Svítidla Massive - světla za vynikající ceny
  1. Domů
  2. Foscarini
Nejnovější

Foscarini Birdie piccola LED stolní lampa bílá tlumená

Foscarini Birdie piccola – stolní LED lampa s funkcí stmívání Díky průsvitnému materiálu stolní LED lampy Birdie je dosaženo optimálního rozložení světla. Rozptýlené světlo se šíří do všech stran a vytváří útulnou atmosféru. Stínidlo, které je vyrobeno z polykarbonátu a má nádherný bílý lesk, dokonale ladí s kovovým podstavcem lampy ve stejné barvě. Poutavá vzpěra pod stínidlem vysvětluje, jak světlo získalo svůj název. Poutavé krátké rameno připomíná větev ze stromu, na které může snadno usednout pták. Je k němu připojen vypínač pro zapnutí a vypnutí a praktický dotykový stmívač. Funkce stmívače umožňuje přizpůsobit světelnou náladu situaci a vlastním potřebám. Stolní LED lampu Birdie vytvořila milánská designérská dvojice Ludovica + Roberto Palomba, která je známá svými vysoce kvalitními výrobky a designovými kreacemi. Na základě klasického tvaru nadčasové stolní lampy vytvořila tato dvojice v roce 2011 stolní lampu Birdie pro italskou značku Foscarini.

11 199 Kč

Foscarini Caboche Plus media závěs stmívač čirá

Příjemné světlo směrem dolů a jiskřivá podívaná kolem – závěsné svítidlo Caboche Plus media LED Tato moderní závěsná lampa od společnosti Foscarini inspiruje množstvím průhledných perel PMMA, které obklopují stínidlo. Ty dodávají svítidlu Caboche zvláštní charakter a spolu s vyzařujícím světlem integrovaných LED diod vytvářejí jiskřivé lomy světla, které ponoří místnost do jedinečné atmosféry. Návrh pochází od návrhářek Patricie Urquioly a Eliany Gerotto, které se inspirovaly perlovým náramkem. Mezitím se aktualizované edice Plus staly skutečnou designovou klasikou a nabízejí vylepšenou technologii LED a optimalizovaný držák perel. Ty se skládají z průhledných plastových pásků, které jsou v provozu neviditelné a umožňují volný vývoj designu a světelného efektu.

44 493 Kč

Foscarini Gregg piccola závěsné světlo

Dekorativní závěsná lampa Gregg piccola z Itálie Gregg piccola je nejmenší verzí stejnojmenné řady lamp, ale také vytváří skvělé efekty. Stínidlo z foukaného skla má organický tvar, který se v závislosti na úhlu pohledu stále mění. Saténové sklo zcela uzavírá zdroj světla uvnitř a rovnoměrně a zcela neoslnivě rozvádí světlo. Kovový závěs se zlatým lakováním podtrhuje elegantní vzhled svítidla. Svítidlo tak nejen plní svůj funkční účel, ale také inspiruje svým dekorativním vzhledem. Díky svítidlu Gregg lze stylově osvětlit obývací pokoje ve vlastních čtyřech stěnách nebo nastavit malé světelné akcenty v hotelech a restauracích. Závěsné svítidlo je ručně vyrobeno v manufaktuře výrobce Foscarini a opět představuje kvalitu a preciznost, kterými je společnost známá po celém světě. Design pochází z pera manželů Ludovicy a Roberta Palombových, kteří pracovali i pro jiné renomované značky v oblasti nábytku a vybavení.

6 480 Kč

Foscarini Plass media stolní lampa stmívač

Stolní lampa Foscarini Plass media s rozptýleným světlem Moderní stolní lampa Plass media upoutá pozornost každého pozorovatele. Její speciální stínítko, které vypadá jako broušený skleněný korálek, je však vyrobeno z plastu. Polykarbonát se zpracovává jedinečnou metodou rotačního lisování. Zde se surovina zahřívá ve formě a poté se otáčí, dokud nevznikne duté těleso. Tento speciální výrobní proces způsobuje, že se na povrchu objevují drobné nerovnosti, které jsou při rozsvícení světla ještě viditelnější. Právě tato nepravidelná struktura způsobuje, že plast vypadá jako sklo, což dodává stolní lampě Plass její zvláštní vzhled. Po zapnutí světla vytváří působivou atmosféru s kaleidoskopickým světelným efektem. Působivý design série mediálních lamp Plass pochází od Lucy Nichetta. Designér, který se narodil v Benátkách, vyvinul pro společnost Foscarini různé série svítidel. Nichetto použil tradiční muránské sklo jako vzor pro design médií Plass, které působivě reinterpretuje pomocí moderního materiálu a speciálního procesu.

15 212 Kč

Foscarini Aplomb Large LED závěsné světlo

Foscarini LED závěsné svítidlo Aplomb large – široké difuzní svítidlo z ručně litého betonu Materiál použitý na stínidlo závěsného svítidla LED Aplomb large je poměrně neobvyklý. Beton, který obvykle působí těžce a drsně, je zde použit pro elegantní, lehce působící svítidlo. To je možné díky propracovanému výrobnímu procesu. Aplomb je vyráběn s řemeslnou zručností italskými odborníky na zpracování cementu. Největší výzvou je zde vytvoření nízké tloušťky materiálu. To je možné díky speciální směsi, která zůstává během lití obzvláště tekutá, a lze ji tak opatrně nalít do tvaru. Přirozená šedá barva materiálu je překryta přidanými barevnými pigmenty, aniž by se změnil pocit a drsnost. Díky zabudované technologii LED vyzařuje velké závěsné svítidlo Aplomb teplé bílé světlo přímo dolů. Díky poměrně širokému rozložení světla je svítidlo Aplomb vhodné pro osvětlení jídelních stolů, pultů nebo kuchyňských ostrůvků. Výborně se uplatní i v gastronomii, kde přesvědčí směsicí industriálního šarmu a moderní sofistikovanosti.

