat a tvarovat, ale neměl by se příliš natahovat, aby neztratil své napětí. Dagmar Mombach navrhla společně s Ingo Maurerem kolekci lamp „The MaMo Nouchies“. Všem svítidlům z této kolekce je společné použití japonského papíru a stínidla z tohoto materiálu. Isamu Noguči, japonsko-americký sochař a designér narozený v roce 1904, byl nejen inspirací pro design lamp, ale také pro pojmenování kolekce. Název „The MaMo Nochies“ je složen ze tří jmen Maurer, Mombach a Noguchi. Noguči byl známý mimo jiné svými zásobníky na světlo z japonského papíru.

29 297 Kč

Ingo Maurer 24 Karat Blau Flat nástěnné světlo

Luxus na zeď – designové nástěnné svítidlo 24 Karat Blau Flat z plátkového zlataSvítidlo 24 Karat Blau Flat je doslova kouskem zlata na zeď. Tato nástěnná lampa je dalším členem rodiny 24 Karat Blau, která přináší do domácnosti luxus. Stínidlo se skládá z akrylové skleněné desky, která je obalena tenkým tepaným plátkovým zlatem a je připevněna naplocho na stěnu před světelný zdroj. Světlo je přes zlatý panel vedeno bočně a velmi diskrétně, což vytváří luxusní světelnou atmosféru bez oslnění. Pro individuální design stěny a svítidla lze dokoupit další moduly (viz příslušenství) a sami se můžete stát spolutvůrcem nástěnného svítidla 24 Karat Blau Flat. Přídavné moduly lze umístit vedle základního modelu podle vlastního vkusu a vytvořit tak nástěnnou lampu, která je jedinečným unikátem! Z většího designu 6 nebo 7 přídavných modulů doporučujeme druhý „základní modul“. tato série lamp pochází od designéra Axela Schmida, který je již řadu let součástí tvůrčího týmu Ingo Maurera a vyvinul i dřívější modely této série.

7 260 Kč

Ingo Maurer Grand John závěsné světlo

Puristická závěsná lampa Grand John s výraznou skleněnou žárovkouZávěsná lampa Grand John je rafinovaná a elegantní zároveň. Grand John má obzvláště velkou skleněnou žárovku obklopující světelný zdroj. Skleněná žárovka je obklopena bílým tepelně odolným prstencem proti oslnění, který umožňuje světlu volně, ale bez oslnění proudit místností. Světelný zdroj je umístěn na zlaté objímce, která je připojena pomocí černého válce s kabelem, jehož výšku lze při montáži nastavit. závěsné svítidlo Grand John je univerzální, ať už se používá jako jednotlivý kus, nebo ve skupině, a lze jej také kombinovat s dalšími svítidly z této řady. Kromě instalace v soukromém prostoru, například nad jídelním stolem, se skvěle hodí také jako zdroj světla v kavárně, baru nebo vstupní hale s vysokým stropem. svítidlo Grand John vychází ze známé lampy Johnny B. Good se skleněnou objímkou, kterou v roce 2002 navrhli Ingo Maurer a Bernhard Dessecker. Tato řada svítidel má minimalistický a neobvyklý design, který představuje tvar žárovky.

65 859 Kč

Ingo Maurer MOODMOON LED nástěnné

Úhlové nástěnné LED svítidlo MOODMOON se 14 různými barevnými světelnými náladami Japonský papír vyzařuje teplé světlo bez oslnění a jedinečná struktura papíru vytváří zvláštní hru světla a stínu. Nástěnné svítidlo MOODMOON je symbiózou vysoce kvalitních analogových materiálů a sofistikované digitální technologie. LED svítidlo MOODMOON dokáže díky 14 různým světelným náladám a rytmům vykouzlit v místnosti zvláštní atmosféru. Nálady jsou strukturovány jako hudební album a každá z nich má svůj vlastní speciální rys. Ať už jde o jinou barvu, pohyb nebo progresi – někdy je nálada statická a někdy pohyblivá. Pomocí aplikace Ingo Maurer Digital App lze snadno nastavovat a plynule stmívat nálady. Japonský papír se používal již u dřívějších svítidel Ingo Maurera, jako jsou Floatation, Lampampe, Knitterling nebo Maru – a nyní také u svítidla MOODMOON. Před zpracováním na stínidla se ručně třídí a prosévá ve vlastní továrně v Mnichově, aby splňovala vysoké standardy kvality. Nepravidelnosti v papíru jsou záměrné a činí každý MOODMOON jedinečným.