19 840 Kč

Foscarini Bit 2 nástěnné světlo ze skla

Oválné nástěnné svítidlo Bit 2 s difuzorem ze sklaNástěnné svítidlo Bit 2 přesvědčí svým nenápadným oválným tvarem, díky kterému snadno zapadne do různých obytných prostor. Nástěnný držák i objímka žárovky jsou vyrobeny z lakovaného kovu, zatímco difuzér je ze sítotiskového průmyslového skla. Vnější strana je matná, aby se zjemnily barvy a vynikl individuální tvar skleněného prvku. Vnitřek byl navržen v lesklém provedení, aby co nejlépe odrážel světlo. Nástěnné svítidlo se zapíná a vypíná vypínačem integrovaným v průhledném kabelu zástrčky. Nástěnné svítidlo lze použít například jako zdroj světla v obývacím pokoji nebo na chodbě. Svítidlo Bit 2 lze skvěle použít jako samostatnou lampu, ale lze jej také kombinovat s dalšími nástěnnými svítidly této řady.Vzorem pro kolekci svítidel Bit byla stojací lampa Orbital, kterou v roce 1992 navrhl Ferruccio Laviani pro italskou společnost Foscarini. Má pět různě tvarovaných difuzorů, které jsou nyní navrženy jako samostatná nástěnná svítidla. Laviani se vyznačuje současným stylem s vysokou rozpoznávací hodnotou. Pracuje jako designér a architekt a realizuje projekty v oblasti módy a interiérového designu. Navrhuje také výstavní prostory, akce a výstavy po celém světě.

7 652 Kč

Foscarini Bit 5 nástěnné světlo ze skla

Nástěnné svítidlo Bit 5 s difuzérem z průmyslového sklaNástěnné svítidlo Bit 5 vypadá díky svému zvláštnímu tvaru jako součást mozaiky. Nástěnný držák a objímka žárovky jsou vyrobeny z lakovaného kovu. Beztvarý difuzor je vyroben z průmyslového skla. Aby barvy působily jemněji, je vnější strana matná. Vnitřní strana je naopak lesklá, aby co nejlépe odrážela světlo. Nástěnná lampa poskytuje příjemné rozptýlené osvětlení a lze ji použít například v obývacím pokoji nebo na chodbě. Svítidlo Bit 5 je krásnou ozdobou vašich čtyř stěn již jako samostatné svítidlo, ale lze jej kombinovat i s dalšími svítidly z kolekce. Vypínač je integrován v průhledném kabelu zástrčky.Sérii nástěnných svítidel Bit navrhl designér a architekt Ferruccio Laviani. Již v roce 1992 navrhl pro italskou společnost Foscarini stojací lampu Orbital. Ten má pět různě tvarovaných skleněných difuzorů, které slouží jako vzor pro kolekci Bit. Laviani se vyznačuje současným stylem s vysokou rozpoznávací hodnotou a je mimo jiné zodpovědný za design výstav, akcí a showroomů po celém světě

7 652 Kč

Foscarini Bit 1 nástěnné světlo difuzor sklo

Neobvyklá nástěnná lampa Bit 1 se skleněným difuzoremNástěnná lampa Bit 1 se skládá z netradičně tvarovaného skleněného difuzoru a nástěnného držáku, který je stejně jako objímka žárovky vyroben z lakovaného kovu. Svým tvarem připomíná ušní boltec. Nástěnné svítidlo se zapíná a vypíná vypínačem integrovaným v zástrčce kabelu. Průhledný kabel navíc nenápadně zapadá do celkové konstrukce. Vzorem pro kolekci nástěnných svítidel Bit byla skulpturální stojací lampa Orbital od italského designéra Ferruccia Lavianiho. Má pět různě tvarovaných difuzorů, které zde najdete samostatně jako nástěnné svítidlo. Každá verze má svůj individuální, nepravidelný tvar a lze ji skvěle použít jako samostatný světelný zdroj nebo v kombinaci s dalšími svítidly této řady. Vnější strana difuzérů je matná, takže barvy působí jemněji a tvary jsou výraznější. Vnitřek je lesklý, takže se v něm dobře odráží světlo.Designér Ferruccio Laviani pracuje jako architekt a designér a navrhuje výstavní prostory, akce a výstavy po celém světě. Jeho zvláštností je současný styl s vysokou rozpoznávací hodnotou. v roce 1992 se mu podařilo vstoupit do světelného průmyslu jako designér společnosti Orbital. Dnes je stojací lampa ikonou italského designu.

7 930 Kč
-15%

Foscarini Caboche Plus stojací lampa 178 cm

Elegantní stojací lampa LED Caboche Plus s integrovanou funkcí stmíváníSpeciální předností stojací lampy LED Caboche Plus je její kulaté stínítko s mnoha malými perlami, které lámou světlo a vytvářejí tak jiskřivý světelný efekt. Rám se skládá z kulaté základny a tří úzkých vzpěr, které drží tělo lampy a dodávají stojací lampě lehkost. Díky nenápadnému rámu je stínidlo s korálky poutavé a dodá elegantní vzhled každému obytnému prostředí. Díky střídmému barevnému provedení se stojací lampa snadno začlení do různých soukromých i veřejných prostor v luxusním stylu. Caboche Plus lze skvěle použít například v obývacím pokoji. Teplé světlo vytváří útulnou atmosféru a lze jej ztlumit a zapnout a vypnout nožním spínačem integrovaným v kabelu. Přímé světlo je vyzařováno směrem nahoru a dolů. Díky kulatému stínítku vyzařuje difuzně i do stran.Sérii svítidel Caboche navrhly Patricia Urquiola a Eliana Gerotto. Patricia Urquiola je uznávaná architektka a designérka, jejíž díla jsou vystavena v muzeích a sbírkách po celém světě. Eliana Gerotto pracuje mimo jiné jako grafická designérka a produktová konzultantka a má zkušenosti s designem interiérů a šperků. Společně navrhli model Caboche pro prestižního výrobce osvětlení Foscarini, který je symbolem atmosférické elegance a spojuje oblasti technologie a kreativity.