27 484 Kč

Ingo Maurer Johnny B. Bald závěsné světlo

Závěsná lampa Johnny B. Bald s clonovým kroužkemJohnny B. Bald je závěsná lampa osobně navržená Ingo Maurerem s tepelně odolným clonovým kroužkem z teflonového plastu. Toto závěsné svítidlo je verzí svítidla Johnny B. Good a je určeno pro osvětlovací těleso, které bylo vyrobeno výhradně pro společnost Ingo Maurer GmbH. (viz příslušenství)Závěsné svítidlo Johnny B. Bald se skládá z objímky E27 z bílého lakovaného kovu, která je připojena dlouhým šedým kabelem. Johnny B. Bald je minimalistický světelný zdroj. Oslnivý efekt světla snižuje oslnivý kroužek, světlo lze také individuálně přizpůsobit náladě pomocí externího stmívače. Johnny B. Bald je ideální při montáži ve skupině, ale i jednotlivě. Dodá zvláštní kouzlo například jídelnímu stolu nebo baru.

10 112 Kč

Ingo Maurer MOODMOON LED nástěnné

LED nástěnné svítidlo MOODMOON, vítěz NYCxDESIGN Award 2021! Inspirován Měsícem navrhl Sebastian Hepting svítidlo MOODMOON v době uzamčení. LED svítidlo se mezitím stalo vítězem ceny NXCxDESIGN Award 2021 v kategorii nástěnných svítidel. Díky systému MOODMOON se místnost může ponořit do 14 různých světelných nálad a rytmů. Některé jsou statické a některé pohyblivé, lampa se ovládá pomocí aplikace Ingo Maurer Digital App přes WLAN nebo jednoduše pomocí šňůrového spínače. Nástěnnou lampu lze také stmívat prostřednictvím aplikace, což zvyšuje její flexibilitu při přizpůsobování se místnosti a náladě. Japonský papír se používal již u dřívějších svítidel Ingo Maurera, jako jsou Floatation, Lampampe, Knitterling nebo Maru – a nyní také u svítidla MOODMOON. Před zpracováním na stínidla se ručně sbírá a třídí ve vlastní továrně v Mnichově, aby splňovala vysoké standardy kvality. Nepravidelnosti v materiálu jsou záměrné a činí každý MOODMOON jedinečným.

27 484 Kč

Ingo Maurer Bulb Brass LED stolní lampa

LED stolní lampa Bulb Brass, mistrovské dílo v novém designuKlasická lampa v novém designu! Stolní LED lampa Bulb Brass patří do řady lamp Bulb, kterou se Ingo Maurer v roce 1966 proslavil po celém světě. Původní stolní lampa Bulb je dodnes považována za klasiku světelného designu a našla své místo v Muzeu moderního umění v New Yorku, kde ji každý den může vidět nespočet návštěvníků. tato nová verze je vyrobena z vysoce kvalitní mosazi, která si časem vytvoří patinu. Jedná se o estetickou změnu neošetřeného povrchu vlivem času a každodenního používání. Díky patině se každá lampa vyvíjí v individuální jedinečný kus. Podstavec i stínidlo jsou vyrobeny ručně. Stínidlo je vyrobeno z foukaného křišťálového skla z Murana, které uzavírá zrcadlovou žárovku. Díky speciální žárovce vyzařuje světlo elegantně a bez oslnění a stolní lampa LED se promění v příjemně zářící dekorativní předmět. (Vhodné pro žárovky E27 s maximálním příkonem 100 W.) Tvar žárovky Bulb Brass představuje klasickou žárovku. Noha stolní lampy tvoří typickou základnu, na které stínidlo vypadá bezchybně a elegantně jako žárovka. Ať už jako dekorativní lampa v pracovně či obývacím pokoji nebo jako doplňkové osvětlení na stolech v restauraci či baru, stolní LED lampa Bulb Brass dokáže propůjčit útulnou atmosféru každé místnosti.

43 560 Kč

Ingo Maurer stropní světlo Lil Luxury 2

Stropní světlo Lil Luxury 2 s papírovými plachtami Lil Luxury 2 je takříkajíc světelná luxusní verze sluneční plachty. Její lakované papírové plachty jako by se v místnosti beztížně vznášely. Stropní svítidlo Lil Luxury je připevněno pomocí lan z polyesterové síťoviny a je ideální pro místnosti s nízkými stropy. Světelné zdroje jsou optimálně skryty pod plachtami, a poskytují tak neoslňující nepřímé světlo, které příjemně a široce proudí od stropu do místnosti. Společnost Ingo Maurer navrhla toto stropní svítidlo věrné stylu samotného Ingo Maurera v roce 2020. Společnost navrhuje jedinečná svítidla na nejvyšší technické úrovni a klade velký důraz na kvalitní materiály, což se odráží v lakovaných papírových plachtách tohoto svítidla.

42 704 Kč

Ingo Maurer Yoruba Rose Floor LED stojací lampa

Výškově nastavitelná LED stojací lampa Yoruba Rose Floor z vysoce kvalitního papíru Papír, kov, nerezová ocel a silikon jsou vysoce kvalitní materiály, ze kterých byla LED stojací lampa Yoruba Rose Floor ručně vyrobena. Společnost Ingo Maurer klade velký důraz na vybrané materiály, což je u stojací lampy Yoruba Rose Floor patrné například na materiálu stínidla. Stejně jako u všech svítidel řady MaMo Nouchies je stínidlo vyrobeno z ručně vyráběného japonského papíru, který je v manufaktuře Dagmar Mombach pečlivě zpracováván, dokud nedosáhne požadovaného tvaru. Speciální modul LED vyvinula rovněž společnost Ingo Maurer GmbH; obsahuje chladič, takže stínítko není poškozeno. Charakteristickým znakem kolekce a stojací lampy LED je fascinující tvarované stínidlo. Rýhovaná struktura povrchu japonského papíru v kombinaci se světlem, které skrz papír jemně prosvítá, vytváří účinnou hru světla a stínu, stejně jako výšek a hloubek. Yoruba Rose Floor zaručuje útulné a měkké světlo v obývacích pokojích a ložnicích, ale také v restauracích a hotelech. I ve vypnutém stavu lampa upoutá pozornost díky speciálnímu stínítku. – nastavitelná výška v rozmezí 130 až 160 cm Papír je neošetřený přírodní produkt, proto jsou drobné vrypy a zahuštění způsobeny ruční prací a jsou kvalitním prvkem lampy. Každá lampa je proto jedinečná a musí být chráněna před vlhkostí, extrémním slunečním zářením a silným průvanem. Svítidlo je stmívatelné, takže jas velmi stálobarevného světla lze upravit podle nálady.

42 004 Kč

Ingo Maurer Johnny B. Good – závěsné světlo

Puristická závěsná lampa Johnny B. Dobrá s rámečkem – výškově nastavitelná Ze sbírky kterého designéra může tento minimalistický Johnny B. Dobré závěsné světlo pocházet, ne-li od Inga Maurera? Johnny B. Good je designová lampa, ke které stačí jednoduchá žárovka (viz příslušenství), opatřená saténovým rámečkem. Ingo Maurer uznal to, co je v dnešních světelných konceptech populární a trendy – konkrétně se zaměřit na samotný světelný zdroj – před 15 lety jako slibný trik a učinil z něj nezaměnitelnou součást jeho světelných návrhů. Závěsné světlo Johnny B. Good je minimalistický světelný zdroj, který odpovídá estetice žárovky. Zásuvka E27 je připojena k vrchlíku pomocí kabelu dlouhého 420 cm. Výška svítidla by měla být zvolena tak, aby nezpůsobovala odlesky. Clona vyrobená z polyetrafluorethylenu nebo zkráceně PTFE slouží ke snížení oslnění příslušného zdroje světla (viz příslušenství) a měla by být v úrovni očí. V provozu lze Johnny B. Good výškově upravit zvětšením nebo zmenšením kabelové smyčky. Doporučujeme použít externí stmívač k individuálnímu nastavení jasu svítidla. Závěsné svítidlo rozvíjí svůj účinek nejen jako jediné svítidlo, ale také jako skupina s různými délkami zavěšení nebo namontovaná v řadě.