67 399 Kč

Foscarini Caboche Plus stojací lampa 178cm šedá

Elegantní stojací lampa LED Caboche Plus s integrovanou funkcí stmíváníSpeciální předností stojací lampy LED Caboche Plus je její kulaté stínítko s mnoha malými perlami, které lámou světlo a vytvářejí tak jiskřivý světelný efekt. Rám se skládá z kulaté základny a tří úzkých vzpěr, které drží tělo lampy a dodávají stojací lampě lehkost. Díky nenápadnému rámečku upoutá stínidlo s korálky pozornost a dodá elegantní vzhled každému obytnému prostředí. Díky střídmému barevnému provedení se stojací lampa snadno začlení do různých soukromých i veřejných prostor v luxusním stylu. Caboche Plus lze skvěle použít například v obývacím pokoji. Teplé světlo vytváří útulnou atmosféru a lze jej ztlumit a zapnout a vypnout nožním spínačem integrovaným v kabelu. Přímé světlo je vyzařováno směrem nahoru a dolů. Díky kulatému stínítku vyzařuje difuzně i do stran.Sérii svítidel Caboche navrhly Patricia Urquiola a Eliana Gerotto. Patricia Urquiola je uznávaná architektka a designérka, jejíž díla jsou vystavena v muzeích a sbírkách po celém světě. Eliana Gerotto pracuje mimo jiné jako grafická designérka a produktová konzultantka a má zkušenosti s designem interiérů a šperků. Společně navrhli model Caboche pro prestižního výrobce osvětlení Foscarini, který je symbolem atmosférické elegance a spojuje oblasti technologie a kreativity.

79 637 Kč
-20%

Foscarini Rituals 3 skleněné stropní světlo

Foscarini Rituals – stropní lampa z foukaného skla Stropní svítidlo Rituals od benátské značky prémiového osvětlení Foscarini je tenké a jemné jako japonská papírová lucerna. Tento efekt rýžového papíru je vytvořen filigránovým vzorem drážek, který prochází vodorovně stínidlem stropní lampy. Rituály totiž nejsou vyrobeny z papíru, ale z vysoce kvalitního opálového skla foukaného do úst. Drážky v povrchu skla jsou vytvořeny speciálním průmyslovým postupem založeným na řemeslném broušení skla. Při tomto procesu se sklo ve formě neotáčí a speciální dekor se na něj nanáší prostřednictvím negativního vzoru ve formě. Jemné drážky vytvářejí na stropě a okolních stěnách skvělou hru světla a stínu. Jednoduchý, téměř stylově neutrální design stropního svítidla umožňuje různé způsoby použití. Svítidla Rituals lze dobře kombinovat s dalšími typy a velikostmi svítidel z této rodiny, aby působila ještě lepším dojmem jako celek. Od roku 1994 má designérská dvojice Ludovica + Roberto Palomba vlastní designové studio v Miláně. Pracují pro mnoho mezinárodních značek a získali již řadu ocenění, včetně Compasso d’Oro, známé italské průmyslové ceny.

8 299 Kč
-22%

Foscarini Gregg media semi 2 nástěnné světlo zlatá

Univerzální nástěnné svítidlo Gregg semi 2 od společnosti Foscarini Podél schodiště, na chodbě nebo vlevo a vpravo od zrcadla – nástěnné svítidlo Gregg semi 2 nabízí nespočet možností použití. Plní nejen svou funkci zdroje světla, ale také inspiruje harmonickým, nadčasovým designem. Tvar lampy připomíná oblázek, který po staletí leštila voda v řece. Skleněné stínidlo získává svůj asymetrický tvar složitým ručním zpracováním, při kterém je sklo foukáno do úst. Světlo je tlumeno satinovaným sklem a příjemně se tak rozptyluje do okolí. Díky průsvitnému materiálu navíc svítidlo září do všech stran. Koncept svítidel Gregg a stejnojmenné série pochází od designérské dvojice Ludovica a Roberto Palomba, kteří vytvořili design pro prémiového výrobce Foscarini. Již více než 30 let je společnost Foscarini symbolem vynikající kvality a inovativního designu, který vždy vznikal ve spolupráci s mezinárodními designéry a místními řemeslníky.

6 499 Kč
-29%

Foscarini White + Black Light LED stolní lampa 2ks

Foscarini White a Black Light – dvě speciální stolní lampy LED Svítidla Black Light a White Light od společnosti Foscarini pocházejí z limitované sběratelské edice „The Light Bulb Series“. Tyto výtvory, které si pohrávají s archetypem žárovky, má na svědomí designér James Wines. Jeho interpretace nás vybízejí k přemýšlení o světě, v němž je vždy možné vytvářet světlo jiným způsobem. Bílé světlo je zde základním symbolem světla, matrice, která je stále neporušená. Naproti tomu černé světlo vykazuje obrácenou funkci – objímka zde vyzařuje světlo, zatímco klasická žárovka zůstává černá, a tedy tmavá. Obě stolní lampy jsou vyrobeny z foukaného skla a jsou vybaveny moderní, energeticky úspornou technologií LED. Bílé a černé světlo tak září teplým bílým světlem. Kromě toho jsou zde designové lampy k dispozici v rámci limitované série „Light Bulb Series“ jako cenově dostupná varianta samostatně i v sadě.