15 817 Kč

Ingo Maurer LED´s Oskar stolní lampa

Stolní lampa LED’s Oskar – praktický stojan na knihy s decentním osvětlením Stolní lampa LED’s Oskar je praktickým společníkem do obývacího pokoje. Ať už vedle postele na nočním stolku, nebo dokonce na poličce – lze jej používat flexibilně a především je funkční. Díky svým jasným liniím a jednoduchému vzhledu působí harmonicky v jakémkoli stylu vybavení. Hliníkové tělo nabízí vlevo a vpravo úložný prostor pro knihy nebo příslušenství. Uprostřed je namontován držák knihy, ke kterému je připojen přepínač a 400 cm dlouhý kabel. Vzhledem k délce kabelu jej lze snadno a nenápadně položit za police a vést k další zásuvce. Teplý bílý světelný zdroj LED je umístěn na ohebném husím krku. Díky tomuto pohyblivému kovovému rameni je směr světelného paprsku variabilní a lze jej vždy vhodně nastavit. Díky tomu je možné nastavit efektní akcenty a šikovně zvýraznit předměty i v poněkud tmavších výklencích a rozích. Svítidlo LED Oskar vyvinul mnichovský designér Ingo Maurer se svým týmem a je všestranné. Může například sloužit jako police na knihy, což z něj dělá mimořádný světelný objekt. Tělo svítidla je dokonalým knižním doplňkem a svítidlo poskytuje příjemné světlo.

18 669 Kč

Ingo Maurer B.Bulb LED stolní lampa s baterií

Přenosná LED stolní lampa B. Bulb, inspirovaná mistrovským dílem Bulb a znovu vytvořená Inspirován stolní lampou Bulb, která to všechno začala v roce 1966, je B.Bulb reinterpretací této lampy. Je menší a přenosnější a vizuálně hned poznáte, že pochází ze stejné rodiny. Se stolní lampou Bulb položil známý světelný designér Ingo Maurer základ éry bezprecedentního světelného designu. Zatímco obvyklým pokusem bylo vždy co nejvíce skrýt žárovky a neuvidit je, Bulb představuje právě tyto. B.Bulb představuje konvenční žárovky naprosto praktickým a zároveň stylovým způsobem. Patice lampy je vyrobena z pochromovaného kovu a simuluje typickou patici. Stínidlo má svým hlazeným povrchem tvar hrušky a vypadá velmi elegantně a bezchybně. Stolní lampa je vybavena diskrétním vypínačem a lze ji snadno zapnout nebo vypnout na místě. Kromě toho má příjemnou funkci ztlumení teploty, díky níž se barva sv?tla během procesu stmívání stává teplejší a teplejší. Díky baterii jej lze používat bez přímého připojení k napájení. V případě potřeby jej lze rychle a snadno nabít pomocí dodaného kabelu USB. V místnosti tedy stojí zcela volně a přes svůj jemný vzhled okamžitě upoutá pozornost svým neobvyklým designem. Teplé bílé světlo je bez oslnění a jemně vyzařováno do prostředí, což vytváří útulnou atmosféru. B.Bulb lze použít jednotlivě, ať už jako doplňkové osvětlení na restauračních stolech nebo jako noční osvětlení vedle postele doma. – 5500 mAh LiPo baterie – Včetně kabelu USB

9 853 Kč

Ingo Maurer Tubular LED závěsné světlo

Trubkové LED závěsné svítidlo vyrobené ze skla, otočné o 360 ° Tento inovativní umělecký předmět nese název Tubular a je to závěsné LED svítidlo, které boduje především svým barevným designem a viditelným interiérem. Trubkový vnější plášť je vyroben ze skla a lze jej otočit o 360 °. To znamená, že Tubular lze použít různými způsoby. Ať už jako podsvícení, uplight nebo nástěnná myčka – poskytuje vzrušující světelné efekty přesně tam, kde je potřebujete. Vnitřní lamely dávají teplým paprskům bílého světla LED mírný směr, takže Tubular vyzařuje své světlo rovnoměrně a na velkou plochu. Díky vysokému indexu podání barev vytváří obzvláště přirozené světlo a je ideální pro osvětlení nad jídelním stolem. Svým elegantním a neobvyklým vzhledem okamžitě upoutá pozornost a dá každému pokoji něco zvláštního. Každý, kdo zná Ingo Maurer a jeho společnost, ví, že světla jsou vždy funkční a kombinují to s krásou a originalitou. Společnost Tubular byla vytvořena ve spolupráci s designérem Sebastianem Heptingem, který také pochází z Mnichova a ve společnosti Ingo Maurer pracuje od roku 2004. – stmívatelný transformátor v krytu

19 187 Kč

Ingo Maurer Birdie – LED závěsné světlo kabel čirý

Dvanáctimetrové závěsné světlo Birdie LED připomíná hejno ptáků Dvanáct okřídlených LED lamp je připevněno k zamotaným, zamotaným a zauzleným drátům a kabelům, které se svazují uprostřed lampy a navíjejí se na robustní odpružení. Závěsná lampa Birdie od mnichovského návrháře osvětlení Ingo Maurer symbolizuje hejno ptáků, protože skuteční ptáci se také bojí všemi směry, pokud se bojí. Křídla světelných zdrojů navržených jako malí ptáci jsou vyrobena z ručně vyrobeného husího peří a dodávají ptáčkům potřebnou lehkost. Birdie nemusí nutně zářit, aby dosáhla svého efektu jako designérského kousku. Je-li zapnuto, poskytují matné žárovky rovnoměrné a příjemné světlo. Pokud je ve vašem obývacím pokoji potřebný prostor a správný interiér, Birdie je velmi dobrým poutavým světelným a dekorativním předmětem, ale zároveň je vhodný i pro speciální osvětlení v hotelech a restauracích, kde je neobvyklejší zařízení přednost. LED žárovky s paticí E27 lze stmívat pomocí univerzálního stmívače pro LED.

61 710 Kč

Ingo Maurer Birdie – závěsné světlo

Dvanáctimetrové závěsné světlo Birdie LED připomíná hejno ptáků Dvanáct okřídlených LED lamp je připevněno k zamotaným, zamotaným a zauzleným drátům a kabelům, které se svazují uprostřed lampy a navíjejí se na robustní odpružení. Závěsná lampa Birdie od mnichovského návrháře osvětlení Ingo Maurer symbolizuje hejno ptáků, protože skuteční ptáci se také bojí všemi směry, pokud se bojí. Křídla světelných zdrojů navržených jako malí ptáci jsou vyrobena z ručně vyrobeného husího peří a dodávají ptáčkům potřebnou lehkost. Birdie nemusí nutně zářit, aby dosáhla svého efektu jako designérského kousku. Je-li zapnuto, poskytují matné žárovky rovnoměrné a příjemné světlo. Pokud je ve vašem obývacím pokoji potřebný prostor a správný interiér, Birdie je velmi dobrým poutavým světelným a dekorativním předmětem, ale zároveň je vhodný i pro speciální osvětlení v hotelech a restauracích, kde je neobvyklejší zařízení přednost. LED žárovky s paticí E27 lze stmívat pomocí univerzálního stmívače pro LED.

61 710 Kč

Ingo Maurer Samurai

Ručně vyrobená papírová stolní lampa Samurai – se stmívačem Stolní lampa Samurai LED je ručně vyrobená a jedinečná. Se svým rozsáhlým tělem svítidla má na diváka fascinující a podmanivý účinek. Dvě nohy a zvednuté antény zprostředkovávají téměř zvířecí obraz. Tělo svítidla vyrobeného z papíru je zevnitř osvětleno teplými bílými LED diodami, čímž si jedinečná povrchová struktura papíru přijde na své. Ingo Maurer a Dagmar Mombach, inspirovaní dílem japonsko-amerického umělce Isamu Noguchiho, navrhli v roce 1998 kolekci osvětlení „The MaMo Nouchies“ – slovní hříčku od tří jmen Maurer, Mombach a Noguchi. V té době Isamu Noguchi navrhl ručně vyrobené stolní, podlahové a stropní lampy vyrobené z papíru Shoji – Akari Light Sculptures. Maurer a Mombach také vydali sbírku organicky vypadajících světel vyrobených z komplikovaně zpracovaného papíru. Ty jsou vytvářeny v mnoha manuálních pracovních krocích v manufaktuře v Mnichově. Tenký papír se přivede do požadovaného tvaru složením a zatažením. Samurai je dodáván včetně kabelového transformátoru s posuvným ovládáním pro regulaci jasu.