12 999 Kč
-6%

Foscarini Gregg piccola nástěnné světlo bílá IP40

Gregg piccola – italské designové umění v podobě nástěnné lampy Nástěnné svítidlo Gregg piccola připomíná oblázek hladce vyleštěný vodou. Tuto asociaci vyvolává nepravidelně tvarované bílé saténové stínidlo, které je vyrobeno ze skla. Světlo je v místnosti rozptýleno velmi jemně a rovnoměrně díky povaze difuzoru. Gregg piccola je také ideální pro vlastní kompozice několika malých lamp na stěně. Ludovica a Roberto Palombovi pracují mimo jiné v oblasti architektury a interiérového designu. Milánské designérské duo již za své návrhy produktů získalo několik významných ocenění. S Greggem experimentovali s výrazovými možnostmi foukaného skla.

3 449 Kč
-6%

Foscarini Birdie Easy stojací lampa bílá

Nadčasová stojací lampa Birdie Easy pro hotelové pokoje a pokoje pro hosty Stojací lampa Birdie Easy se prezentuje jako moderní reinterpretace s dlouhým nepřerušovaným stojanem a je speciálně navržena pro hotelové prostředí. Ústředním prvkem zůstává jemně zářící, mírně vystupující stínítko z polykarbonátu a kulatá, plochá základna svítidla. Odstín se tak stává nejdůležitějším designovým prvkem a působí mimořádně elegantně a moderně zároveň. Nový model záměrně zdůrazňuje minimalistickou estetiku a je ideální pro použití v obývacích pokojích a ložnicích. Průhledný nožní spínač usnadňuje zapínání a vypínání. Italští návrháři Ludovica a Roberto Palomba jsou známí svými stylovými a nadčasovými návrhy. Při tvorbě věčných světelných objektů se spoléhají na sofistikované materiály a nové technologie. Tento design tak dobře zapadá do charakteru jeho tvůrců. Energetická třída: A++

9 699 Kč

Foscarini MyLight Gregg media LED závěsné světlo

Foscarini MyLight Gregg – skleněné závěsné LED svítidlo ovládané přes aplikaci Casambi Stínidlo z foukaného skla svým tvarem připomíná oblázek, který po desetiletí leštila voda, nebo nadměrné exotické vejce. Inspirací pro tvarované svítidlo, které je nepřekonatelně jednoduché a elegantní, byla sama příroda. Rodina svítidel Gregg pochází od benátského výrobce osvětlení Foscarini a je vybavena inovativním rozhraním Casambi v edici MyLight. Díky tomu lze závěsnou LED lampu pohodlně ovládat a stmívat pomocí vlastního chytrého telefonu nebo tabletu. Jediné, co potřebujete, je příslušná aplikace Casambi, která se svítidly komunikuje prostřednictvím technologie Bluetooth. To vše se děje bez připojení k internetu, takže nepotřebujete žádná další zařízení. Svítidla řady MyLight od společnosti Foscarini jsou rovněž vybavena funkcí mesh a předávají signál Bluetooth ze svítidla do svítidla. Tímto způsobem lze ovládat několik svítidel, i když jsou rozmístěna v různých podlažích, dohromady pouze jedním prstem. To je výhodné zejména u větších a složitějších staveb, jako jsou hotely nebo muzea. Speciální funkce/kompatibilita: – Ovládání a stmívání pomocí bezplatné aplikace Casambi prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo chytrých hodinek. – alternativní možnosti ovládání pomocí spínače Casambi Xpress a spínače Smart Switch (k dispozici samostatně) – Lze jej stále zapínat a vypínat pomocí nástěnného vypínače – Není nutný přístup k internetu, protože ovládání probíhá prostřednictvím technologie Bluetooth – Prostřednictvím aplikace Casambi lze společně spínat několik svítidel ve skupině nebo scéně, a to i časově (funkce časovače).

14 780 Kč

Foscarini Aplomb Mini závěsné světlo z betonu bílá

Foscarini Aplomb Mini – Závěsné svítidlo s mimořádným povrchem Svítidlo se zrodilo z touhy pracovat s materiálem betonu. Milánská designérská dvojice Paolo Lucidi a Luca Pevere vytvořila během spolupráce s benátským výrobcem svítidel Foscarini sérii svítidel, která působí elegantně a syrově zároveň. Prvky architektury a designu jsou zde chytře zkombinovány do malé závěsné lampy Aplomb, která přesvědčí svým charakteristickým tvarem obráceného trychtýře. Základem odstínu je beton, materiál často používaný v moderní architektuře. Díky speciální cementové směsi, která se v tekutém stavu ručně nalije do obzvláště tenké formy, vzniká mimořádný povrch Aplombu. Speciální barevné pigmenty dávají základnímu materiálu novou a vzrušující interpretaci. Závěsné mini svítidlo Aplomb svítí díky elegantnímu betonovému stínidlu přímo dolů a neoslňuje. Díky tomu je svítidlo ideální pro osvětlení kuchyňských stolů, barových pultů nebo pultů, ať už je namontováno samostatně, ve skupině nebo v kombinaci s o něco větší verzí řady Aplomb.

7 868 Kč

Foscarini Rituals 3 nástěnné světlo vzhled lucerny

Nástěnná lampa Rituály 3 připomíná lucerny z Orientu Při pohledu na nástěnné svítidlo Rituals 3 od benátského výrobce Foscarini by se mohlo zdát, že jde o papírovou lucernu, v níž svíčka poskytuje teplé světlo. Tento efekt vytváří struktura nepravidelně uspořádaných drážek, které se táhnou přes ručně foukané sklo stínidla. Díky tomuto vzoru vypadá lampa jemně jako rýžový papír a zároveň fascinuje diváka hrou světla a stínu. Bílé sklo blokuje světlo a dodává okolí měkké, tlumené světlo. Obdélníkový nástěnný držák z chladného kovu tvoří zajímavý kontrast k jemnému, krásně tvarovanému skleněnému stínítku. Obojí dohromady tvoří dokonalou symbiózu a dělá z Rituals jedinečné řešení osvětlení pro čtyři stěny doma i ve veřejných prostorách. Svítidlo lze namontovat ve dvou orientacích: Buď směrem dolů jako lucerna, nebo nahoru, takže svítidlo působí, jako by se volně vznášelo.

12 095 Kč

Foscarini Caboche Plus piccola LED závěsné šedá

Foscarini Caboche Plus piccola – závěsné LED svítidlo s jiskřivou elegancí Nejmenší závěsné svítidlo z řady Caboche od společnosti Foscarini je stejně jako jeho větší sourozenci vybaveno charakteristickým stínidlem zdobeným mnoha průhlednými koulemi z PMMA. Ty jsou navlečeny jako perly na náramku; ten posloužil jako zdroj inspirace pro dvě návrhářky Patricii Urquiolu a Elianu Gerotto. Caboche Plus piccola je vybavena LED diodami, které příjemně a zároveň intenzivně svítí. Korálky jsou navlečeny na stužkách z průhledného plastu, který je při použití neviditelný a umožňuje světlu nerušeně unikat mezerami. Perly jako by se vznášely kolem zdroje světla. Díky této lehkosti a průhlednosti je závěsné svítidlo LED skutečným poutačem pozornosti v každé místnosti.

19 778 Kč

Foscarini Caboche Plus media závěsné R7s

Foscarini Caboche Plus media – elegantní závěsné svítidlo s držákem R7s Působivé závěsné svítidlo Caboche Plus media bylo vytvořeno teprve v roce 2005, ale již se stalo skutečnou designovou klasikou. Sérii Caboche navrhly Patricia Urquiola a Eliana Gerotto pro výrobce Foscarini. Stínidlo inspirované perlovým náramkem je pokryto průhlednými kuličkami PMMA, díky nimž závěsná lampa vypadá jako šperk a elegantně se třpytí. Mediální závěsné svítidlo Caboche Plus upoutá pozornost v každé místnosti. Svítidlo nad stoly nabízí přímé neoslňující světlo směrem dolů a díky perlám také zvláštní hru světla všude kolem. Verze Plus je vybavena průhlednými plastovými proužky, které slouží jako držáky perel a umožňují volné rozvinutí světelného efektu. Jako zdroj světla lze podle potřeby použít tyčovou lampu R7s.

32 182 Kč

Foscarini Gregg media stropní světlo ze skla

Foscarini Gregg – Stropní svítidlo z foukaného skla V roce 2007 se Ludovica + Roberto Palomba nechali inspirovat samotnou přírodou a navrhli rodinu svítidel Gregg, kterou vytvořili pro italskou značku osvětlení Foscarini. Záleží na divákovi, zda si organický tvar svítidla spojí s oblázkem vyleštěným říčním proudem, nebo spíše s nadměrným vejcem bájného tvora. Stropní svítidlo Gregg patří k nejuniverzálnějším a nejrozmanitějším produktovým řadám společnosti Foscarini. Svítidlo Gregg je vyrobeno z ústně foukaného, kyselinou leptaného skla a přesvědčí nejen vynikající kvalitou a nejlepším zpracováním, ale také naprosto příjemným rozložením světla. Satinované sklo chrání světelný zdroj umístěný uvnitř stínidla ze všech stran a přenáší světlo měkce a bez oslnění do okolí. Svým vzhledem a zpracováním splňuje Gregg nejvyšší nároky na designově zaměřené osvětlovací předměty. Veřejné budovy, jako jsou hotely, restaurace, podniky nebo galerie, mají z elegantního vzhledu stropního svítidla Gregg stejný užitek jako domácí obývací pokoj.

11 046 Kč

Foscarini Gregg piccola závěsné světlo ze skla

Foscarini Gregg piccola – Závěsná lampa z foukaného skla Závěsné svítidlo Gregg piccola od společnosti Foscarini připomíná malý oblázek, který tok řeky jemně a postupně zaobluje. Stínidlo lampy z foukaného skla bylo vyrobeno procesem máčení v kyselině – v kvalitě a preciznosti, kterou je italská designová značka Foscarini proslulá. Díky svému organickému, asymetrickému tvaru působí závěsné svítidlo v závislosti na úhlu pohledu různě – vždy vzrušujícím a zároveň harmonickým dojmem. Svítidlo Gregg, které je teplé a neoslňuje, naplňuje své okolí rovnoměrným světlem, které splňuje nejen čistě funkční, ale i dekorativní požadavky na osvětlovací objekt. Možnosti použití nejmenší verze řady výrobků Gregg sahají od osvětlení obytných prostor v domácnostech až po světelné zvýraznění hotelových pokojů, restaurací nebo vestibulů. Zejména v chytré kombinaci s dalšími svítidly této řady vytváří svítidlo Gregg fascinující světelný efekt. Designérská dvojice Ludovica a Roberto Palomba nepracuje pouze pro společnost Foscarini, ale navrhuje výrobky i pro další renomované značky v oblasti nábytku a vybavení.

5 616 Kč
-24%

Foscarini Caboche Plus Grande závěsné světlo šedá

Elegantní závěsné svítidlo LED – Foscarini Caboche Plus Grande Působivé závěsné svítidlo LED Caboche Plus Grande přesvědčí svým ušlechtilým designem a zajímavými světelnými efekty. Stínidlo svítidla je pokryto průhlednými perlami, a připomíná tak elegantní šperk. Touto asociací se řídily i dvě designérky Patricia Urquiola a Eliana Gerotto, které chtěly vytvořit svítidlo po vzoru perlového náramku. Design, který byl vytvořen pro italského výrobce svítidel Foscarini, se stal skutečnou klasikou. Závěsné svítidlo Caboche ve verzi Plus je vybaveno jasnými LED diodami, které zaručují intenzivnější světlo a zároveň díky matnému difuzoru neoslňují. Kromě toho je k dispozici nový typ uchycení perlí, který díky průhledným držákům umožňuje pronikání většího množství světla ven.