42 523 Kč

Ingo Maurer Wo-Tum-Bu 2 – LED stojací lampa

Designová LED stojací lampa Wo-Tum-Bu 2 se stmívačem z japonského papíru – ručně vyráběná LED podlahová lampa ve tvaru kukly Wo-Tum-Bu 2 je jednou z lamp ze slavné kolekce MaMo Nouchies, kterou Ingo Maurer společně s návrhářkou Dagmar Mombachovou v roce 1998. Všechna světla v této kolekci mají jednu společnou věc: komplikovaně zpracovaný odstín z tenkého japonského papíru. Trvá několik pracovních kroků, než má organicky vypadající stínidlo konečnou podobu. Citlivý papír je přirozený. Je nakreslena, složena a ručně tvarována, dokud není kuželovitý tvar deštníku dokonalý. Metoda zpracování je založena na tradiční japonské barvicí technice textilu a je dokonce chráněna patentem. Ačkoli všechny odstíny vypadají stejně, každá jednotlivá lampa je jedinečná. Charakteristický odstín Wo-Tum-Bu 2 je založen na pevném betonovém podkladu, který je v ostrém kontrastu s tenkým odstínem papíru. Nepopiratelný a těžký zajišťuje, že stojací lampa stojí bezpečně. S citlivým deštníkem však musí být zacházeno velmi opatrně, ale také s betonovým podkladem. Beton nesmí přijít do styku s tuky, jako jsou oleje obsažené v krémech na ruce nebo jiných tekutinách, aby nedošlo ke změně barvy. Lampa musí být také chráněna před místnostmi s vysokou vlhkostí. Deštník se nikdy nesmí čistit vlhkým hadříkem. Doporučuje se, abyste jej poprášili pouze prachovkou nebo štětcem. Při vytváření MaMo Nouchies se Maurer a Mombach nechali inspirovat japonsko-americkým designérem Isamu Noguchim. Maurer, který byl vždy fascinován hmotným papírem, vytvořil vlastní kolekci papírových světel, kterou založil na procesu zpracování, který nebyl o nic méně složitý než kdysi Noguchi pro jeho světla. Z trojité konstelace jmen Maurer, Mombach a Noguchi vzniklo slovní stvoření „The MaMo Nouchies“.

32 927 Kč

Ingo Maurer Oskar on the Shelf

Nástěnná lampa Oskar na polici – plovoucí knihovna Oskar na polici je moderní nástěnná lampa s jasnými liniemi, která obsahuje také tři praktické nástroje. Na jedné straně je lampa připevněna k pružnému husímu krku, který umožňuje individuální vyrovnání světla. Husí krk je připevněn k obdélníkovému tělu, které obsahuje další zvýraznění – port USB. Za třetí, tělo spočívá na 50cm široké kovové poličce, která nabízí prostor pro všechny druhy věcí. Lampa Oskar na polici byla vyvinuta mnichovským designérem Ingo Maurer a jeho týmem a je univerzální. Může například sloužit jako police na knihy nebo jako plovoucí noční stolek vedle postele. Tělo lampy je perfektní zarážka a lampa vyzařuje příjemné světlo při čtení novin nebo dobré knihy.

17 525 Kč

Ingo Maurer Oskar on the Shelf

Nástěnná lampa Oskar na polici – plovoucí knihovna Oskar na polici je moderní nástěnná lampa s jasnými liniemi, která obsahuje také tři praktické nástroje. Na jedné straně je lampa připevněna k pružnému husímu krku, který umožňuje individuální vyrovnání světla. Husí krk je připevněn k obdélníkovému tělu, které obsahuje další zvýraznění – port USB. Za třetí, tělo spočívá na 50cm široké kovové poličce, která nabízí prostor pro všechny druhy věcí. Lampa Oskar na polici byla vyvinuta mnichovským designérem Ingo Maurer a jeho týmem a je univerzální. Může například sloužit jako police na knihy nebo jako plovoucí noční stolek vedle postele. Tělo lampy je perfektní zarážka a lampa vyzařuje příjemné světlo při čtení novin nebo dobré knihy.