56 999 Kč
-6%

Foscarini Magneto LED stojací lampa

Foscarini Magneto – LED stojací lampa s integrovanými supermagnety Srdcem a zároveň názvem LED stojací lampy Magneto od společnosti Foscarini je supermagnet ze vzácných zemin. Tento futuristický model navrhl v roce 2011 italský produktový designér Giulio Iacchetti, který se zabývá především průmyslovým designem. Zatímco podstavec a dřík stojací lampy Magneto jsou jednoduché a nenápadné, hlava lampy v sobě ukrývá mimořádnou supersílu. Hlava reflektoru se tvarem a světelným výkonem podobá svítilně a také její flexibilita je velmi podobná mobilní ruční svítilně. Zdá se, že reflektor je k základně lampy připojen pouze kabelem vedoucím nahoru v šachtě. Při bližším pohledu však zjistíte, že mezi světlometem a hřídelí se nachází malá, nenápadná kulička. Tato koule však vůbec není tak nenápadná, protože je vyrobena z prvků vzácných zemin a má superschopnosti v pravém slova smyslu. Jedná se o silný magnet, který funguje jako spojka mezi reflektorem a základnou svítidla a umožňuje flexibilní, téměř neomezené nastavení bodového světelného paprsku. Deset vybrání v rámu svítidla nabízí také možnost připojení reflektoru k základně v různých výškách. Magneto je po vizuální stránce naprosto futuristickou pastvou pro oči, ale je přesvědčivý i z hlediska světelného efektu. Směrem ke stropu vytváří harmonické okolní osvětlení, směrem ke stolu nebo ke čtení poskytuje LED stojací lampa ideální světlo pro čtení. Magneto nadchne přátele odlišných řešení osvětlení.

13 799 Kč

Foscarini Caboche Plus media závěs on/off čirá

Příjemné světlo směrem dolů a jiskřivá podívaná kolem – závěsné svítidlo Caboche Plus media LED Tato moderní závěsná lampa od společnosti Foscarini inspiruje množstvím průhledných perel PMMA, které obklopují stínidlo. Ty dodávají svítidlu Caboche zvláštní charakter a spolu s vyzařujícím světlem integrovaných LED diod vytvářejí jiskřivé lomy světla, které ponoří místnost do jedinečné atmosféry. Návrh pochází od návrhářek Patricie Urquioly a Eliany Gerotto, které se inspirovaly perlovým náramkem. Mezitím se aktualizované edice Plus staly skutečnou designovou klasikou a nabízejí vylepšenou technologii LED a optimalizovaný držák perel. Ty se skládají z průhledných plastových pásků, které jsou v provozu neviditelné a umožňují volný vývoj designu a světelného efektu.

41 531 Kč
-8%

Foscarini Lumiere piccola hliník/červená stmívač

Stolní lampa LED Lumiere piccola s nadčasovým vzhledem Stolní lampa Lumiere, která je od roku 1990 pevnou součástí sortimentu Foscarini, si mezitím získala kultovní status. Úspěšný designér Rodolfo Dordoni zkombinoval sklo a hliník a vytvořil krásný světelný zdroj s naprosto nadčasovým vzhledem a vynikajícím zpracováním. Nová interpretace klasického stínidla směřuje světlo přímo dolů, ale bez oslnění. Světelný zdroj však osvětluje i sklo a vytváří krásný světelný efekt. V případě potřeby lze intenzitu světla měnit také pomocí stmívače integrovaného v průhledném přívodním potrubí.

12 899 Kč

Foscarini Lumiere 30 piccola pastille se stmívačem

Stmívatelná stolní lampa Lumiere 30th – Design: Rodolfo DordoniTato stolní lampa má vše, co z ní dělá designovou ikonu – stejně jako stolní lampa Lumiere, její legendární předchůdkyně z roku 1990: stylovou trojnožku z kovu a stínidlo z foukaného muránského skla zdobené estetickým vzorem pastilky, který vytváří okouzlující světelný efekt. V roce 1990 navrhl architekt a designér Rodolfo Dordoni, který žije a pracuje v Miláně, první stolní lampu Lumiere, která proslavila osvětlovací společnost Foscarini. Svítidla z řady sestávající ze stolních, podlahových a stropních svítidel se stala designovou klasikou. Také stolní lampa Lumiere k 30. výročí tohoto tvrzení plně dostojí. Díky svému dekorativnímu designu slouží při zapnutí nebo vypnutí jako poutač v místnosti a poskytuje velmi atmosférické akcentové osvětlení. Jas lze navíc nastavit podle individuálních potřeb pomocí vestavěného stmívače.

14 872 Kč

Foscarini Birdie Lettura LED stojací lampa bílá

Foscarini Birdie – Stojací lampa v bílé barvě s dotykovým stmívačem Ludovica + Roberto Palomba se při navrhování série lamp Birdie v roce 2011 inspirovali lesem a přírodou. Přestože je stojací lampa této řady novou interpretací klasického tvaru stojací lampy, existují některé detaily, které Birdie odlišují od ostatních lamp tohoto druhu. První, co upoutá pozornost, je dotykový stmívač, který je chytře umístěn na dříku svítidla a vypadá jako větev stromu, což vytváří spojení s názvem výrobku. Malý birdie by zde mohl snadno přistát. Ale také úzký dřík zužující se směrem nahoru a průsvitné stínidlo umožňují asociace s kmenem a korunou stromu a dotvářejí tak celkový obraz tohoto designového kousku. Díky bílé barvě od hlavy až k patě je stojací lampa Birdie elegantním a stylovým zdrojem světla pro každou příležitost. Hodí se stejně dobře jako klasická lampa na čtení v obývacím pokoji i ve skupině v útulné hotelové hale. Dvouvrstvé polykarbonátové stínítko blokuje dopadající světlo a rovnoměrně ho vyzařuje ven. Stmívač zabudovaný v rameni slouží k postupné regulaci jasu. Značka Foscarini je jednou z nejznámějších a zároveň nejoblíbenějších v oblasti osvětlení na světě. Společnost Foscarini byla založena v roce 1981 na benátském ostrově Murano a původně vyráběla osvětlení pro smluvní sektor a v průběhu let se vypracovala na jednu z nejznámějších designérských značek.

18 451 Kč

Foscarini Rituals 3 skleněné závěsné světlo

Foscarini Rituals – Závěsná lampa z foukaného skla Nejen filigránský brus skla závěsné lampy Rituals, ale také její baňatý tvar umožňují asociace s tradičními japonskými papírovými lucernami, které se dodnes používají při japonských slavnostech či procesích nebo slouží jako dekorační předměty před restauracemi či chrámy. Dvojice designérů Ludovica + Roberto Palomba převzala tento orientální charakter a moderním způsobem ho interpretovala při navrhování série lamp Rituals z vysoce kvalitního foukaného skla. Baňaté skleněné tělo závěsného svítidla Rituals od společnosti Foscarini je opatřeno jemným horizontálním broušeným vzorem, který dodává ve skutečnosti chladnému a tvrdému materiálu měkký a jemný vzhled. Světlo, které prosvítá skrz skleněné tělo, je navíc teplé a harmonické, takže svítidla Rituals jsou dokonalým zdrojem světla pro příjemné chvíle. Při výrobě skleněného stínidla se používá speciální foukací technika, při níž se sklo ve formě neotáčí. Pruhový vzor je vytvořen negativním dekorem ve formě, který se otiskne do povrchu skla. Dokončovací práce se provádějí ručně, než se sklo nakonec ponoří do kyseliny, aby se vytvořil sádrový efekt, který dělá rodinu svítidel Rituals jedinečnou.

11 694 Kč

Foscarini Le Soleil nástěnné světlo R7s

Bílá nástěnná lampa Le Soleil s rozptýleným světlemČtyři široké pásy vstřikovaného polykarbonátu položené na sobě tvoří nástěnnou lampu Le Soleil. Stužky jsou asymetricky tvarované a dodávají tělu svítidla dynamický vzhled. V závislosti na úhlu pohledu na nástěnné svítidlo se mění jeho vzhled. Uvnitř slouží čtyři stuhy jako prvky odrážející světlo, zatímco zvenku jsou použity jako rozptylovač. Světlo používané lampy je tak rozptýleno a odráží se do okolí, aniž by oslňovalo. Díky stínidlu působí světlo obzvlášť příjemně a teple. Svítidlo Le Soleil lze flexibilně použít v celém obytném prostoru a lze jej bez problémů kombinovat s dalšími svítidly z kolekce.Svítidlo Le Soleil navrhl Vicente Garcia Jimenez, který se narodil ve Valencii v roce 1978. Vystudoval průmyslový design a v roce 2005 si v Udine otevřel vlastní designérskou kancelář. Ve spolupráci s různými firmami navrhuje mimo jiné nábytek, svítidla nebo výstavní plochy. Jeho zvláštním poznávacím znamením je záliba v dynamice a asymetrii, která se odráží například v sériích svítidel Big Bang a Le Soleil pro renomovaného výrobce svítidel Foscarini. Vicente Garcia Jimenez je mimo jiné držitelem ocenění Compasso d’Oro.

7 930 Kč

Foscarini Lumiere piccola hliník/bílá stmívač

Stolní lampa LED Lumiere piccola s nadčasovým vzhledem Stolní lampa Lumiere, která je od roku 1990 pevnou součástí sortimentu Foscarini, si mezitím získala kultovní status. Úspěšný designér Rodolfo Dordoni zkombinoval sklo a hliník a vytvořil krásný světelný zdroj s naprosto nadčasovým vzhledem a vynikajícím zpracováním. Nová interpretace klasického stínidla směřuje světlo přímo dolů, ale bez oslnění. Světelný zdroj však osvětluje i sklo a vytváří krásný světelný efekt. V případě potřeby lze intenzitu světla měnit také pomocí stmívače integrovaného v průhledném přívodním potrubí.

12 126 Kč

Foscarini Big Bang stropní světlo

Červené stropní svítidlo Big Bang ve vícevrstvém designuStropní svítidlo Big Bang se díky svému neobyčejnému designu stane v obytném prostoru zvláštním lákadlem pro oči. Jak už název Big Bang napovídá, zdá se, jako by stropní lampa vznikla z Velkého třesku. Obdélníkové desky z metakrylátu jsou uspořádány velmi různorodě, téměř chaoticky, a s určitým pocitem volnosti směřují ze středu lampy ven. Díky tomuto zvláštnímu vzhledu obzvláště dobře vynikne efekt výbuchu a související dynamika. Šest průsvitných panelů bylo navrstveno na sebe pomocí kovových konzol. Světlo se rozptyluje přes plastové panely a jemně vyzařuje do okolí. Svítidlo Big Bang lze použít flexibilně, například jako zdroj světla v obývacím pokoji nebo ložnici, ale i na chodbě.Sérii svítidel Big Bang navrhl Vicente García Jiménez, který se narodil ve Valencii v roce 1978. Jeho práce se vyznačuje hrou světla a stínu a španělský návrhář je také známý tím, že oživuje textury a barvy. Společně s italským výrobcem svítidel Foscarini vytvořil mimo jiné kolekce Big Bang, Fields, Le Soleil a Spokes.