17 525 Kč

Ingo Maurer Oskar on the Shelf

Nástěnná lampa Oskar na polici – plovoucí knihovna Oskar na polici je moderní nástěnná lampa s jasnými liniemi, která obsahuje také tři praktické nástroje. Na jedné straně je lampa připevněna k pružnému husímu krku, který umožňuje individuální vyrovnání světla. Husí krk je připevněn k obdélníkovému tělu, které obsahuje další zvýraznění – port USB. Za třetí, tělo spočívá na 50cm široké kovové poličce, která nabízí prostor pro všechny druhy věcí. Lampa Oskar na polici byla vyvinuta mnichovským designérem Ingo Maurer a jeho týmem a je univerzální. Může například sloužit jako police na knihy nebo jako plovoucí noční stolek vedle postele. Tělo lampy je perfektní zarážka a lampa vyzařuje příjemné světlo při čtení novin nebo dobré knihy.

17 525 Kč

Ingo Maurer Oskar on the Shelf černá

Nástěnná lampa Oskar na polici – plovoucí knihovna Oskar na polici je moderní nástěnná lampa s jasnými liniemi, která obsahuje také tři praktické nástroje. Na jedné straně je lampa připevněna k pružnému husímu krku, který umožňuje individuální vyrovnání světla. Husí krk je připevněn k obdélníkovému tělu, které obsahuje další zvýraznění – port USB. Za třetí, tělo spočívá na 50cm široké kovové poličce, která nabízí prostor pro všechny druhy věcí. Lampa Oskar na polici byla vyvinuta mnichovským designérem Ingo Maurer a jeho týmem a je univerzální. Může například sloužit jako police na knihy nebo jako plovoucí noční stolek vedle postele. Tělo lampy je perfektní zarážka a lampa vyzařuje příjemné světlo při čtení novin nebo dobré knihy.

17 525 Kč

Ingo Maurer Set Motýli černá

La Festa della Farfalle Sada motýlů, černá Sada se skládá z 34 černých motýlů a červené papírové vážky, aby bylo možné vyměnit stávající motýly na závěsné lampě La Festa delle Farfalle. Barevná kombinace s bílými a černými motýly také dává přívěskovému světlu osobní nádech.

2 308 Kč

Ingo Maurer Oop’s 2 nástěnné světlo z papíru

Papírová nástěnná lampa Oop’s 2 s kabelem a stmívačem Nástěnná lampa Oop’s 2 od Ingo Maurer a jeho týmu zaujme svou přirozeností a zdrženlivou elegancí. Lampa je vyrobena výhradně z papíru, který se navíjí ve formě spirály a zakrývá světelný zdroj. Kvůli tloušťce papíru je kužel světla směrován dolů. Pomocí stmívače, který je umístěn na kabelu lampy, lze podle potřeby upravit intenzitu světla. U použitého papíru se Ingo Maurer rozhodl pro papírnu z ručního papíru Gmund, která je založena na Tegernsee. Papír se zde vyrábí pramenitou vodou, která stoupá z hory nad společností. Společnost Gmund dodává svým vysoce kvalitním papírem mnoha známým zákazníkům, například zlaté obálky a karty vítězů na Oscarech jsou vyrobeny z papíru Gmund.

8 556 Kč

Ingo Maurer Oop’s 1 nástěnné světlo z papíru

Designové nástěnné svítidlo Oop’s vyrobené z papíru se stmívačem plug and touch Oopova nástěnná lampa od Ingo Maurer a jeho týmu se vinula ve spirále jako proužek papíru připnutý ke zdi. Lampa je vyrobena výhradně z papíru vyrobeného v papírně Gmund. Společnost je založena na Tegernsee a pro svou výrobu používá čistou pramenitou vodu, která se zvedá z hory nad továrnou. Díky zakřivenému tvaru papíru je světlo vyzařováno ze všech stran s různou intenzitou, takže vzniká nádherná hra světla. Pomocí stmívače integrovaného do kabelu lampy lze upravit jas rozptýleného světla podle potřeby. Oop přesvědčí svou přirozeností a zdrženlivou elegancí a je vhodný pro čtyři stěny doma i pro komerční prostory.

8 556 Kč