16 631 Kč

Foscarini Allegretto Assai závěsné světlo

Závěsná lampa Allegretto Assai s hravou kovovou konstrukcí ve zlaté barvěZávěsná lampa Allegretto Assai se skládá z jemných kovových vzpěr, které dohromady tvoří trojrozměrné tělo lampy. Závěsná lampa dostala svůj hudební název podle zvuku, který vydávají kovové linie, když do sebe narážejí. Allegretto Assai se směrem shora dolů rozšiřuje a zhruba od poloviny se opět zužuje. Ve spodní části jsou připevněny další kovové vzpěry, které jsou uspořádány do kruhu a směřují vzhůru. V horní části závěsného svítidla se nachází zásuvka pro světelný zdroj. Ta není součástí dodávky a lze ji libovolně zvolit podle odpovídající zásuvky. Světlo je vyzařováno shora přímo na podlahu. Jemné kovové vzpěry navíc vytvářejí v obývacím pokoji krásný efekt světla a stínu. Allegretto Assai je vhodné například k osvětlení obývacího pokoje nebo jídelního stolu.Závěsné svítidlo navrhla švýcarská designérská trojice Atelier Oï. Aurel Aebi, Armand Louis a Patrick Reymond již realizovali řadu mezinárodních projektů v oblasti architektury, interiérového designu, produktového designu a scénografie. Základními prvky jejich tvůrčí filozofie jsou multidisciplinarita, radost z experimentu a úzký vztah k materiálu. Atelier Oï již získal řadu mezinárodních ocenění.

75 132 Kč

Foscarini Tartan LED závěsné světlo

Závěsné svítidlo LED Tartan z foukaného skla, externě stmívatelnéZávěsné svítidlo LED Tartan bylo vyrobeno z foukaného skla a má na horní straně linie, zářezy a záhyby, které mu dodávají zvláštní vzhled. Pro vytvoření efektu tartanu, charakteristického vzoru skotských kiltů, byla použita speciální výrobní technika. Vodorovné a svislé linie také zajišťují, že v obytném prostoru vznikají krásné světelné a stínové efekty.Pro výrobu je závěsná lampa vyfoukána do speciálního tvaru s tartanovým vzorem. Povrch stínidla je navíc ošetřen kyselinou, která mu dodává téměř látkový vzhled. Ve spodní části je stínidlo otevřené, takže teplé světlo vyzařuje přímo k podlaze. Díky matnému difuzoru je světlo také tlumené a vyzařované do stran a nahoru. Tartan je proto vhodný zejména pro osvětlení obývacího pokoje nebo jídelního stolu. Pomocí externího systému stmívání (On-Off/Push/DALI) lze regulovat i jas.Designéři Ludovica a Roberto Palombovi založili v roce 1994 v Miláně vlastní studio a pracují mimo jiné v oblasti architektury, produktového a interiérového designu. Navrhují výrobky, které navazují dialog s majitelem a přesvědčují svou trvanlivostí. U závěsné lampy Tartan experimentovali s různými možnostmi designu foukaného skla. Designéři již navrhli řadu výrobků pro italského výrobce osvětlení Foscarini a získali za ně významná ocenění.

21 074 Kč

Foscarini Allegro Vivace LED závěsné světlo

Závěsné LED svítidlo Allegro Vivace s kovovými vzpěrami v měděné barvěZávěsné LED svítidlo Allegro Vivace se díky svému trojrozměrnému filigránskému stínítku stane zvláštním poutačem pozornosti v soukromých i veřejných prostorách. Díky svým rozměrům se hodí zejména k osvětlení velkých místností. Závěsné svítidlo se skládá z jemných kovových vzpěr v měděné barvě. Tvar se shora dolů zužuje, než se kovové linie mírně ohnou. Odtud se nyní opět snaží dostat ven a nechat stín směrem dolů širší. Uvnitř stínidla je další kovová konstrukce, která se shora dolů mírně zužuje. Světelný zdroj LED je integrován v horní části svítidla. Vyzařuje teplé světlo přímo k podlaze a rozptýleně ke stropu. Filigránská kovová struktura navíc vytváří krásné efekty světla a stínu. Pomocí externího fázového stmívače (On-Off/Push/DALI) je také možné regulovat jas závěsného svítidla.Designérské trio Atelier Oï navrhlo kolekci Allegro pro italského výrobce svítidel Foscarini. Atelier Oï se vyznačuje zejména multidisciplinaritou, radostí z experimentování a úzkým vztahem k materiálu. Tři designéři realizovali projekty mimo jiné v oblasti architektury, interiérového designu, produktového designu a scénografie. Získali již řadu mezinárodních ocenění

136 904 Kč

Foscarini Mite stojací lampa E27

Stojací lampa Mite ze skleněné tkaniny a uhlíkových vláken s funkcí stmíváníKombinace materiálů ze skleněné tkaniny a uhlíkových vláken dělá z lampy Mite inovativní stojací lampu, která se díky svému úzkému tvaru, jenž se směrem nahoru rozšiřuje, dobře hodí do mnoha obytných prostor. Materiály charakterizují také nosnou konstrukci a design svítidla. Zdroj světla je umístěn nahoře a vyzařuje světlo směrem ke stropu. Vnitřek stojací lampy je navíc osvětlen, takže její štíhlý tvar a design jsou obzvláště dobře zdůrazněny. K osvětlení lze použít stmívatelné halogenové žárovky nebo LED žárovky. Spolupráce designéra Marca Sadlera a renomovaného výrobce svítidel Foscarini začala v roce 2001 návrhem stojací lampy Mite. Díky inovativnímu designu získalo svítidlo Mite ocenění Compasso d’Oro a dnes patří mezi kultovní modely společnosti Foscarini. Marc Sadler dlouho pracoval jako průmyslový designér ve sportovním průmyslu a experimentoval s novými materiály a výrobními postupy, což je pro jeho práci charakteristické dodnes

29 837 Kč